Pátý Go Baron
  • 15

By Hidoshito

Po mistrovství republiky přichází na řadu druhý vrchol kalendářního roku – Go Baron. Pro tuzemskou špičku pravděpodobně nejdůležitější turnaj (alespoň co se týče odměn pro finalisty) začíná v pátek večer a vítěz, který následně vyzve obhájce titulu Lukáše Podpěru, bude znám v neděli po poledni. Partie jsou hrány netradičně na Fisherův čas a ty vybrané lze jako obvykle sledovat přes KGS. Mezi 12 zaregistrovanými ční jméno bývalé české jedničky Ondřeje Šilta, pro něhož by to byl po roce opravdu velký návrat. Aktuální informace k turnaji poskytne výsledková reportáž.

Víkend po státním svátku 17. listopadu je mimořádně nabitý! České hráče budeme moci souběžně povzbuzovat na několika akcích v zahraničí: GTI v Berlíně, Austrian Open ve Vídni a na mistrovství Košic.

Odpověď

15 Komentáře(ů) u "Pátý Go Baron"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
SImikin
Host

Neucast SIoslika (Broni), ktery je posledni dobou ve forme, zvysuje nadeji na vitezstvi zbylym clenum SI klanu! Jedem, SIholko a SIkluku! 🙂

Lukan
Editor

Dost velka nevychovanost dvou nehrajicich a zaroven neucta k takto vazene akci, kdyz se ani predem nedokazou odhlasit, jako to udelali jini. Napriklad prenaseci a rozhodci by byli urcite zdatnymi nahradniky, kdyby to vedeli dopredu, takto je system totalne rozhozeny.

Vlada
Host

Taky mi to dost vadí, chlapci mají velké mínus. Oni se sice odhlásili, ale dnes. Nemohli jsme nasadit rozhodčího a hlavního přenašeče jako náhradníky, takže jsme museli zvolit 10

Barona Snídal
Host

Já se přiznávám, že jsem se odhlásil až v pátek. Byl jsem v komunikaci s organizátory kvůli svému příjezdu už v průběhu týdne a protože jsem v pátek zjistil, že vlaky od nás mají zpoždění a nestihnul bych přijet na čas, tak jsem účast logicky zrušil ( volno už domluvit nešlo). Omlouvám se, ale to bych fakt nevymyslel, i když jsem mohl podniknout nějaká opatření.

cung-fou
Host

To je skutečně nečekaný výsledek. Taková překvapení jsou kořením každého sportu. Připjuji se ke gratulaci. Ale teda docela nechápu, jak je možné, že Vláďa sehrál o dvě partie méně než Hezi. To mi přijde trochu zvláštní systém. Ale asi je to dáno těmi absencemi.

Vlada
Host

Dostal jsem dost blahopřání, díky všem 🙂
Nejvýstižnější asi bylo od Toma Korandy: “Věřil jsem ti, ty stará válečná herko” . Tak si připadám 😉

SImikin
Host

Stará válečná herka 😀 Taky gratuluju! 😀 Ať vydrží forma do finále!

kono
Člen

Musím se připojit k cung-fouovi a postěžovat si na problém, který je ve světě go dobře známý, a tedy na všudypřítomnou korupcí:
Před šestým kolem měl Vláďa jako jediný ze zbývajících hráčů jedno odpauzírované kolo. Čekal bych tedy, že bude jistým účastníkem šestého kola a druhý účastník bude k němu nějak určen, např. losováním.

No nic, musím běžet do banky. Dneska mám schůzku s Lukanem, budu sázet ve Fortuně na výsledek finálového zápasu a plánuju vyhrát balík.

Cung-fou
Host

Tak jsem se schválně podíval na předchozí ročníky a korupce v tom asi nebude. 🙂 Jen je ten pavouk tak zvláštně nastavený. Očekával bych, že nejvíce by si měl odpočinout ten, kdo nejdéle vyhrává, ale není tomu tak. Ten je v neustálé permanenci a musí si to fakt vybojovat. Při dvanácti hráčích je na tom nejlépe ten, kdo prohraje už ve třetím kole a zdá se, že při deseti se holt vyplatí prohrát už ve druhém. Takže Vláďa si to zaslouží, protože umí nejen dobře hrát go (zvláště skolení draka z (Osamělé) Hory v poslední partii bylo úchvatné, jen málokdo by našel skulinku v jeho diamantovém brnění), ale také umí nejlíp počítat. 🙂

kono
Člen

Tak takový systém se mi líbí. Upřednostňuje všestrannou připravenost před hrubou goistickou silou.
Hrubá síla neovládá nic než joseki, fuseki, tesuji, ale skutečný šampion si nastuduje herní systém, zjistí si, kterou partii je výhodné prohrát, a prohraje ji.

Ondřej Kachyňa
Člen

Velké gratulace Vlaďovi, pro mě velmi nečekaný výsledek.
Pokud si dobře pamatuju, byl původně Go Baron přísliben na 5 roků. Bude ještě příští rok pokračovat nebo tento ročník byl poslední?

Vlada
Host

Go Baron bude pokračovat i další rok(y).

wpDiscuz
Pátý Go Baron