V prvé řadě doporučujeme oslovit zkušenějšího hráče, s jehož pomocí se dozvíte o hře vše podstatné. V České internetova hrarepublice funguje několik aktivních klubů, kde si můžete hru „osahat“ a poznat její krásu a dokonalost.

Druhou a možná pohodlnější možností je seznámit se s go přes internet. V dnešní době, kdy je připojení na síť téměř samozřejmostí, lze zkusit hru nejprve na virtuální desce a až poté přejít k reálnému materiálu. Na internetu je k dispozici několik go serverů, kde si můžete zahrát s lidmi z celého světa, popř. s umělou inteligencí – (ro)botem. U nás je nejpopulárnější KGS go server, který se vyznačuje uživatelsky jednoduchým prostředím a místností určenou výhradně českým hráčům – Český pokoj.

Ke KGS se lze připojit přímo na stránce: gokgs.com (Hrejte Go hned!); jistější variantou je stažení go klienta: CGoban pro Java Web Start. Pro obojí je zapotřebí aktualizovaný program Java.

Po instalaci klienta program zapněte, vyberte si libovolnou přezdívku a klikněte na tlačítko Návštěvník. Jako návštěvník máte všechny výhody registrovaného hráče pouze s tím rozdílem, že se Vám neuloží vlastní hry. Zaregistrovat se můžete přes lištu „Uživatel“ – Zaregistrovat. Po vyplnění údajů Vám přijde informační email s novým heslem. Po znovu přihlášení a zadání nových přihlašovacích údajů se můžete rovnou pustit do hraní. Vše je zdarma.

Další online go servery:

WBaduk

Pandanet IGS

OGS