//Praha – Korean Ambassador Cup – turnaj mnoha dobrých výsledků!

Praha – Korean Ambassador Cup – turnaj mnoha dobrých výsledků!

Napsal |2017-04-27T10:03:59+00:00Duben 18, 2017|Nezařazené|10 komentářů

 

 

Pražský turnaj o pohár korejského velvyslance je již řadu let jedním z nejluxusnějších českých turnajů. Organizátor Vladimír Daněk nejenže bojuje o sponzory, ale i sám na turnaj přispívá. Tento rok se jeho úsilí obzvláště vyplatilo: na turnaj přijelo 111 hráčů z 13-ti zemí.

V odděleném pavouku kvalifikace na Korean Prime Minister Cup se utkalala česká špička, ale žádná přílišná překvapení se nekonala. Kuriózní prohru na čas zaznamenal Jan Hora v semifinále turnaje, kdy v dobré pozici v byoyomi přemýšlel vždy až do poslední sekundy. Tato technika se mu nevyplatila, když při jednom pro něj z nejjednodušších tahů partie nedomáčknul hodiny. Jan Prokop tak proklouzl do finále, kde podlehl suverénímu Lukáši Podpěrovi.

V hlavním turnaji dominovali profesionálové Pavol Lisý (3. místo) a Mateusz Surma (2. místo). Rád bych zde poznamenal, že Mateusz působil jako úplně jiný člověk, než byl před pár lety. Za gobanem vypadal klidně a neoblomně a atmosféra u jeho gobanu byla vždy velice intenzivní. Bohužel i tato klidná síla nestačila na pokoření Kim Seong-Jina, který turnaj vyhrál bez ztráty bodu.

Gratulace si zaslouží Polák Adam Bialozyt a brněnský Jiří Musil, kteří získali pět bodů. Turnaj byl pozoruhodný v tom, že 17 hráčů dosáhlo čtyř bodů. Z jejich úspěchů bohužel také plyne, že řada hráčů tolik bodů neměla, tak doufáme, že jim výborný čaj připravovaný Pavlem Krumlem pomohl se přes neúspěchy dostat!

Na závěr bych rád dodal, že KAC by mohl sloužit jako model dobře zvládnutého turnaje. Velice klidné a důstojné prostory v hotelu Duo umožňují hráčům hluboké soustředění. Vysoké finanční ceny přitáhly velice silné hráče a dokonce probudily naši špičku, která v poslední době s okolními zeměmi nedrží krok. Doufejme, že příští rok zajistí organizátoři přenos alespoň čtyř desek a dotáhnou tak turnaj k dokonalosti!

Fotky od Soňky

Fotky od Jarka

Fotky od Pepy

Výsledky

 


Vážení přátelé a příznivci Go!

Zveme Vás na 46. pražský turnaj v Go, O pohár korejského velvyslance, konající se už příští víkend, 22. až 23. dubna.

Jako každý rok se zápolící borci (a krvelačné publikum) můžou těšit na napínavé partie, pěkné ceny – letos přes 2500 EUR – a příjemné prostředí. Hráči (a čajulačné publikum) budou mít k dispozici skvělý čaj zdarma a samozřejmostí bude i tombola o goistický materiál. Kromě toho je přichystán i miniturnaj pro úplné začátečníky a jedno velké (tajemstvím zahalené) překvapení!

Letos bude mít naše špička v turnaji náležitou konkurenci ze zahraničí, registrován je například Mateusz Surma, Dominik Boviz, nebo Kim Seong-jin, a samozřejmě by neměl chybět ani Pavol Lisý.

Z našich machrů si na dobré umístění brousí zuby Lukáš Podpěra, říčanským pivem posilněný Jan Prokop, či nevyzpytatelný mistr Evropy Jan Šimara. Ze zákulisí Vám navíc prozradíme, že by se letos mohl jako účastník objevit i Vladimír Daněk!

Ještě jednou Vás všechny jménem spolku Pagoda na turnaj zveme!

 

Pro Goweb napsal Pepa Moudřík

10
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
KS
Člen
KS

Nějaký přenos by nebyl? Nebo aspoň výsledky? 🙂

Hidoshito
Admin

Zjišťoval jsem si jen kvaldu:
Podpěra – Snídal
Prokop – Kachyňa
Hora – Cipra
Kruml – Daněk

2K
Podpěra – Kruml
Prokop – Hora

Final
Podpěra – Prokop
(ti vlevo vyhráli)

AlesC
Host
AlesC

1 Podpera, Lukas cz-APWS 7 Dan 2604 26 11+ 4+ 5+ 3 26 74 222 2 Kim, Seong-Jin de-Berl 8 Dan 2753 26 13+ 8+ 3+ 3 26 74 221 3 Surma, Mateusz pl-Rzes 1 Pro 2709 25 17+ 6+ 2- 2 25 75 219 4 Kruml, Ondrej cz-Brno 5 Dan 2494 25 9+ 1- 16+ 2 25 75 218 5 Prokop, Jan cz-SRic 6 Dan 2548 25 12+ 10+ 1- 2 25 74 221 6 Lisy, Pavol sk-Vlky 1 Pro 2752 25 7+ 3- 14+ 2 25 74 220 7 Szabics, Gabor hu-BuPe 5 Dan 2288 25 6- 15+… Číst vice »

Vlada
Host
Vlada

Výsledky: 1. Kim , 2. Surma 3. Lisy 4. Podpera. Takže podle ratingu, zadne velke prekvapeni se nekonalo. Snad sem da Ales kompletni vysledky rychle.

AlesC
Host
AlesC

Vysledky jsou na EGD.

Thierry Tenuki
Host

Gratulace hrace, podekovani sponsori, bravo organizatori a velke potlesk Alesi ktere uz to dal na EGD!

Jana
Člen
Jana

A kdy bude spočítaná Gobanliga?
Jinak souhlas se všemi pochvalami, perfektní turnaj, velké díky všem organizátorům 🙂

Hidoshito
Admin

Fotky od Soňky jsou hodně povedené!

Koukám, že tam Kláža křtila knihu se zajímavým názvem. 🙂 Má někdo bližší informace?

Vítězslav Tomek
Host
Vítězslav Tomek

V minulosti i na eGobanu byli pořadatelé zahraničních turnajů kritizování, že nejsou schopni dodat výsledky. Ale jak vidím, tak my nejsme lepší. Že není Ostrava, tak to bzch jeětě přešel, ale že není spočítana goban liga po Praze, tak to je i na mne moc.

David
Editor

Omlouvám se za všechny průtahy s Gobanligou. Byla přidána předběžná verze po KAC, je tu ale stále několik nedořešených stížností na body udělené z předchozích turnajů, proto prosím ještě čekejte úpravy.