Turnaj pro začátečníky v Liberci – budoucnost českého go zajištěna!
  • 2

By SIscurge

V posledních letech má české go velkou nouzi o juniory. Hráči PromoGo vyrostli a pozvolna začínají patřit spíše do kategorie dospělých, než-li dětí ( … i když občas … 😉 ).  Z tohoto důvodu nám udělala velkou radost zpráva od Martiny Šimůnkové, která ve spolupráci s Janou Hricovou v Liberci uspořádala turnaj pro začátečníky z dětských kroužků.

Turnaj proběhl v sobotu 13. května na liberecké Technické univerzitě a byl určený především dětem z kroužků, které vedli studenti TUL v rámci předmětu Deskové hry. Celkem sedm dětí ze dvou kroužků bylo doplněno výpravou devíti dětí z Prahy. Mladí hráči nejprve soutěžili v goistických dovednostech, pak si zahráli atari go na desce 9×9 na deset zajatců, načež se u pokročilejších hra přirozeným způsobem přeměnila ve hru na území. Po slavnostním vyhlášení, předání diplomů a cen, si na závěr děti zahrály relay-go.

Doporučujeme se podívat na fotogalerii, která by vám mohla vyčarovat úsměv na tváři.

Odpověď

2 Komentáře(ů) u "Turnaj pro začátečníky v Liberci – budoucnost českého go zajištěna!"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Thierry Tenuki
Host

Bravo!

Jana
Člen

“Hráči PromoGo vyrostli” … přesnější by asi bylo “Hráči PromoGo prvé generace vyrostli” 😀
Kvidovi je například teprve 8 let, to asi do kategorie dospělých ještě dlouho patřit nebude. A pokud se kouknete na rating, tak vlastně všichni z PromoGo do cca 16. kyu, snad až na jednu výjimku, jsou do cca 12 – 13 let, a že jich tam je 😉

wpDiscuz
Turnaj pro začátečníky v Liberci – budoucnost českého go zajištěna!