//ME týmů 2017/18 – 3. kolo – 7. 11. 20:00 – Izrael

ME týmů 2017/18 – 3. kolo – 7. 11. 20:00 – Izrael

Napsal |2017-11-10T11:02:32+00:00Listopad 7, 2017|Nezařazené|11 komentářů

 

 

Ve třetím kole kvalifikace nás čeká Izrael. Dříve to býval jeden z „povinných bodů“, ale tentokrát to bude bezesporu těžká bitva, která rozhodne, zda-li bude český tým bojovat o postup nebo spíše o přežití.

V naší sestavě došlo pouze k jedné změně a to k výměně Janů. Po prohře s Itálii se Jan Šimara rozhodl přenechat svou pozici Janu Horovi, který je přeci jen momentálně ve světě go výrazně aktivnější. Ondřej Kruml se i přes neúspěchy rozhodl v sestavě tvrdohlavě setrvat, tak doufejme, že mu partie půjde lépe než ty minulé.

Na soupisce Izraele je potřeba vyzdvihnout  především jejich první desku Aliho Jabarina. V soutěži má za sebou cenné výhry nad Artemem Kachanovskym a Dai Junfuem a zajisté si brousí zuby i na našeho Lukáše (se kterým však bude hrát až ve čtvrtek v 16h). Zbytek jejich týmu zatím nezaznamenal jedinou výhru, ale je pravda, že měli těžké soupeře.

Hodně štestí, ať to tentokrát vyjde!

Česko Izrael 3:1!!
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Ali Jabarin 1-pro (AliJ93)  B+R
2. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Amir Fragman 5-dan (Wade) W+28.5
3. Ondřej Kruml 5-dan (scurge10) Reem Ben David 4-dan (gerushka) B+R
4. Jan Hora 6-dan (JanHora) Ofer Zivony 4-dan (OferZivo)  B+R

11
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Hidoshito
Admin

Návrat Heziho je pozitivní (obzvlášť na 4. desce), ale obávám se, že víc jak remízu z Izraele stejně nevytřískáme.

Ondřej Kachyňa
Člen

Ač jsem byl při minulém kole již dost pesimistický a nepříliš jsem věřil našemu týmu, doufám, že Janek a s ním i zbytek týmu chytil 2. dech při jeho vykouzleném půlbodu s Italem. Lukan již loni Aliho v týmech zvládl a zbylí soupeři jsou papírově vždy aspoň o třídu horší, tudíž doufám ve výhru…

cung-fou
Host
Cung-fou

Tentokrát sázím na naše barvy. Kluci už si další blamáž nemohou dovolit. 😉

Brona
Host
Brona

Lukan zabojuje a bude z toho vyhra, tomu verim. Vysledky jsou letos dost vyrovnane. Potrebovali bycjom urvat vitezstvi co nejdriv pro psychiku, protoze dalsi match se hraje uz na konci listopadu.
Jinak poznamka, Italie remizovala s Rumunskem a opet vyhraly posledni 2 desky.

cung-fou
Host
Cung-fou

Hmm, na Italy jsem byl zvědavej a zdá se, že minule to nebyla náhoda. A balón je kabrňák. Na to, že skoro nejezdí na turnaje. Mitič taky slušný.

Škoda naší čtvrté desky. Tam jsem očekával jednoznačnou výhru. Hezi se asi potřebuje ještě rozehrát. Lukan do toho!

Hidoshito
Admin

Jména na čtvrtých deskách jsou docela zajímavá. Nejen u nás Hezi, ale třeba za Maďary Csaba a u Francie jejich aktuální mistr. 🙂 Naproti tomu Dai Junfu na první, zdá se, už není co býval. Na jeho turnaji v Paříži si ho podali Asijci a teď už ho tluče i evropská špička. I když zatím jen na kompu, v reálu se třeba ještě nenechá. Vyloženě se těším, co se snese na Dianu po její partii s Šíšou. Když prohraje, tak se ji vysmějí a když vyhraje, hrál to za ni její korejský profi-kámoš. 😀 To jí fakt nezávidím… A Balón… Číst vice »

cung-fou
Host
cung-fou

Tak to byla kejda. Totální přehlédnutí Aliho. To jsem viděl i já. 🙂

Vlada
Člen
Vlada

No takhle se to dělá, Lukáš to všem předvedl 😉

Čekám, že tím nastane obrat ve výsledcích týmu. Vzpomínám si na hodně utkání z doby před 3-5 lety, kdy v polovině hrací doby jsem tipoval výsledek 0:4 a nakonec jsme vyhráli 3:1. Je potřeba na to navázat.

Ondřej Kachyňa
Člen

Důležitá výhra. Ještě vyhrát příští kolo se Srby a už nám snad sestup nehrozí ????

Hidoshito
Admin

jj, se Srby to bude klíčové. Hlavně 3. a 4. deska nesmí zaváhat, protože Mitičové jsou silný dvojblok.