Brno Go Open 2018 – Aktualizováno: fotky
  • 23

By SIscurge

Poslední prázdninový víkend se odehraje brněnský go turnaj. S lístostí však musíme oznámit, že z důvodu neobdržení dotace neproběhne v oblíbeném Santonu u přehrady, ale na ZŠ Kotlářská.

Pokud však hledáme pozitiva, najdeme jich řadu. Návštěvníci turnaje doposud neměli šanci poznat krás Brna, protože centrum je od přehrady až příliš vzdálené. Nejen že je teď hrací místo situované asi deset minut pěšky od centra, ale je také nedaleko půvabného parku Lužánky a Tyršových sadů. Tyto místa jsou vhodná pro meditování před i po partii. Hráči zajisté také ocení blízkost různých obchůdků a široké možnosti stravovacích zařízení. Organizátor (Ondřej Jurásek) navíc plánuje občerstvení přímo v prostorech školy a dokonce přenosy špičkových partií na KGS.

Brno dlouhá léta podporovalo českou hráčskou komunitu krásným turnajem v Santonu. Podpoří teď hráči Brno, když to nejvíce potřebuje?

Výsledky

Záznam partii

Fotky od Zuzky

Odpověď

23 Komentáře(ů) u "Brno Go Open 2018 – Aktualizováno: fotky"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Hidoshito
Admin

Přenosy nakonec nebudou, byl jsem donucen hrát a navíc je tu nějaký problém s netem.

Hidoshito
Admin
Vlada
Host

Jak mohl být Kachna bez bodu nalosován ve 3. kole na 2-bodového Lukana?

Hidoshito
Admin

Šestičlenná skupina danových hráčů zápolí odděleně od zbytku startovního pole (round robin).

Hidoshito
Admin

Jeden přenos (Šimara-Podpěra) teď rozjel Jurasimo v Českém pokoji na KGS.

Audun
Host

Ahoj. Půlčíka jsem vyslal doplnit topgrupu. Bylo to třeba. Proto zatím neproběhly přenosy. Dnes se ho pokusím nahradit. Na KGS v českém pokoji teď můžete sledovat boj Lukáše Podpěry s Janem Šimarou.

Audun
Host

Jan Šimara vzdal. Další kolo a přenos bude ve 13:00.

Audun
Host

Přenáším partii Lukáš Podpěra bílý x Ondřej Kruml černý.

Audun
Host

Ondřej Kruml právě vzdal.

Jiri C
Host

Byl by někdo tak laskavý a sdělil mi, jak mám zpětně najít na kgs přenášené partie? děkuji

cung-fou
Host

To losování je opravdu zajímavé. Rozumím tomu tak, že bylo dáno pravidlo, že hráči z TOP grupy hrajou jenom spolu bez ohledu na McMahon, i když jinak je tabulka spojená se slabšími. To jsem ještě nikde neviděl. To se teď tak dělá běžněji?

Hidoshito
Admin

Jiri C: Partie

Vítězslav Tomek
Host

cung-fou: Top skupina byla oddělena od ostatních a hráli každý s každým. Není to pravidlo, ale už se to párkrat stalo. Děla se to většinou, když je tam nějaká výkonstní díra, což v Brně byla – chyběl 2. a 1. dan. Aby se ale tabulka nemíchala, přidělí se jim o hodně větší počáteční McMahon, což se ale v Brně nestalo.

Lukan
Admin

Cung-fou: Proste jsme hrali oddeleny round-robin, co je na tom tak nepochopitelnyho? 🙂 Pri totalni absenci nizkych danu byl tento system jasne nejlepsim resenim. A v programu to proste neslo lepe nastavit (MM 3.8 to neumoznuje), proto jsou hraci tak zprehazeni. Nicmene se pokusim pred vlozenim do EGD ten textak upravit tak, aby byla top-skupina na prvnich sesti mistech.

Jana
Host

Cung-fou, Lukan: systém s oddělenou top skupinou, která hraje systémem každý s každým, se již několikrát použil v případě malého počtu hráčů. Ale většinou byla top skupina jasně oddělena MacMahonovým koeficientem, třeba začínala s +10 proti následujícímu MacMahonu. Je divné, že to v předchozích verzích šlo nastavit a teď ne. Několikrát jsem tento systém zažila v Ostravě a taky se s ním řešila “podmínka hraní rovných partií pro uznání turnaje kat. A do ratingu”. Prostě top skupina hrála rovné partie a (redukovaný) handicap níže nikdo neřešil. Ceny pak bylo pro hráče v top skupině a pro nejlepší hráče v oddělené skupině. Byly to prostě dva turnaje

cung-fou
Host

Lukan: Já jsem někde psal, že je to nepochopitelný? Já jsem psal pouze, že je to zajímavý (v návaznosti na to, jak se tady Vláďa divil zvláštnímu losování ve chvíli, kdy ten systém nebyl ještě zřejmý). A ptal jsem se, jestli se to teď tak dělá, protože já jsem to ještě nezažil. Přijde mi trochu zvláštní, že při takovém losování nakonec skončí hráč z top grupy 12. za 1. kyu, která hrála mezi sebou. Přišlo by mi logičtější, kdyby ta TOP grupa měla nadsazenější McMahon, jak psala Jana.

Michal Zubalík
Admin

cung-fou: bohužel to je to co v novem programu nelze udělat, taky jsem to tam hledal a nikde nenašel, jak to uměle navýšit.

cung-fou
Host

Díky Michalovi a všem ostatním za vysvětlení. Tomu, že bylo rozumné, aby hráli nejsilnější spolu, rozumím, jen mi přišlo zvláštní to řešení, že Kachňák nakonec byl až 12. Pamatuji si, že ve starší době se startovní pole občas i rozdělilo na více skupin, které vlastně hrály oddělené turnaje. Ale to dnes možná také může být problém (např. z hlediska kategorie turnaje?).

Michal Poláček
Host

Pěkný turnaj.
Doufám, že příště dorazí k tomuto super turnaji více hráčů 🙂

Lukan
Admin

Vysledky na EGD jiz v citelnejsi podobe: http://europeangodatabase.eu/EGD/Tournament_Card.php?&key=T180901B

Krome top-skupiny jsem tez v textaku opravil klub u Benedikta Klaudise (deklaroval CPis misto APra). Prestupy behem roku nejsou mozne.

Jinak souhlasim, ze na to jak narychlo vse bylo zarizovano, tak se turnaj vyvedl. 🙂

Ales
Host

Tak jsem se schvalne kouknul na to zvyseni MM u top hracu v nove verzi Macmahonu. Opravdu to neni trivialni, ale jde to za predpokladu, ze “nizsi” skupina ma dostatecne nizkou tridu. Pro oddeleni danovych hracu od kyu hracu to jde. Staci nastavit top MM skupinu na treba 8d a vsem danovym hracum upravit virtualni tridu pomoci “adjust by levels” o patricne cislo (napr. vsem o 7, ale 6d hraci by stacilo i o 2). Hracum v tabulce zustava jejich trida, ale pocatecni MM maji o 8 vyssi nez 1k.

Hidoshito
Admin

Stejně je zvláštní, že se ten program nějakým (často neznatelným) způsobem vyvíjí už X let a pořád tam není nějaký obyčejný nástroj, jak oddělovat skupiny. 🙁 Mít prostě jednu výsledkovou listinu a v tom oddělené skupiny různých velikostí, které nepřesahují nad ani pod tu sousední. Aby to pak vypadalo nějak takhle a nemuselo se to pokaždé ručně přepisovat. To přece musí být pro zdatného programátora úplně triviální, ne?
A taky do programu přímo zakomponovat Schurigovy tabulky pro (round-robin) losování, ať to vyplivuje automaticky podle startovních čísel a nemusí se to furt luštit z jiného zdroje a následně přepisovat pro rating.

Na tomhle se sice mělo začít pracovat tak před 20 lety, ale pořád lepší pozdě než nikdy. 😀

wpDiscuz
Brno Go Open 2018 – Aktualizováno: fotky