Volby a valná hromada při pražském Deskohraní
  • 18

By Hidoshito

Součástí mezinárodního festivalu her Deskohraní jsou stejně jako v předchozích letech turnaje v go. Ten hlavní se koná o víkendu 22. – 23. října, další dva na malých deskách během následujícího týdne (13×13 v úterý 25. 10. a 9×9 ve čtvrtek 27. 10.). Pro ČAGo je nadcházející víkend důležitý ještě z jiného hlediska, protože v sobotu se volí nový výbor a v neděli proběhne valná hromada, kde budou vyhlášeny výsledky a představena zbrusu nová pětice vedoucích pracovníků asociace. Stav a počet delegátů VH se ještě může mírně změnit v závislosti na případném rozšíření členské základny.

Odpověď

18 Komentáře(ů) u "Volby a valná hromada při pražském Deskohraní"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
...
Host

Bude se kvůli valné hromadě nějak posouvat časový rozvrh turnaje? Normálně by v neděli ve 13h začínalo páté kolo. Mimochodem počet delegátů VH si ještě přepočítejte. Počty v tabulce delegátů nesedí s členskou databází.

...
Host

Chápu dobře, že pokud se odsouhlasí stanovy v tomto znění, pak může (?musí?) Výkonný výbor (§10.9) zrušit kvůli nedostatku členů (§10.7) Cajový klub Go ATEA, Go klub Nymburk, Go klub Opava, Go klub Praha Troja, Go klub Ricany, Go klub Usti nad Labem, GoDragons Praha, Karlovarsky klub go a Liberec (+ dalších cca 17 které nemají žádného řádného člena)? Zajímavě by to pročistilo gobanligu, což o to, nicméně je to opravdu cílem?

Thierry Tenuki
Člen

Ahoj Hoste, chapu to tak ze klub muze mit mene nez 5 clenu ale za to ze bude organizovat aspon jedna akce rocne. Akce chapu jako turnaj ci verena a dokumentovana propagace Go. Co se tyka kolise VH versus 5. kolo, nemam zatim blizi info.

Lukan
Editor

Ja myslim, ze CAGo kluby zrusit nemuze a ani nechce. Pokud vim, tak ustanoveni o peti radnych clenech plati jen pro kluby 1. ligy, stejne jako to, ze musi byt kluby registrovanymi. Kluby v nizsich ligach musi mit aspon dva cleny (vyjimku ma Zelezna Ruda 😛 ), ale byt radnymi cleny nemusi. Ale mozna kecam, vedel by David Zacek.

Thierry Tenuki
Člen

Souhlasim s Lukanem neni v zajmu CAGo zrusit kluby, ale kazdopadne je to zajimava temata. Premyslim nahlas respektivne pisemne jestli misto mit “osamele” geograficke hrace ktere vytvori mikro klub ( 1-4 clenu) neni spis lepsi aby se pridali k existujici klubu v kterym se citi dusevne blisko bez ohled na bydliste. Stejne ty hrace muzou hrat kamkoliv mezi sebou na to neni treba klub. Jen mluvim o strukturu a aby napr meli reprezentace na VH.

Thierry Tenuki
Člen

Co se tyce VH bude to kolem 12h. Blize informace na miste sobotu.

David
Editor

Ta pasáž o rušení klubů je převzata přímo z platných stanov, konkrétně §10.6, tedy nic se nemění proti současnému stavu. K těm příspěvkům prosím o konkrétní příklad chyby, zatím se mi nepodařilo noc najít (hledám dál).

...
Host

Pražský go klub má podle tabulky s delegáty 15 členů, podle členské databáze 14, pokud se nemýlím …

...
Host

Thierry: pořád je tam dovětek, že počet členů klubu v žádném případě nesmí klesnout pod tři členy.
Davide: to, že je to převzato z původních stanov a v podstatě se to (zatím) ignoruje ještě neznamená, že by se s tím nemělo něco udělat: buď upravit stanovy dosavadní praxi nebo začít stanovy dodržovat.

tymak
Host

Lukan: Cago kluby rušit může, ale nechce. Zvlášt pokud jde o kluby, kde fakticky lidi jsou (Karlovy Vary, Liberec, Atea,…), akorát že se nikomu zrovna nechce na ofic. akce.
Jinak CAGO má tuhle pravomoc už ted – s novými stanovami v tomhle bodě není žádná změna.

Thierry: Se situací mikroklubů je těžké něco dělat, ale na druhou stranu myslím, že to ani není potřeba. Pokud někdo chce být ve velkém klubu a obrážet VH, může to udělat už ted, ovšem pokud je někdo pevně rozhodnutý reprezentovat svoje rodné město (či jakékoliv jiné místo, ke kterému má vztah), zrušením jeho mikroklubu se z nej stane spíš jen vlk samotář, co bude na klubovou příslušnost úplně dlabat.

David
Editor

Děkuji za upozornění na nesrovnalost s počtem členů. Jeden člen Pražského go klubu zaplatil letošní příspěvky už na konci loňského roku a tak se nezobrazoval v letošním seznamu členů. Opraveno, děkuji za upozornění, člověk všechno neuhlídá 🙂

Vlada
Host

Začátek Valné hromady je posunut na neděli 12 hodin. Problém s obědem a začátkem 5.kola je vyřešen: Dovoz pizzy přímo na VH, zdrama pro všechny účastníky.
Omlouvám se za změnu času, snad to nikomu nevadí, netušili jsme, že má pořadatel turnaje takový problém s časovým rozvrhem.

SImikin
Host

Vysledky turnaje?

Jana
Člen

Vlaďa: pořadatel by neměl “takový problém s časovým rozvrhem”, kdyby se o konání VH dozvěděl včas, tj. při tvorbě propozic na turnaj, nebo alespoň s dostatečným předstihem, řekněme cca 2-3 měsíce. Bohužel, pořadatel se dozvěděl o konání VH až z webu dva týdny před konáním turnaje, a to již bylo na úpravu propozic pozdě. Někteří účastníci, zvláště ti vzdálenější, například ze zahraničí, totiž počítají s ohlášeným koncem turnaje při plánování cesty domů, a opravdu není korektní jim posunout konec turnaje byť jen o hodinu.
A to ještě pomíjím, zda je korektní naplánovat VH do programu jakékoliv akce bez toho, že by byla konzultovaná s pořadatelem akce a dohodnut časový plán jejího začlenění do dané akce.

Michal Zubalík
Admin

Výsledky voleb do výboru České asociace go

David
Editor

Pocty delegatu upraveny (dalsi 3 delegati pro Brno)

cung-fou
Host

Gratuluji novým členům výboru a přeji spěšné působení!

Tyjo, koukám, že nastoupil veterán Nitram a nevede si vůbec zle. 🙂

wpDiscuz
Volby a valná hromada při pražském Deskohraní