Výsledky mainu.

Výsledky vídeňské části profesionální zkoušky.


 

Pátek: Lukáš je na přenosu a hraje proti Tanguy Le Calvemu.

Konec partie: Lukáš vyhrál o 0,5 bodu. 
Závěr hry byl nervy drásající… Zapisovatel WIEN2017B nejprve ohlásil výhru Tanguyho o 0,5 bodu a následovně za pár vteřin napsal „just a prank, W+0,5“.

Tah 235: Hloupý robot Leela uznává, že se spletla. Lukáš si jde pro výhru!

Tah 217: Partie je těsná, ale stále věříme v malou výhru pro Lukáše. Možná rozhodne poslední koncovka.

Tah 155: Robot leela vidí výhru Tanguyho na 85%

Tah 122: Lukáš obětoval skupinu a většina KGS kibitzeru je na straně Tanguyho. Čeští fanoušci se však shodli, že Lukáš stále stojí lépe!

Tah 87: Lukáš zvládá složitější boj na jedničku a zvyšuje vedení.

Tahu 41: dle Ondřeje Krumla stojí dobře

Čtvrtek: Fotka partie Lukáš (bílý) vs Benjamin Drean-Guenaizia. Lukáš nakonec vyhrál.


 

Snění o tom, jaké by bylo stát se profesionálním hráčem go, zná snad každý, který viděl anime Hikaru no go. Česká republika měla ještě před pár lety řadu hráčů, kteří nad profesionální cestou mohli reálně přemýšlet. V poslední letech však většina želízek pozvolně vyhasíná… tedy až na jednu vyjimku: Lukáše Podpěru. Ten se tento víkend zúčastní první části profesionální kvalifikace ve Vídni.

Tento rok se v „double elimination“ pavouku utká 16 hráčů a pouze jeden z nich se stane profesionálem. Lukáše v prvních dvou kolech pravděpodobně čeká francouzská blokáda, tak mu držme palce. Pavouk lze vidět zde a podrobnosti o turnaji na stránkách EGF.

Profesionální kvalifikace začíná již zítra v 15:00, tak doufejme, že budeme moci sledovat podobný úspěch, jako který slavila Klára Žaloudková na Kido-cupu před týdnem.

Od soboty pak startuje tradiční vídeňský turnaj s rekordní účastí (21 hráčů síly 5-dan +).