Na go do Turecka
  • 4

By Hidoshito

První dva dny měsíce října byly vyhrazeny 16. ročníku mezinárodního turnaje v Istanbulu, kam si naplánovala výlet čtveřice hráčů reprezentující české barvy. Turecko je v go momentálně na vzestupu, o čemž svědčí přidělené pořadatelství Mistrovství Evropy v roce 2017, které se uskuteční v turisticky zajímavé oblasti Kapadokie. Síla tamních hráčů však ještě zdaleka nedosáhla takové úrovně, aby mohla konkurovat současnému mistrovi České republiky. Lukáš Podpěra si poradil se všemi soupeři a celkem bez problému v turnaji zvítězil. Nezabránili mu v tom ani druhý Číňan Lu Pin a třetí Sinan Djepov z Bulharska. I zbytku české výpravy se v evropsko-asijské metropoli dařilo. Markéta Stránská uhrála plný počet bodů a slaví novou třídu. Miloš Podpěra si připsal 4 výhry a ještě nám během toho stihl poskytnout online výsledkovou foto-reportáž přes facebook. Adriana Tomšů obsadila se třemi body 7. místo.

Výsledky: Part 1, Part 2

Odpověď

4 Komentáře(ů) u "Na go do Turecka"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Vlada
Host

Taky jsme tam chtěli s Lenkou jet, pak jsme si ale řekli, že už jsme nacestovaní až moc.
Silní Turci se na turnaj nedostavili – mají o hodně lepší hráče, i když na Lukáše by byli bez šance. Zato koukám na 5. dana z Bulharska – ani jsem nevěděl, že se go v Bulharsku hraje.

Lukan
Editor

Jeden z nejsilnejsich tureckych hracu Ozgur Degirmenci se tam pritom byl podivat na oba dva dny, takze trosku skoda, ze se on a dalsi nezucastnili. Doufal jsem, ze je pritomnost zahranicnich hracu namotivuje (registrovany byl i Popik), ale takto to vypadalo, ze spis demotivovala… Turnaj mel navic docela slusny cenofond, ale ceny se rozdavaly jen pro prvnich pet mist, jinak nic. Celkove mame z turnaje je pozitivni dojmy, takze muzem vrele doporucit do dalsich let.
A patnactilety kluk z Bulharska vice mene go doma opet ozivil, ale jinak je uz celkem znamy diky KGS, facebooku atd. Navic nedavno skoncil sesty na MS junioru. Ted mi po turnaji rikal: “Doufal jsem, ze si s tebou zahraju, ale to bych se nesmel prehlizet s prvnimi dany.”
Cinan vsak pravdepodobne nebyl horsi nez on, vyhral jsem s nim jen o pet bodu, tak jsem rekl organizatorum, at mu napisou do EGD ctyrku nebo petku.

Lukan
Editor

Strach bohuzel opet zvitezil, tak by to nemelo byt… Doufam, ze kongres EGF po tomto rozhodnuti aspon neposle do nejake neatraktivni nebo kontroverzni destinace…

wpDiscuz
Na go do Turecka