EGC 2017
  • 23

By Michal Zubalík

Jak většina z vás jistě ví, tak během posledního týdne učinila Evropská go federace hned několik rozhodnutí. Zrušila EGC 2017 v Turecku a následně kongres přesunla do Ruska, a to bez souhlasu členských států. EGF rozhodovala mezi městy Oberhof (Německo) a Soči (Rusko). V těsném hlasovaní zvítězilo Rusko a mnoho členských zemí zaskočilo, co se to děje v nejvyšších kruzích EGF. Česká asociace nezůstává nestranná a byl odeslán níže uvedený email.

 

Dear President,
Dear members of the board,

My role, as the president of the Czech Go Association, is to represent our players and ensure that they have the possibility to enjoy their passion, and to give to our best players the possibility to play at the top European level.

I respect your decision about cancelling the EGC17 in Turkey, even if I don’t agree from the point of view of a player who planned to visit the Turkish EGC. I trust that you had access to key information justifying this hard decision.

Our concern is about the process and result of the selection of the new site for the EGC17. We understand that speed was the key factor to allow the best conditions for organising the new EGC17. Nevertheless, we think that you should have consulted the members by mail, at least to have their « green light » to conduct a new selection yourselves. Or preferably, you could have send them the two proposals and have an online vote the same way as you have done within the board.

We insist on individual members being contacted if a similar situation occurs in the future.

We recognise that protesting against the decision would complicate the already difficult task of organising the congress in such a short time-span, and so we accept the decision of the EGF board. Still we are unhappy about not even being asked about our opinion on a matter, which is under normal circumstances decided by the AGM.

As we weren’t a part of the decision process, we need to know what were the positive and negative elements of each proposal that led to your choice. We wish to explain it to our players as this decision is affecting our community.

To conclude and getting back to the introduction of this letter, our goal is to provide to our players the best conditions to play. We regret that Germany wasn’t selected as it is  a more reachable and affordable destination for our players and the majority of EGF players  knowing that EGC16 was already located in Russia.

Hoping that the EGF will improve their communication about important decisions in the future and looking forward to read you soon.

Respectfully

Thierry DEFER
President of the Czech Go Association.

 

Odpověď

23 Komentáře(ů) u "EGC 2017"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
SImikin
Host

Velice trefné! Plná podpora!

Tomáš Kruml
Host

Toto je ukázka, jak se má v takových situacích reagovat. Nehystericky, věcně upozornit na to, co se nám nelíbí a co už v budoucnu nechceme znovu vidět, a požadovat vysvětlení.
Mezi náma, tohle rozhodnutí je fakt nepochopitelné. Kdo o přesunutí EGC vlastně rozhoduje? Jak můžeme co nejrychleji dostat Thierryho (nebo Vláďu nebo někoho jiného ale příčetného) do EGF?

cung-fou
Host

Ale zase je to ze Soči kousek do Turecka. A když teď mají tyhle dva státy družbu, tak je to logický krok. 🙂

kono
Člen

Náznaky, že se Turecko může rušit, přeci už existovaly dlouho.
Takže si nemyslím, že EGC bylo v časovém presu. EGC mělo čas na to, aby se poradilo s členskými zeměmi, jak by se mělo v takových situacích postupovat.

Miloš Podpěra
Host

Už je nějaká reakce na dopis? Připadá mi, že výbor EGF si uložil bobříka mlčení. Na eurogofed.org je sice 130 komentů, ale vše “z lidu”.

Thierry Tenuki
Člen

@Milos. Zatim nic 🙁

Vlada
Host

28.11. napsal Martin Stiassny na všechny asociace:
Dear friends,
one week ago Kerem Karaerkek informed you that Turkey stepped back from organizing EGC2017, this was a very difficult and painful decision for our friends in Turkey, after working so intensive over many months for a successful event. Although it’s normally not the job of the EGF executive-board to decide about a congress (we have no voting rights in the yearly AGM) we all felt that we now have to jump in as a deciding body. To restart an election-mode similar to the AGM by asking all countries, collecting possible proposals, and valuating / voting afterwards would have taken too much time.

If you look on the persons of the EGF executive board you see all big European Go-countries represented (except UK), with a direct deep knowledge what’s going on and what might be possible in “their” country related to organize a European Congress with such a short preparation time. Under this aspect we only saw two countries, Germany and Russia, as possible candidates for a congress in 2017. Both countries agreed on our “feeling” and came up with a proposal for EGC2017, starting from scratch, within the last 7 days.

​In a secret and very close vote the EGF-executive board decided for Sochi (Russia). ​

Of course we understand the disappointment in Germany after offering an impressive proposal for the village of Oberhof in the center of Germany. We would have loved to share the congress between Sochi and Oberhof, but it’s not possible. So let’s hope on a nice congress in Sochi – and on a congress in Germany in the coming years as well.

Kind regards
Martin Stiassny
(on behalf of the EGF executive-board)

Vlada
Host

Je celkem jasné, že se nikdo z EGF nebude zapojovat do diskuze, kde se Němci s Rusama přou, které místo by bylo lepší.
Mně je jedno, kde bude náhradní Kongres. Co mi velmi vadí, je zrušení Kongresu v Turecku, na to nemělo EGF taky žádné právo.
Myslím, že zatlačily obě 2 mocné federace, Němcům ani Rusům se nechtělo k Turkům jet.

SImikin
Host

@Martin Stiassny: Zadne argumenty, tajne hlasovani = nulova transparentnost, typicke politicke vyhybaci kecy. Goiste do ulic!

Lukan
Editor

Zrovna jsem se chystal napsat to same co Mikin. Ten mail neobsahuje v podstate zadne vysvetleni. Pouze jakesi ututlavani.
Akorat tedy z diskuze na eurogofed, ktera se zvrhla castecne uz v kydani hnoje a trolovani, je jasne, ze vetsine lidi (nejen nam) prijde podivne i to rozhodnuti pro Soci. Zdaleka to neni jen souboj Nemcu a Rusu.

Vlada
Host

Vysvětlení k volbě DE x RU ? Ani nemůže existovat. Jak bys to udělal ty? Necháš prostě 7 lidí z Board hlasovat a výsledek 4-3 rozhodne.
Problém je podle mě hlavně v tom, že Board EGF rozhodla o zrušení Turecka bez diskuze s Asociacemi. I když předstírá, že to rozhodli Turci – na doporučení EGF 😉

Lukan
Editor

Vlada: To vysvetleni jsem samozrejme myslel o zruseni Turecka. 😉 Druha cast meho komentare se uz tykala jen diskuze na eurogofed, i kdyz by me samozrejme zajimaly i myslenkove pochody pri rozhdovani o Soci, ale je to jak rikas. Ptat se konec koncu mohli Asociaci jak na zruseni Turecka, tak na Oberhof vs. Soci. A urcite uz vubec necekali, ze to cele vzbudi takovy povyk.

Lukan
Editor

Lorenz, ktery asi jako jediny z EGF tech par dni nemlcel, konecne postnul na eurogofed dlouho ocekavane prohlaseni, ktere prece jen rika o hodne vice nez Martinuv email.

http://www.eurogofed.org/egf/EGC_2017_Official_Statement.pdf

Thierry Tenuki
Člen
Hidoshito
Admin

Po divoké diskusi na webu Evropské go federace došlo k zásadnímu obratu, přičemž náhradní místo kongresu za zrušené Turecko si určí členské asociace samy a to do 19. prosince. Zde jsou dva kompletní návrhy propozic:

1. Sochi (Rusko) – http://goweb.cz/wp-content/uploads/2016/12/EGC2017-navrh_Rusko.pdf
2. Oberhof (Německo) – http://goweb.cz/wp-content/uploads/2016/12/EGC2017-navrh_Nemecko.pdf

Hidoshito
Admin

Bez překvapení dopadlo i hlasování v Evropě – Oberhof vs. Sochi 47:9 viz http://www.eurogofed.org/index.html?id=95

SImikin
Host

Skoda ze je Oberhof takova dira 😀

cung-fou
Host

Cože? To není ten Oberhof v Alpách? Navrhuji opakovat hlasování!

Hidoshito
Admin

Goistům díry zas tak nevadí, hlavně, že se mohou setkat. 😀

Hidoshito
Admin

Němečtí pořadatelé spustili web: http://www.egc2017.eu/, registraci otevřou v půlce ledna.

cung-fou
Host

No, jak sleduju politický vývoj, tak zrušit kongres v Turecku, které se mj. stále nachází ve výjimečném stavu a Evropa s ním má teď dost napjaté diplomatické vztahy, možná nebyl zase úplně blbej nápad.

Lukan
Editor

Vyvrbilo se to tam nepekne, kdo by to byl tusil.. Musim bohuzel zpetne souhlasit, dnes by to tam opravdu nebylo vhodne. Ostatne uz i hlavni organizator Kerem byl nucen emigrovat, jestli se nepletu…

cung-fou
Host

Fakt jo? Tak to je hustý. 🙁

wpDiscuz
EGC 2017