ME týmů 2017/18 – 7. kolo – 6. 3. 20:00 – Rumunsko
  • 10

By SIscurge

Po prohře s Ruskem naše hochy čeká klíčové utkání proti Rumunsku. Uvážíme-li, že Francie a Rusko mají postup již téměř jistý, zbývají pouhá dvě místa na čtyři uchazeče: Česko, Rumunsko, Polsko a Ukrajinu. Poláky máme zdárně za sebou, ale jak Rumunsko, tak Ukrajina nás stále čeká. Oproti ostatním má náš tým v posledních kolech nejtěžší soupeře, a tak nám jednobodový náskok, který máme na Polsko a Rumunsko, nemusí stačit.

Pojďme se podívat na nejpravděpodobnější průběh dalších zápasů:

Polsko: výhra se Srbskem a Itálií, prohra s Ruskem. Konečné skóre: 10 bodů
Rumunsko: remíza s Českem, výhra s Izraelem a Srbskem. Konečné skóre: 11 bodů
Ukrajina: výhra s Itálií, prohra s Francií, remíza s Českem: 11 bodů
Česko: remíza s Rumunskem, Maďarskem a Ukrajinou: 10 bodů

Jak vidíte, stav je opravdu vyrovnaný a “ukrást” Rumunům bod navíc, by se sakra hodilo! Je však nutno říci, že v týmech je obvykle vysoká variance výsledků a například Rumuni nemají své “výhry” vůbec jisté.

Občas si stěžujeme, že v ČR chybí nová generace silných hráčů, ale pro Rumuny to platí tuplem! V zítřejším souboji generací máme jasně navrch na čtvrté desce a na ostatních jsme se soupeři víceméně vyrovnaní, tak doufejme, že to vyjde!

Česko Rumunsko 6.3.
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Cristian Pop  7-dan (CPop) b+r
2. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Cornel Burzo  6-dan (Cornel) b+r
3. Ondřej Kruml 5-dan (scurge10) Dragos Bajenaru 6-dan (bok) w+r
4. Jan Hora 6-dan (JanHora) Elian Grigoriu 4-dan (elianovici) w+r

Odpověď

10 Komentáře(ů) u "ME týmů 2017/18 – 7. kolo – 6. 3. 20:00 – Rumunsko"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Nogravity
Host

Držím palce … minulé hry s Ruskem byly hodně zajímavé – navíc vysvobození se Grigorije Fionina bylo úžasné.
Hodně štěstí!

SImikin
Host

3:1 zkusime?

Ondřej Kachyňa
Člen

Výhra by se safra hodila. Když neuděláme v posledních 3 zápasech 4 body tak si myslím, že nás s nejvetší pravděpodobností jumpnou i Poláci.
U Ukrajinců je chybka: 8+2+1= 11, plus s Francií klidně můžou remizovat. Tudíž si myslím, že Ukrajinci už mají finale už jasne.

Hidoshito
Admin

Hmm, ty tutoriály v ostatních zápasech nám moc nepomohly. Jestli jsou Board Points jako druhé kritérium, tak v tom už Poláky asi neuděláme, ledaže bychom porazili Maďary a urvali víc s Ukrajinou než oni s Ruskem, pak by to šlo na ty celkové body. A to by ještě Rumuni neměli vyhrát zbývající dva zápasy…

cung-fou
Host

Marně si lámu, za co ten Půlča dostal ty mínusy. Pravděpodobně proto, že tady v každém kole nepíše, že vyhrajeme 4:0. Jinak si to nedokážu vysvětlit, protože tahle analýza je snad fandovsky nezávadná. 😀

SImikin: To je už docela stará věc. Nové je to, že už netvrdí, že je to dáma. Go to nejspíš není. Koukněte na ty hrany na kraji, tam by kameny nekladli. Vypadá to, že se kameny kladly na políčka, nikoli na průsečíky. Já jsem si myslel, že to je hnefatafl (dokonce jsem jim v tom smyslu psal), ale ty kameny ze syrského skla mne teď matou. Možná je to ještě něco jinýho.

cung-fou
Host

Teď jsem se dočetl ještě trochu víc. Každopádně už to svěřili nějakému odborníkovi na deskové hry, tak to snad rozlouskne.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/451966-staroveka-hra-z-kniezacej-hrobky-je-europskym-unikatom-potvrdil-svajciarsky-odbornik/

Hidoshito
Admin

Jsem docela zvědavý na budoucnost internetových turnajů. Fakt by mě zajímalo, jak to budou dokazovat silnějším hráčům, že nepoužívají AI (třeba jen částečně).

wpDiscuz
ME týmů 2017/18 – 7. kolo – 6. 3. 20:00 – Rumunsko