Nejtěsnější výsledek v boji o zlato
  • 3

By Hidoshito

Počtvrté se do Prahy sjeli pozvaní hráči z české špičky, aby se utkali o právo vyzvat Ondřeje Šilta k zápasu o titul Go Baron a jistý podíl na vysoké finanční odměně. Smutným hrdinou sedmikolové kvalifikace byl momentálně nejoblíbenější goista u českých fanoušků – Ondřej Kruml, jemuž chybělo k vyšlapané cestě za zlatým pokladem půl bodu! Šťastným a přesto zaslouženým vítězem se stal Lukáš Podpěra, kterému se podařilo splnit nelehkou roli hlavního favorita. Dle očekávání oběma zmiňovaným zle zatápěl Jan Hora, když je jako jediný dokázal porazit. Ani to mu však v dvojitém knockoutu nestačilo na lepší než celkovou 3. příčku. Loňský triumf se nepodařilo zopakovat Janu Prokopovi, jenž se musel spokojit s třetí cenou v doplňujícím turnaji. Nepatrně ve stínu zůstal výkon Tomáše Korandy, který už sice dlouhá léta nepatří mezi aktivní hráče, přesto s nimi dokáže držet krok, což potvrdil mimo jiné přesvědčivou výhrou nad Vladimírem Daňkem.

Výsledky:

  • Absolutní vítěz kvalifikace – Lukáš Podpěra (6:1)
  • 1. místo DT – Ondřej Kruml (5:2)
  • 2. místo DT – Jan Hora (4:2)
  • 3. místo DT – Jan Prokop (4:2)

V neděli ve večerních hodinách byl potvrzen termín finálového zápasu na tři vítězné partie: Šilt vs. Podpěra. Toto mimořádně atraktivní utkání dvou nejsilnějších českých hráčů současnosti proběhne ve dnech 4. – 6. prosince. Přímý přenos z hracího místa bude znovu možné sledovat na našich stránkách, živý záznam všech partií na KGS.

Odpověď

3 Komentáře(ů) u "Nejtěsnější výsledek v boji o zlato"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
cung-fou
Člen

Docela se těším na finále dvou českých jedniček :-), ale zároveň je mi trochu líto Scurge. Každopádně předvedl skvělý výkon!

Mikin
Host

Finálová partie byla napínavá jak malý gatě. Doufám, že Lukan ve finále Medvědovi aspoň pěkně zatopí 🙂

Michal Zubalík
Admin

Taky jsem hodně zvědav na finále. Lukan by mohl současnému baronovi pěkně zatopit.

wpDiscuz
Nejtěsnější výsledek v boji o zlato