ME týmů 2016/17 – 8. kolo – 28. 3. 20:00 – Rumunsko
  • 11

By SIscurge

28. 3. v 20:00 hrajeme na IGS proti Rumunsku.

Českému týmu se v posledních utkáních nedařilo, a tak jejich postup už neleží jenom v jejich rukou. V případě, že porazí své dva poslední soupeře Rumunsko a Maďarsko, je stále potřeba vhodná kombinace zbylých výsledků. Analýzu si můžete provést zde.

Rumunský tým vždy patřil mezi ty nejlepší v Evropě, ale v posledních letech se potýká se stejným problémem jako my: chybí mladá krev. Navíc nám hraje do karet, že Catalin Taranu nenastoupí, a tak se na čtvrtou desku dostal Daniel Cioata 5-dan, který by neměl být pro Martina problém. Zbytek zápasů by měl být vyrovnaný, ale je potřeba podotknout, že Cristian Pop, Cornel Burzo a Dragos Bajenaru jsou po turnaji v Cluji rozehraní a dva z nich dokonce ve výborné formě.

Během zápasu bude opět možné sledovat komentovaný stream – více na glogu.

Česko Rumunsko 28. 3.
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Cristian Pop 7-dan (CPop) W+7.5
2. Jan Hora 6-dan (JanHora) Gheorghe Cornel Burzo 6-dan (Cornel) W+R
3. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Dragos Bajenaru  6-dan (bok) B+R
4. Martin Jurek 5-dan (FieldMouse) Daniel Cioata 5-dan (DC9) W+2.5

Odpověď

11 Komentáře(ů) u "ME týmů 2016/17 – 8. kolo – 28. 3. 20:00 – Rumunsko"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Cung-fou
Host

No, když srovnám náš tým a rumunské čtyřicátníky, tak si říkám, že to s tou mladou krví ještě nebude tak zlé. 🙂

Tipuju 1:3. To zase bude mínusů. :))

KS
Člen

A proč to hned vidět tak negativně? Buďme optimisté! 2:2 😀

Cung-fou
Host

Já se od té doby, co Scurge tipoval 4:0 pro nás a bylo to 0:4 držím raději při zemi a doufám, že ten můj tip dopadne opačně. Tentokrát jsem hodně váhal mezi 1:3 a 2:2. Tak jsem zvědav. Hlavně jsem rád, že se konečně hrajou všechny zápasy najednou!

Ortenix
Člen

3:1 pro nás! 😃

Cung-fou
Host

Glog výbornej! Ale když už se ptáte, co zlepšit. Tak souhlasím s Michalem Timkem, že by z mého pohledu bylo lepší průběžně sledovat partie a nezapékat se na dohrávání nějakých vašich variant ve chvíli, kdy už se partie vyvíjí úplně jinak. Nemyslím si, že by to měl ýt rozbor nebo výuka, ale spíše sledování dění, fandění a postřehy k vývoji. A taky někteří experti ve studiu (SIoslik) by se měli lépe připravovat a neptat se, jestli máme ještě šanci na postup, když prohrajeme. 🙂

A dobře kluci, že jste pochválili Lukana. Zaslouží si to!

Ortenix
Člen
Ahoj, přenosy jsou výborné, cca před týdnem jsem zhlédl předchozí dva ze záznamu a včera večer naživo. Padla otázka, jestli přenášet i příští kolo, když o nic nejde: Určitě ano! Je to zajímavé, slabší hráči se můžou něco naučit a kromě toho pokud budete vysílat i příští kolo, tak můžete vychytat i nějaké technické nedostatky a vypilovat to před další sezónou. Co zlepšit: 1) Souhlasím s Kubou, že tentokrát jste se příliš utápěli ve variantách, které už dávno nebyly na desce (u předchozích dvou kol to tolik nebylo). Né že by to byl nějaký hrozný problém, i tak se divák něco přiučil, ale nezbylo tolik času na další partie. 2) U minulých dvou kol jsem si všimnul jiné chybky: Když jsi, Scurgi, přepínal mezi partiemi a řekl jsi například: “Tak se podíváme, co se odehrálo v této partii,” dal jsi to třeba o 25 tahů zpátky a pak jsi “odehrál” (posunul) ty odehrané tahy dopředu, tak jsi je posouval strašně rychle. Tobě to třeba bylo jasné, co se v té partii odehrálo, ale diváci (zvlášti ti kyu-síly), třeba takový přehled nemají. Musíš počítat s tím, že ne všichni sledují partie ještě na IGS (chtěj sledovat jenom stream nebo na to koukají ze záznamu – a nepřehrají si u toho partie). Pak ten rychlý posun nestačí tak úplně sledovat. Nemyslím tím, že bys měl komentovat každý tah – to není účelem a ani by na to nebyl čas – ale aspoň ty posuny pomalejší, aby měli diváci lepší představu, co se tam odehrálo. 3) U prvních dvou přenosů bylo trochu rušivé časté přepínání mezi obrazovkami (partie, facebook…. mnoho dalšího). To se nyní díky 2 monitorům spravilo. Takže za mě => určitě nadále používat dva monitory! 4) Celý přenos jsem vás dva slyšel příliš slabě a Broňu příliš silně. Tohle by chtělo… Read more »
Ortenix
Člen

Pochvalu Lukanovi za pěknou partii,
a malověrnému Kubovi za správný tip!

Btw, docela mě v minulých kolech bavila tipovací soutěž na nadcházející tahy.

Jo, a ještě jedna výtka: Končíte přenosy strašně brzo! Například jsme se minule nedozvěděli, co bylo s tou Ukrajinkou!?!

Cung-fou
Host

Ad Ortenix: Já je slyšel taky slaběji, ale docela slušně. Bróňa v hlasitosti jasně vedl. Mudrce, to nevím, kdo je, jsem slyšel dobře.

Napadlo mne, že když už tam jste čtyři, tak by třeba každý mohl dostat za úkol sledovat jednu partii a upozornit na ni ve chvíli, kdy se tam děje něco zajímavého. Sám s tím nemám zkušenosti, takže přesně nevím, jestli je možné zapojovat se do diskuze a k tomu ještě “hlídat” jinou partii, takže je to jen nápad.

Určitě bych byl pro přenos i příští kolo. Správní fanoušci fandí až dokonce! Já myslím, že tenhle “přestárlý” tým má perspektivu pro příští sezónu. Jsem zvědav, jestli se na poslední kolo objeví nějaká nová tvář.

Hidoshito
Admin

V Praze se na kluky povětšinou “pískalo”, ale to ke sportu patří, jinak by to nebyla zábava. 😉 Doufám, že na poslední kolo dostanou šanci náhradníci. Mně by se na Maďarsko líbila tato čtveřice: Daněk, Kruml, Kouba, Kachyňa. A chlapci ze základní sestavy by nám mohli na streamu zprostředkovat krom komentáře i dojmy z celé sezóny a proč to zase nevyšlo. 🙂

wpDiscuz
ME týmů 2016/17 – 8. kolo – 28. 3. 20:00 – Rumunsko