3 nové iniciativy ČAGo
 • 10

By SIscurge

Milí hráči go,

Jeden z úkolů výboru ČAGo je motivovat hráče, aby se stávali členy asociace, a napomáhat dobré náladě v českém go. Máme radost vám oznámit tři nové iniciativy, které jsme se rozhodli v roce 2017 podpořit:

 1. Knihovnička české asociace bude od tohoto roku zdarma pro každého člena ČAGo
 2. Levný odkup vyřazeného materiálu ČAGo
 3. Lekce na KGS vedené hráči české špičky

Podrobnější rozbor bodů:

 1. Nejsme si jisti, zda-li je tato informace známá mezi všemy hráči, ale česká asociace má skvěle vybavenou knihovničku. Brzy zde zveřejníme samostatný článek o knihovničce, ale zájemci se můžou podívat na seznam knih zde. Osobně jsem měl to štěstí mít řadu let celou knihovničku u sebe doma a jsou tam opravdové poklady: počínaje kompletní sbírkou časopisů Go-world, přes záznamy partií Go Seigena, až po skvélé sbírky tsumego pro všechny úrovně. (Pozn. ti hráči, jenž knihovné již zaplatili, mohou požádat o vrácení peněz.)
 2. V tuto chvíli ČAGo provádí evidenci a hodnocení kvality materiálu (především kameny a desky). Starší materiál plánujeme vyřadit a umožnit jeho levný odkup. Pokud má váš klub málo desek nebo byste chtěli umístit gobany po čajovnách ve vašem městě, tak vás moc rádi podpoříme!
 3. Rádi bychom utužovali přátelské vztahy mezi hráči i mimo turnaje a zároveň nalákali nové členy do naší asociace. Z tohoto důvodu jsme se domluvili s hráči české špičky (L. Podpěra, J. Hora, M. Jurek, O. Kruml, O Kachyňa), že během roku 2017 udělá každý jednu veřejnou lekci na KGS. Půjde o audio lekce, ve kterých lektor odprezentuje téma zajímavé pro hráče všech úrovní.
  Důležité informace ohledně lekcí:

  1. Lekce budou veřejné – tedy i pro nečleny ČAGo. Doufáme však, že pokud na lekce budete chodit a budou se vám líbit, tak členství alespoň zvážíte. Velmi rádi bychom členskou základnu rozšířili a samotné peníze z členských příspěvků jsou potřebné pro běh asociace.
  2. Datum lekcí bude vždy oznámeno na stránkách ČAGo a facebooku ČAGo s týdenním předstihem. Přesný termín bude vždy záležet na lektorovi, ale orientační data lekcí jsou následovná:
   1.   4. 4. – Ondřej Kruml
   2.   1. 6. – Lukáš Podpěra
   3.   15. 7. – Ondřej Kachyňa
   4.   15. 9. – Martin Jurek
   5.   15. 11. – Jan Hora
  3. Lekce budou trvat kolem 90ti minut.
  4. Konkrétní termín první lekce bude zveřejněna během příštího týdne.

Doufáme, že se lekcí zúčastníte!

Napsal Ondřej Kruml

 

Odpověď

10 Komentáře(ů) u "3 nové iniciativy ČAGo"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Lukan
Editor

Mne tedy jako nejvetsi motivace pro to “byt clenem” prijde jednoznacne dvojnasobeni bodu v Gobanlize klubu, coz tu vubec neni uvedene.

KS
Člen

A bude k dispozici i VIP členství za trojnásobek bodů? 😀 Nesnáším model pay2win… Jinak souhlas s Lukanem

SIsaimon
Člen

Knihovnička zdarma pro členy je cool! Vlastně všechny ty tři body jsou cool, pro Lukana palec dolů, nejsem týmový hráč :P.
Btw nápad KS pro zavedení PTW mi přijde vynikající – při každé parti člena s nečlenem navíc ČagoKomi +6,5.

Cung-fou
Host

SISimon: Jestli nejsi týmový hráč, tak by tě Lukanův návrh myslím ani nemusel vzrušovat.

SImikin
Host

Hned se jdu registrovat a pujcit knihu pro deti! 😀 Take jsem slysel o nove iniciative CAGo, kurzu Go a byznys. Kdy bude vice informaci?

Thierry Tenuki
Host

@SImikin, klidne zaregistruj celou rodinou, je tam sleva! Na seminar se porad pracuje. Bude se testovat na jare, zdokonalit v lete a nabidnout firem od zari.

gkg
Host

Je mi to skoro sumak, ale 11.1. jsem platil clenstvi pres paypal, VS 8012017 – a nejsem na seznamu clenu. Tak jestli je to takhle i s ostatnimi, tak treba mate o moc vic clenu nez si myslite 😛
Jinak se mi libi knihovna, go mats, i lekce.

Ale VELMI se mi NELIBI 2x body pro cleny cago. Fuj.

Vítězslav Tomek
Host

Ještě bych pochopil, že budou u členu ČAGo zdvojnásobeny body za účast, ale aby se to dělo i z ostatními body, považují za špatné. Tím se jen prohloubi propast mezi početnějšími kluby a zbytkem a ti již úplně stratí zájem o gobanligu.

Lukan
Editor

Je to naopak naprosto spravna pozitivni motivace, aby se i lide z mensich klubu stali cleny. Drive to dokonce bylo tak, ze se neclenum nepocitaly body vubec, takze uz takto je to dost solidni ustupek.

wpDiscuz
3 nové iniciativy ČAGo