Mistrovství Evropy – EGC 2016
 • 72

By Hidoshito

Po rekordně úspěšném Liberci (EGC 2015) se nejnavštěvovanější akce na starém kontinentu přesunula do dalekého Petrohradu. Jubilejní 60. Evropský go kongres startuje již tento pátek finálovým turnajem PGETC, v němž bohužel chybí české družstvo (v kvalifikaci skončilo na prvním nepostupovém místě). Hlavní turnaj – Main, jehož součástí je souboj o titul mistra Evropy, začíná v neděli 24. července. Naše barvy mezi elitou (Top 24) hájí pouze Lukáš Podpěra, dalších 10 zaregistrovaných hráčů z ČR nastoupí v méně sledovaných turnajích. O většině z nich budeme informovat prostřednictvím výsledkové reportáže níže, postřehy a dojmy přímo z Ruska nám zprostředkují sami reprezentanti v diskuzi pod článkem.

 • Finále PGETC (přenos na Pandanet IGS + YouTube s komentářem Ali Jabarina)
  1. místo – Ukrajina
  2. místo – Rusko
  3. místo – Francie
  4. místo – Rumunsko
 • Mistrovství EvropyMain (přenos na KGS + YouTube s komentářem vybraného profesionála)
  1. kolo ME:
  Lukáš Podpěra – Benjamin Drean-Guenaizia 6-dan (SGF)
  2. kolo ME:
  Ali Jabarin 1p – Podpěra (SGF)
  3. kolo ME:
  Podpěra – Timur Sankin 6-dan (SGF)
  4. kolo ME:
  Jonas Welticke 6-dan – Podpěra (SGF)
  Čtvrfinále ME:
  Podpěra – Pop (SGF)
  Fionin – Surma
  Kachanovskyi – Shikshin
  Lisý – Jabarin
  Semifinále ME:
  Podpěra – Jabarin (SGF)
  Shiksin – Surma
  O 3. místo:
  Surma – Podpěra (SGF)
  BronzME2016
  Finále:
  Jabarin – Shikshin (SGF)
 • Rapid
 • 13×13
 • Pairgo
 • Víkendový turnaj
 • 9×9
 • Bleskovka

Fotogalerie: Martina, GK F-M, EGC

Odpověď

72 Komentáře(ů) u "Mistrovství Evropy – EGC 2016"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
tymak
Host

Plánuje se přenos i partií ME týmů?

Lukan
Editor

Krome prenosu na Pande dela i Ali na youtube komentar.
Mimochodem, muj prvni souper zda se prijel v solidni forme…

MaRthasik
Host

Začíná to pěkně, když Ukrajina vyhrála na Ruském území, tedka ještě vyhraje nějaký Ukrajinec ME. Aby se Rusko po kongresu opět nevydalo na “dovolenou” na Ukrajinu 🙂

tymak
Host

Jaký je hrací systém top grupy? Stejný jako v Liberci?

Lukan
Editor

Pohled na kysele ruske ksichty pri ukrajinske hymne na vyhlaseni tymu byl opravdu nezapomenutelny. 😉 A kluci z Ukrajiny si na podiu zazpivali z plnych plic.
System ME je skoro totozny jako v Liberci. Ja jsem vyhral vzdanim.
A jen tak mimochodem, Dinerstein prohral s Obenausem.

Tereza Kotowski
Člen

Zdravíme vás z Petrohradu 🙂 Přiletěli jsme s Jardou včera (v sobotu) něco po třetí hodině odpolední místního času. V letadle jsme narazili na Aďu s Lukášem, Lenka s Vláďou a Jana letěli jiným spojem těsně před námi.
Na petrohradském letišti nás přivítal jeden z organizátorů a odnavigoval nás k shuttle (mini)busu, který v pravidelných (asi 30min) intervalech odvážel účastníky směrem k hotelu Azimut. Náš řidič preferoval agresivnější styl řízení, nicméně ve chvílích, kdy jsme se nemuseli obávat o své zdraví, jsme z auta viděli několik míst, které v rámci pěší obhlídky musíme navštívit.
Po rychlé registraci a ubytování jsme ještě chvíli pendlovali okolo a v sedm hodin večer jsme zamířili do hlavního sálu, kde se měl konat slavnostní úvod. Už při vchodu bylo jasné, že to organizátoři pojali vskutku velkolepě – viz fotografie. Na úvod nám zabubnovalo kvarteto kluků, až se všechno otřásalo v základech, pak situaci zjemnily ruské tanečnice a následně nastoupil energický uvaděč, který nás večerem provázel. Zaznělo několik proslovů, které byly naštěstí kombinované s videy, hrála ruská a ukrajinská hymna a následovalo JÍDLO.
Už počet příborů napovídal, že přijdou tři chody a dezert. Postupně nám číšníci naservírovali hráškovou „pomazánku“ s pečivem, kuřecí s houbami v těstíčku a rybu s bramborovou kaší. Pilo se víno, voda, brusinková šťáva a ani tradiční vodka nechyběla. Sladkým zakončením bylo tiramisu s karamelovou polevou.
Zábava postupně uvadala, tak jsme se vydali střízlivět do města v sestavě 3J – Jarda, Jana a já. I když už bylo po desáté večer, tak bylo pořád dostatek světla. Během cesty jsme zjistili, že nebude problém nakoupit potraviny v kteroukoli denní dobu – mnoho obchodů je 24/7. Došli jsme až k řece Něvě, kde jsme se informovali, že jednotlivé mosty každou noc (zhruba o půl druhé) kvůli lodím na pár hodin zvedají. Domluvili jsme se, že se sem ještě vrátíme.

Tereza Kotowski
Člen

Co vím: Chládková – 1, Kotowski 1, Vonšovský – 1, Daněk – 1, Daňková – 0, Podpěra – 1, Tomšů – 0

Vlada
Člen

Překvapivě nejsou nikde na netu výsledky – všechno ostatní tu funguje výborně. Takže dnes Lukan prohrál s Alim, Lenka a já jsme taky prohráli, více zatím nevím.
Zahájení bylo bombastické (aspoň na poměry go), další go kongresy to budou mít těžké, nebýt o moc horší. Na včerejší VIP večeři (taky super) jsme mimo jiné probírali příští Kongresy. Do Turecka se hodně lidem jet nechce, dostal jsem otázku, jestli to za rok nechceme dělat v Brně (nechceme!). Jsem zvědav, co nám řekne Kerem, zatím tu není.

tymak
Host

No já bych si kongres v Brně dokázal představit. Sice by to bylo dost narychlo a tudiz mozna skromnější, ale Turecko ted fakt neni moc atraktivní destinací.

Miloš Podpěra
Člen

Já fakt nechápu tu paniku kolem Turecka – a v Rusku obzvláště. Rusko je rozhodně méně bezpečnou zemí než Turecko. A Putler je rozhodně (zatím) horší diktátor než Erdogan.

Vlada
Člen

Kongres v Turecku příští rok bude, po dlouhé diskuzi a průzkumu veřejného mínění ( i podle mě zcela zbytečného ) jsme si to včera na schůzi EGF odsouhlasili. Kerem osobně neměl obavu o bezpečnost účastníků, ale má obavu o počet účastníků – když média vytvářejí nepříjemný obraz Turecka.
EGC 2019 bude v Bruselu, který zvítězil nad Lvovem (Ukrajina).

Miloš Podpěra
Člen

Tyjo, Brusel… nejnebezpečnější město v Evropě… kdoví co z něj zbude v r. 2019…

Vlada
Člen

Ke včerejšímu dni: Silný zážitek měla Lenka, se 13 lidmi uvízla v kabině výtahu na půl hodiny. Namačkáni na sobě, málo kyslíku, a s Lenčinou klaustrofobií – jsem rád, že přežila.
Příjemnější překvápko mi připravil Lukan. V důležité partii s Timurem Sankinem o udržení se v top skupině o titul se přiblížila malá koncovka, vše vypadalo jasné a Lukan nejspíš tekl tak o 2 body. Po 15 minutách jsem se k jeho partii vrátil, skoro jsem ji nepoznal – Lukanovi chcíplo čtvrt desky, soupeřovi 2 skupinky, a Lukan vyhrál o 2 a půl. Doteď nevím, jak to udělal. Go je supr.

Ondřej Kachyňa
Člen

Je fajn, že se znova vzbudil zájem o organizování kongresů. A ten Lvov teda bude ten další rok (podobně jak to bylo s naším kongresem a ruským)?

tymak
Host

Nemají už Turci nějaké ofic. kongresové stránky? A doufam, že Lvov bude kandidovat znova. Na Ukrajinu bych si docela zajel a zvlášt sem to ani není moc daleko.

kono
Člen

@Miloš: Putin je určitě (zatím) drsnější diktátor než Erdogan, ale tady jde asi o množství bombových atentátů v zemi, a v tom ohledu je Turecko velmi nebezpečné – asi tak na úrovni Francie nebo Belgie.
(Samozřejmě, i v zemi s rekordním množstvím atentátů má člověk pořád stokrát větší šanci umřít při dopravní nehodě než od bomby. Proto mě teroristé nevzrušují, spoustu lidí ovšem ano.)

Koubic
Člen

Nějaký informace k tomu losování o bye? Fakt to Shikshin vytáh nebo byla nějaká petrohradská losovačka? 😀 Jako ta třetinová šance je samozřejmě slušná, tak nechci hned konspirovat, ale Ilju jsem na ten los favorizoval 🙂

Edit: Jen jsem si opravil hrubku

Ondřej Kachyňa
Člen

Haha, bych se býval spíš divil, kdyby si ten buy Ilya nevytáhl, stejně tak jak v únoru taky v Petrohradě dostal za nespecifikovaných okolností buy při rozstřelu o 2. místo

kono
Člen

No tak když ruská tajná služba dokáže vyměnit dopingové vzorky, určitě zmákne i losování na Go kongresu.
Přitom losování by se určitě dalo udělat neprůstřelné – např. Ilja by losoval, ale druzí dva kandidáti by předtím do obálky vložili permutace, a pak by se na vylosované jméno aplikovaly obě permutace.
🙂 To by ale musel mít někdo odvahu a říct “promiňte, ale víme jak jste to dělali na olympiádě v Soči, losování musí být transparentní”.

tymak
Host

Zajímavé, že pairing jsem na stránkách kongresu nikde nenašel, ale visí na stránkách ruské federace. http://gofederation.ru/tournaments/40835574

Jana
Člen

Losovani ridil Jean-Yves, Artem se nedostavil, tak losoval prvni Palko, druhy Ilja a co zbylo bylo pro Artema. Losovalo se tak, ze tahali gomkameny z latkoveho pytliku, a museli byt k nemu pro jistotu otoceni zady. Byli tam tri kameny, jeden cerny a dva bile, kdo si vytahl cerny mel pauzu

Mikin
Člen

Je rozdil mezi Tureckem, kam MZ opakovane ceskym obcanum nedoporucuje vyjizdet, a to bylo pred pucem, a Belgii ci Francii. Brusel je uzasny, spousta vietnamskych restauraci a cinskych tradicnich masazi (trochu to kazi zabedneny tibetsky perzonal), v Parizi je nebyvale levno a TGV mezi temito metropolemi se da koupit i za 29 Eur. Zrovna jsem se od tama vratil.

tymak
Host

Taky je otázka, jaké konkrétní kameny používali, protože často se bílé kameny dělají s hladším povrchem a kdo má dobrý cit v prstech, může to po hmatu rozeznat.

Koubic
Člen

Tak snad teda v pořádku, jestli to řídil Jean-Yves 🙂

tymak
Host

Kazdopádně je fajn vidět, že všichni evropští profíci to berou vážně a dokázali se relativně s přehledem kvalifikovat. A samozřejmě velká gratulace i Lukanovi, tak at je z toho alespon bedna.

kono
Člen

Jestliže Lukoil Jeanu-Yvesovi v nedávné minulosti nevydal knihu pamětí (narážím na Václava Klause) a Jean-Yves přinesl své prověřené kameny, které byly pohmatem nezaměnitelné a neměly zabudován vysílač elektromagnetického záření, mohla FSB použít jinou metodu, která vychází z již prověřeného systému výměny dopingových vzorků v Soči: Šikšinovi našili do rukávu dvě tajné schránky, jednu s černým kamenem a druhou s bílým. Šikšin vybral oba kameny z pytlíku a ponechal je v rukávu, vysypal svůj tajný bílý kámen do pytlíku a svůj tajný černý kámen ukázal přihlížejícím jako vítězný kámen.

Teď jde o to, jestli se Šikšin někdy přizná tak, jako se přiznala Stěpanovová. V opačném případě se na podvod nikdy nepřijde.

Vlada
Člen

Lukáš hezky kuch Popíka a je mezi 4 ! 🙂

Ondřej Kachyňa
Člen

Pěkně Lukan. Už dlohou jsme neměli našeho reprezentanta v semifinále ME. Good luck do dalších kol

kono
Člen

🙂 měl trochu štěstí na soupeře

kono
Člen

V původním losování je, že Šikšin hraje semifinále se Surmou: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oKdBrrB62HMYpbpHZyyDaRPvcdI1DA19zz3FAg2vWSI/edit?pref=2&pli=1#gid=582222693
Jaktože mu teď (podle odkazu od Hidoshita) dali toho největšího outsidera?

Jana
Člen

Lukan prohál s Alim a Ilja porazil Mateusze. Takže zítra hraje o titul Ali s Iljou a Lukan o třetí místo s Mateuszem. Vše ale jistě sledujete na KGS, případně WBaduku 🙂

Ortenix
Host

Gratulace Lukanovi!

Vlada
Host

Jdeme všichni oslavovat s Lukanem do dobré gruzínské restaurace.
První týden byl velmi vydařený. Druhý bude asi slabší, většina Čechů odjíždí.

mamutik
Člen

Velká gratulace, Lukáši! Dobrá podívaná 🙂

David
Editor

Velká gratulace, Lukan zazářil nad všechna očekávání. K losování; jestli jsou ty čísla u jmen nasazení podle ratingu (k určenému datu), tak Rusové od 2. kola s losováním totálně kašlou na pravidla. Má hrát vždy ratingové nejsilnější s nejslabším, 2. nejsilnější s 2. nejslabším atd. Hrajou to nějakým divným pavoukem který vůbec neodpovídá pravidlům EGF ani tomu co mají na stránkách.

kono
Člen
@David: Pravidlo, které uvádíš, není podle mého názoru samo o sobě neplatilo. Ale musím souhlasit, že pravida jsou částečně nejednoznačná, a tam kde jsou jednoznačná tak se podle nich stejně nenasazovalo: Pravidla jsem si teď přečetl: existují dvoje pravidla pro nasazování, jedna jsou uvedená na ruských stránkách Go kongresu http://egc2016.ru/en/congress/common-events/personal , a z nich vede odkaz na původní pravidla EGF. Pravidla ruská a EGF jsou však rozdílná! 1) otazníky u pravidel pro knockout tournament: Ruské pravidlo říká: “After round 4, the top 8 players continue the EC as a knockout tournament (1-8, 2-7 etc in the quarterfinals provided the opponents did not play each other in a previous round).” Pravidlo EGF vynechává “provided the opponents did not play each other”, ale uvádí odkaz na tabulku nasazování (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oKdBrrB62HMYpbpHZyyDaRPvcdI1DA19zz3FAg2vWSI/edit?usp=sharing), která už v původní verzi neexistuje, protože byla přepsána turnajovými výsledky. Navíc pořadí “top 8 players” je sporné: v úvahu připadá jedině to pořadí, které je definované pro preliminary rounds (o jiném pořadí se v pravidlech nemluví), tj 1. body 2. rating. Jenomže co když někdo jedno kolo pauzíroval a hrál ho jenom v mainu? Počítá se výsledek mainu? To by bylo trochu nefér, zvlášť když byla partie mainu nepovinná. Počítá se automatická výhra? To by bylo logičtější, ale není to nikde explicitně vysloveno. 2) otazníky u pravidel pro preliminary rounds: Pro první dvě kola byli hráči rozděleni do tří skupin podle barviček v tabulce, a hráli spolu pouze hráči stejné barvy. V pravidlech o tom však nic není! Ve 4. kole měli všichni hráči 1 prohru, a o pořadí pro losování měl rozhodovat úvodní rating. Lisý(3)-Frejlak(23) je v pořádku, ale Kachanovskyi (5) už měl hrát s Welticke(19), atd. V ruské verzi pravidel se řeší situace, které vůbec nemohou nastat: Např. “in the 4th round the top player with 3 wins will play… Read more »
kono
Člen

@David: K systému losování jsem včera napsal docela dlouhý příspěvek, ale pozdržel ho antispamový robot. Tak jestli by ho moderátor mohl uvolnit ….

Jana
Člen
K losování: Rusové neměli s losováním nic společné. Pavouka pro nasazení připravil předem za EGF Jean-Yves Papazoglou, vicepreziden EGF z Francie, který má tento turnaj na starosti. Systém byl proti loňsku na podnět top hráčů mírně modifikován, a tu modifikaci provedl práve J-Y ve spolupráci s Manjou Marz (odborná garantka kongresů 😉 ), a tato modifikace byla následně schválená . Modifikace spočívá hlavně v tom, že po třetím kole již nehrají čtvrté kolo ME jediní 3 neporažení a k nim si vylosuje ještě bye pro 4. kolo jeden ze 3 hráčů se dvěma body, a to z těch dvouboďáků, kteří prohráli právě s hráči s plným počtem bodů. Toto vzniklo proto, aby někdo, kdo již má jistý postup, neumožnil třeba úmyslnou prohrou postoupit svému kamarádovi. Podle toho kdo si vylosuje bye, jsou tři alternativy pokračování. Navíc, je požadavek, aby spolu nehráli až do čtvrtfinále včetně stejní hráči dvakrát. JY proto vypracoval složitý systém, kdy je pavouk rozdělen do tří skupin a kontroluje se, aby ve čtvrtfinále nehráli spolu hrači ze stejných skupin. Toto skutečně duplicitám zabraňuje. JY ovšem nedomyslel, že tento požadavek je sice pro zabránění duplicit podmínka postačující, nikoliv však podmínka nutná. Při regulérním průchodu pavoukem měli spolu hrát tyto dvojice Mateusz – Lukan Ilja – Artem Popik – Fionin Palko – Ali. Průchod pavoukem je totiž pevně daný a je udělaný tak, že pokud by všechny partie dopadly podle předpokladu, tak losování čtvrtfinále je následující: 1-8, 4-5, 3-6 a 2-7 (podle ratingů). Pokud ovšem porazí slabší hráč silnějšího, tak si v pavouku vymění místa. Takže pro čtvrtfinále jsou hráči de facto v pořadí podle pozic hráčů, které porazili, pokud porazí silnější, jinak na svých původních. Proto byl Mateusz na pozici 1 (protože porazil Ilju), Ali dle předpokladu 2, Popik porazil Palka tak byl 3, Ilja si vylosoval bye,… Read more »
Ondřej Kachyňa
Člen

Trochu z jiného soudku: nejsou letos top Asiati slabší jak “obvyklí kongresoví” Asiati nebo se evropské go za ten rok posunulo nebo popřípadě těm novým organizátoři nadstřelili třídy? Jinak velké gratulace Lukanovi.
Proč vlastně většina našich odjíždí už po 1. týdnu?

kono
Člen

Jano, děkuju za vysvětlení.
Chápu to správně tak, že neplatí ani jedny z pravidel
egc2016 (tečka) ru/en/congress/common-events/personal
eurogofed (tečka) org/egf/ecrules.htm
ale existují ještě třetí pravidla, která jsou platná? Ta pravidla jsou někde zveřejněná, nebo je nosí Jean-Yves v hlavě?

(myslím, že antispamový robot nemá rád odkazy, proto ty tečky)

David
Editor

“Předpokládám ale, že to, která podmínka má při losování přednost, bude ještě upřesněné do dalšího ME” Myslím, že nejvíce by bylo oceněno, kdyby EGF exekutiva opustila názor, že se na propozice turnaje může vy…. kdykoliv to uzná za vhodné. Způsob párování (podle ratingu, nejsilnější vs. nejslabší…) byl jasně stanoven předem a zveřejněn na stránkách EGF i EGC, kde do teď je. Pak najednou přijde někdo s “úžasným” nápadem zbastlit nějaké úpravy a skončí to nejasnostmi a zjištěním, že je tam asi chyba. To je fakt takový problém to sepsat a zveřejnit předem?

cung-fou
Host

Opožděně gratuluju Lukášovi k historickému úspěchu (konečně máme kompletní sadu medailí, i když ta stříbrná je sporná 🙂 ).
Jen škoda, že veškerá losování a odběry vzorků antidopingovými komisaři na kongresu byly v rukou ruských tajných služeb a jimi placených agentů z EGF. Mohlo z toho být nakonec i zlato. Tak snad to vyjde příště v demokratickém Turecku. 🙂

kono
Člen

cung-fou, ty si děláš srandu s tím dopingem, ale věc je závažnější než si myslíš: mám na mysli například použití brzdiček v šachových hodinách u ruských hráčů. EGF dělá mrtvého brouka (asi sis všiml, jak se tu Jana snaží odvést pozornost od ruských podvodů k systému nasazování hráčů na evropském šampionátu), a my se můžeme jenom dohadovat proč.
Když uvážíme jak snadno EGF nedávno zabanovala našeho reprezentanta, a přinutila jej odejít z go a začít potupně vydělávat stamilióny ve vysokém byznyse, měli bychom zauvažovat, zda by i ČAGO nemělo přenastavit poměry mezi fair-play a efektivitou.

Jana
Člen

David> no ony ty změny byly udělané oficiálně, dokonce na popud účastníků minulého ME v Liberci, a bylo to i připomínkované. Jen se to jaksi “zapomnělo” zveřejnit na oficiálních stránkách EGF. A to škobrtnutí JY při losování čtvrtfinále bylo způsobeno dvojím výkladem postupu, který má vést k zamezení duplicitních dvojic v prvních pěti kolech. Zamezení těchto duplicit byla ale nutná podmínka i v minulém systému.

Vlada
Host

Veledůležité otázky o správnosti losování, dopingu a brzdičkách v hodinách už byly probrány a nejspíš tu už nebude 2. týden co psát. Česká výprava se smrskla na 3 lidi a po dnešku prakticky na 2, bojovat dál budou jen Martina s Lenkou.
Já jsem hrál v pondělí s Jasiekem se skóre 1:1, na desce jsem ho porazil o 35, ale on mi úspěšně předal svou chřipku. 4 hodiny na mě u partie kašlal a moje obranyschopnost nevydržela. (kašel tu má tak asi třetina lidí, nejspíš z klimatizace).
Všichni tu čekáme, kdy už evropská špička začne drtit amatérského mistra světa Chan Yitien, který měl po 7 kolech 7 výher, porazil i Aliho a Mateusze. A teď jsme se dočkali, Šikšin ho dostal. Otevřené mistrovství je opět otevřené 😉
Lenka dnes porazila 1. kjú ! (s ratingem 1700, ale to mělo být tajné).

Vlada
Host

Výsledky tam Rusové dávají docela bleskově, nesmíte se nechat zmást tím, že nahoře mají popis a pravidla turnajů a teprve pod tím tabulku s výsledky. Např. egc2016.ru/en/congress/events/9×9 , stejně Main a další akce. Dnešní kompletní výsledky tam měli v 5 odpoledne.
Úterní kolo jsem vynechal ne kvůli chorobě, ale protože jsme byli v noci na lodi, otvírání mostů je dobrá podívaná (a mají i fajn bar). Dnes jsem zkusil hrát, ale nešlo to. Neberu to tu nijak vážně, takže to ani nevadí.

kono
Člen

Proč v Mainu má 7 Evropanů nejvyšší počáteční MacMahon?
Teď koukám, že jde právě o evropské pro hráče. Není to trochu nefér vůči ostatním, zvlášť asiatům, jejichž síla je minimálně na stejné úrovni?

kono
Člen

Přípodotek k mému minulému příspěvku:
Nebo je to jinak? Koukal jsem totiž na
http://gofederation.ru/tournaments/40835574
a tam má těch 7 vyšší MM0 i body.

Jenomže na egc2016.ru má těch sedm stejný počáteční MM jako ostatní.

Vlada
Host

ad vysledky a McM: stránky egc2016 platí.
ad devítka: Vypad jsem hned v 1.kole knockoutu, s profíkem Li Zhe jsem se nechytal. Ale Pavol Lisý ho málem dostal. Prohrál o půl bodu a Li Zhe musel zahrát 10 tahů za poslední 4 sekundy – má fakt rychlou ruku. Zbyla mu 1 sekunda a kdyby Pavol chtěl, mohl vyhrát na čas (což samozřejmě nechtěl).

kono
Člen

Co tam provádějí za kouzla s pořadím?
Včera byl po 9. kole první Shikshin před Chanem, se stejným SOS ale lepším SODOS o dva body.
Dneska je tabulka po 9. kole změněná, Chanovo SOS se o jedničku zvýšilo a je proto na prvním místě.

Oni to snad počítají ručně? Počítač přeci nemůže udělat takovouto chybu…
Navíc pokud opravili chybu v SOS, měla by se změna projevit i u SODOS, ale ten zůstal stejný.

Vidím to jednoznačně jako špatnou práci FSB.

kono
Člen

Omlouvám se za off-topic, ale nevím kam napsat připomínky k webu:

1) Když edituju příspěvek, zvětší se rozestupy mezi řádky (viz příspěvek níže). Zkoušel jsem to vyřešit tak, že jsem původní zaměnil za , ale ani to nepomohlo.

2) Když se chodím dívat, co v diskuzi přibylo v tématu dlouhém jako je tento, používám “seřazeno dle nejnovější”. Jenomže když refreshnu stránku, nastaví se defaultní “seřazeno dle nejstarší”, a mě čeká tvrdá práce propracovat se k nejnovějším příspěvkům. Pokud si systém neumí zapamatovat mé poslední nastavení, bylo by dobré, aby aspoň jako defaultní bylo “seřazeno dle nejnovější”.

kono
Člen

Napsal jsem:
“1) Když edituju příspěvek, zvětší se rozestupy mezi řádky (viz příspěvek níže). Zkoušel jsem to vyřešit tak, že jsem původní zaměnil za , ale ani to nepomohlo.”

Teď už to vypadá v pořádku, nevím jestli se to spravilo refreshí nebo časovou prodlevou.

Vlada
Host

Vidím, že stále nejsou výsledky na netu (častý jev, po konci turnaje pořadatelé už oslavují nebo spí únavou). Takže: překvapivě vyhrál Kim Youngsam, protože taiwanský Chan i Šikšin dnes prohráli. 2. místo Šíša, 3. Chan, 4. Ali, 5. Surma. Pavol Lisý je 7.

Lukan
Editor

Nejprve bych rad vsem podekoval za podporu a gratulace! 🙂 Kazdopadne, zakladem pro medaili je vlastne mit stesti na soupere, rozumnejme hrat s evropskymi profiky, ze? 😛

Kachnak: Myslim, ze asijskych kober tam bylo relativne dost a evropsti profici uz se jim hrave vyrovnaji. Od prichodu CEGO opravdu urazila Evropa velky krok vpred. Predkongresova vyhra Artema bez komi nad Yamashirem i Ohashim take mluvi za vse.

Hidoshito: Na ruske pomery se orgove opravdu snazili a byl z toho kongres solidni kvality. Ale nektere veci i tak haprovaly, z meho pohledu hlavne prenaseci. Za kompama totiz sedeli prevazne zacatecnici s absolutni neschopnosti sledovat partii a dokonce meli nekdy i tu drzost se hracu zeptat, kam hrali, kdyz premysleli.

Vlada
Host

Kongres v Petersburgu jsme si velmi užili a myslím, že nemluvím jen za sebe a Lenku. Všechno supr, hotel, organizace, opening party, dnešní závěrečná párty, prizemoney, … A Petersburg je město, které bylo plánovitě postavené jako reprezentační a je to na něm vidět (nemluvím o sídlištích na periferii).
Kdyby mě někdo nedopatřením považoval za příznivce Ruska, tak se velmi plete, od roku 1968 jim neříkám jinak než rusáci a nijak jim nefandím, ale objektivně přiznávám, že na Kongresu si dali záležet a povedl se jim velmi. Hodně věcí převzali z Liberce (byli se tam učit, většina šéfů nikdy na žádném jiném EGC nebyla) a dost ho vylepšili za pomoci solidního sponzora se zřejmě neomezenými zdroji (profi speaker a překladatel, bohaté pohoštění, kulturní vložky, výzdoba …)
I ceny jsou pro našince supr – oběd za 40, městská doprava 12. A Rusky jsou hezké 😉

kono
Člen

@Lukan: 🙂 jsem rád, že sis všiml mého pošťouchnutí, a že tě ještě pořád trápí :p.

V boji o 4. místo jsi ukázal, že medaili nemáš omylem.
Ale to o snadnějších soupeřích jsem psal před semifinále: Ve 4. kole jsi byl číslo 5 z osmi a dostal jsi za soupeře číslo 7, ve čtvrtfinále jsi byl číslo 7 z osmi a dostal jsi za soupeře číslo 6.

kono
Člen

V komentářích partie 10. kola Zhang QuiMeng-Shikshin je uveden odkaz na youtube (v=hv6hNV2Gqnw ; nedávám sem celý odkaz protože pak s ním má práci moderátor), ale u videa je “This video is private.”
To byl omyl toho kdo video plesknul na youtube, nebo to byl úmysl a musím se s tím nějak sám psychicky vyrovnat?

kono
Člen

Moje podivení ohledeně nepřístupného videa (viz příspěvek níže) už neplatí. Všechna videa z Kongresu jsou teď přístupná na https://www.youtube.com/channel/UCck7ecKa6CiYbHP_cXpFjXw. (poslední dny se tam videa objevovala až s dvoudenním zpožděním)

Mimochodem, partie 10. kola Zhang QuiMeng-Shikshin postavila na hlavu moje představy o některých principech go. Pořád mi nejde do hlavy jak je možné, že bílý hned v zahájení naskákal do dvou rohů, a vzápětí dokázal úspěšně zaútočit na černé zdi okolo.

kono
Člen

Přidám takovou poznámku:

Všiml jsem si, jak rusové ke každé politické události vytvoří svou vlastní, paralelní ruskou verzi “pravdy”:
– Vojáci Varšavské smlouvy v roce 1968 stříleli z kulometů do neozbrojených českých demonstrantů. Ruská verze: Čeští fašisté stříleli z kulometů z pražských střech do nechráněných ruských vojáků.
– Rusko bylo vyloučeno z mezinárodních soutěží, protože krylo doping svých sportovců. Ruská verze: Jedná se o politický útok USA na Rusko.
– Rusko anektovalo Krym: Ruská verze: Krym se šťastně vrátil do svého lůna.

🙂 No a teď koukám na ruskou verzi výsledků Mainu: Šikšin vyhrál Main: http://gofederation.ru/tournaments/40835574

wpDiscuz
Mistrovství Evropy – EGC 2016