Vyvrcholení boje o šestého profesionála EGF proběhne 13. – 14. 7. v Pardubicích
  • 16

By SIscurge

Po úvodní části letošní Pro-kvalifikace ve Vídni zbylo již jen osm hráčů, kteří mohou aspirovat na titul 1 Pro. Bude to náš Lukáš Podpěra? Nebo potvrdí roli papírového favorita Andrii Kravets? Bude to některý z dvojice zkušených matadorů Cornel Burzo a Rob van Zeijst, pro které je go již dávno obživou a pro něž získání statusu profesionála by jen formálně potvrdilo jejich celoživotní angažmá na poli go? A co Viktor Lin? Velice houževnatý a pracovitý 6 dan, který se neskutečným způsobem popral s úskalími, jež mu do cesty postavil život. Dnes patří k nejsilnějším evropským hráčům. Nelze podceňovat ani Csabu Mero, bývalého japonského inseie, který se sice na nějakou dobu tak trochu stáhl ze světa aktivního go, nicméně teď ve Vídní všem ukázal, že go se nezapomíná a že se s ním musí počítat. A pak tu ještě máme dvojici mladých nadějných hráčů. Uspěje Jonas Welticke se svým neortodoxním stylem fuseki? Uvidíme zrcadlové go v přímém přenosu Pro-kvalifikace? Nebo dotáhne svou spanilou jízdu do úspěšného konce teprve 14-letý Oscar Vazquez, který se do Pro-kvalifikace dostal na divokou kartu CEGO. Postavil by tak na hlavu všechny papírové předpoklady.

Výsledek budeme znát již brzy. V Pardubicích totiž bude od 13. do 14.7. ukončena závěrečná část letošní Pro kvalifikace.

Všechny partie budou přenášené na KGS pod nicky EGF1ProQ, EGF2ProQ, EGF3ProQ a EGF4ProQ. Pro kvalifikaci bude rovněž možné sledovat na streamu. Pevně doufáme, že se nám ho podaří v Pardubicích rozchodit. Pokud ano, tak streamovat začneme již s předstihem.
Partie budou naživo komentovat Pavol Lisý 1p a Mateusz Surma 1p.

Harmonogram Pro-kvalifikace je následující:
Čtvrtek, 13.7. 15:00 – čtvrtfinále
Pátek, 14.7. 09:00 – semifinále
14:00 – finále

Čtvrtfinále:
1) Csaba Mero – Viktor Lin
2) Rob van Zeijst – Oscar Vazquez
3) Cornel Burzo – Andrii Kravets
4) Lukáš Podpěra – Jonas Welticke

Semifinále:
1) Lin – van Zeijst
2) Kravets – Welticke

Finále:
1) Lin – Kravets 1-pro

Po skončení kvalifikace v pátek večer se uskuteční malé společenské posezení, které bude zakončeno v 19:30 promítáním filmu „The Surrounding game“ za přítomnosti autorů – Willa Lockharta a Cola Pruitta. Goistická veřejnost je srdečně zvána.

Informace budeme průběžně aktualizovat.

Na kvalifikaci bude bezprostředně navazovat již 16. ročník mezinárodního turnaje Moyo Open, který je letos zařazen do série Bonus Point turnajů v kategorii C. Turnaj bude letos díky Pro-kvalifikaci velice silně obsazený. Čeká nás tak nepochybně hodně zajímavých partií. Přenosy na KGS budou pod nicky Moyo1Open a Moyo2Open. Vše zajímavé se na KGS nedostane, tak kdo budete moct, přijeďte osobně nejlépe si zahrát nebo alespoň se podívat. Registrace je pořád ještě možná.
Další změna vynucená kvalifikací je, že letos bude turnaj jen 5-kolový a začne až v sobotu ráno.

 

Výsledky hlavního turnaje.

Napsala Jana Hricová

Odpověď

16 Komentáře(ů) u "Vyvrcholení boje o šestého profesionála EGF proběhne 13. – 14. 7. v Pardubicích"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
SImikin
Host

Weltickeho Lukan vykosti, nacez chytne kostici slinu a na domaci pude si pujde stopro pro pro. Take fandime SIsandmanovi. Hosi, do toho!

Michal Zubalík
Admin

Dnes v 18:00 na ČT1 v regionálních zprávach bude reportáž z Pro kvalifikace v Pardubicích.

cung-fou
Host

Achjo, to je škoda! 🙁

Btw. dnes vypadli tři hráči, kteří až dodnes neprohráli a pokračují hráči, kteří prohráli už dříve. Možnost opravy je ok, ale měla by být pro všechny. Fakt divný systém. Nadále tedy budu fandit jedinému dosud neporaženému borci!

cung-fou
Host

Tak uznávám, že z organizačních důvodů je to lepší než klasický záchranný pavouk, ale stejně se mi moc nelíbí, že v jednu chvíli se záchranný pavouk zruší. Při tak důležitém turnaji mi přijde logičtější, buď si nemoci dovolit ani jednu prohru, anebo 1 prohru pro každého.

No, doufám, že příště Lukan vykostí všechny a nějakého pavouka nebude třeba řešit. 🙂

Vlada
Host

Všechny partie jsou na stránce EGF : http://www.eurogofed.org/proqualification/index_2017.html

Jana
Člen

Tenhle systém, kdy je předkolo s možností jedné opravy a pak se postupuje do závěrečné fáze turnaje která se hraje již jednoduchým KO systémem, se používá ve více turnajích. Např. Globis Cup, Samsung Cup …

Jana
Člen

Na finále EPQ bezprostředně navazuje 16. mezinárodní turnaj Moyo Open, který je letos zařazen do evropského systému Bonus point turnajů v kategorii C. Turnaj probíhá tak trochu ve stínu právě skončivší kvalifikace, kdy organizátoři mají ještě plné ruce práce s dozvuky kvalifikace.
Nicméně, alespoň krátké zprávy. Turnaje se letos zúčastňuje (zatím) 71 hráčů a startovní pole je opravdu nabité. Mimo všech kvalifikantů hrají i Pavol Lisý 1p a Mateusz Surma 1p, ze silných zahraničních hráčů přijeli oba bratři Miticové a z českých hráčů i Jan Hora a Ondřej Kruml. S nejvyšším MacMahonem tak hrají pouze hráči od 5 danu výše. Průběžné výsledky po 3. kole kopíruji níže, čtvrté kolo ještě není nalosované, čekáme na poslední možné změny ve startovní listině.
Připojení v aréně je o dost horší než bylo ve VIP salonku, přesto se snažíme přenášet alespoň dvě partie z každého kola pod nicky Moyo1Open a Moyo2Open. Pokud spojení vypadne, zapisujeme off-line a partii doplníme když se nám podaří zase připojit. Prosíme proto o trpělivost.

Stav po 3.kole: http://goweb.cz/turnaj/czech-open/

cung-fou
Host

Ok, Samsung Cup mne přesvědčil. 🙂

Fíha, MM od 5. danu. To už jsem na českém turnaji dlouho neviděl (teda jestli vůbec někdy).

cung-fou
Host

Sakryš, teď poprvé oceňuji výhody na MR testovaného OGS. Můj notebook je okupován a na starém počítači mi nejde rozchodit KGS. 🙁

cung-fou
Host

Dobře Lukan!

Vítězslav Tomek
Host

Nevim, kam to mám napsat. Reklamují body v gobanlize u Robina Popova. Podle mne je také členem ČAGo ( aspoň před Pražským turnajem ji předal nebo poslal elektronicky a snad i zaplatil příspěvky) , takže by měl mít také dvojnásobné body. Přihlašoval se ve stejné době, jako bratři Skotnicové.

Vítězslav Tomek
Host

Ještě jsem se díval do tatabáze členů. Je tam z Frýdku-Místku uveden nějaký Marek Prokop. Určitě jde o Robina Popova, žádný Marek Popov nehraje ve Frýdku-Místku go. Možná, že platba proběhla z účtu jeho otce.

David
Editor

Dekuji za upozorneni. Opravdu se mi podarilo opsat jmeno majitele uctu misto jmena z prihlasky. Proto pak byl Robin P. pocitan jako neclen. Vse uz by melo byt opraveno.

wpDiscuz
Vyvrcholení boje o šestého profesionála EGF proběhne 13. – 14. 7. v Pardubicích