//Finále Go Barona

Finále Go Barona

Napsal |2018-12-13T20:41:39+00:00Prosinec 13, 2018|Nezařazené|10 komentářů

 

 

Finále Barona je tady! Jeden z nejprestižnějších turnajů v republice, který je velice štědře sponzorován Pepou Němcem (v cenofondu jsou 3 unce zlata), startuje již zítra (pátek 14. prosince).

Rychle si připomeňme pravidla: hraje se na 3 vítězné partie. Nejméně se tedy odehrají 3 hry, nejvíce 5. Hraje se dle AGA pravidel s Fisherovým časem 1h + 30s (za každý zahraný tah se hráči přičte 30s).

Většina finálových duelů měla zatím rychlý spád, obzvláště od té doby, co je úřadujícím Baronem Lukáš Podpěra. Ten se stal Baronem po vítězství 3:1 nad Ondřejem Šiltem v roce 2015. Od té doby si s vyzyvateli vždy hravě poradil. Předloni zvítězil 3:0 nad Vladimírem Daňkem a loni 3:0 nad Janem Šimarou.

Letos Lukáše vyzve Jan Hora, který si v kvalifikačním turnaji dvakrát poradil s Janem Šimarou. Partie z těchto dvou soubojů všem doporučujeme ke shlédnutí. Je v nich cítit osobitá síla a zarputilost Honzy. Porazit Lukáše byť jednou není snadný počin, ale když se Honza pro něco rozhodne, je schopný jít tvrdě za cílem a hýbat horami. Doufáme, že zde neprozrazujeme nějaké důvěrné tajemství, ale Honza je jediný Čech, který na serveru goQuest (aplikace na 9*9) dosáhl ratingu 2400 (této úrovně dosahují zpravidla až 7. dani)!

Všechny partie budou samozřejmě přenášeny na KGS, takže se můžeme těšit na skvělou podívanou. Ať lepší zvítězí!

Fotky z Barona/ Pictures from Baron

FINÁLE 1. 2. 3. 4. 5.
Lukáš Podpěra 7-dan X X B+8,5 Č+9,5 X
Jan Hora 6-dan Č+vzd B+16,5 X X Č+3,5

10
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Vlada
Host
Vlada

Diváci jsou vítáni i naživo, přijďte do Thámovy ul. 20 ( u metra Křižíkova ). Začátky partií jsou od 9 a 16 hodin, v pátek od 17.30.

Tomaszlatko
Host
Tomaszlatko

Budou hry na top?

Hidoshito
Host
Hidoshito

No vida, Hezi narušil dominanci a bookmakeři musí narychlo přepracovávat kurzy. 😀 Máme zaděláno na 5 partií…

Lukas Zach
Host
Lukyn

2:0 Hurikán v ringu. 🙂

Ales
Host
Ales

Gratulace vitezi, at zije novy Baron!

cung-fou
Host
cung-fou

Takto napínavé finále už tu dlouho nebylo. Když k tomu ještě připočtu finálovou partii o vyzyvatele o 0,5 bodu, tak by to byl ideální scénář pro hollywoodský trhák. 🙂

Gratulace novému Baronovi!

Brona
Host
Brona

Stridani dynastie na trune 🙂 gratulace Hezimu, bezpochyby zaslouzene za roky tvrdeho odhodlani a fighting spiritu

Vlada
Host
Vlada

Poprvé za 7 let existence Go Barona se rozhodlo až v 5. partii. Super finále, poslední partie byla velmi vyrovnaná. Blahopřeju Honzovi, zasloužil si to. Na Mistrovství republiky je ten „věčně druhý“, teď je první.

Ondřej Kachyňa
Host
Ondřej Kachyňa

Velké gratulace Hezimu. Jsem si už myslel, že vzhledem k statické situaci české špičky Lukan bude Baron navždy. Pozitivum vidím i pro něj: aspoň si příští rok bude moci zahrat kvalifikační turnaj po letech.

Hidoshito
Host
Hidoshito

Baron je mrtev, ať žije Baron! 😉

Pro diváky krásný zápas a čekatelé na finále si (po delší době) „užijí“ Lukana v kvaldě, co víc si může nezaujatý fanoušek přát. 😀