V následujícím článku bychom Vám rádi představili novou kategorii příspěvků. Jedná se o novinky v organizaci turnajů ve světě i u nás, zprávy z výkonného výboru nebo různé aktuality z goistického dění. Těšit se na tyto aktuality budete moci vždy v polovině měsíce!

Česko

Korean Ambassador’s Cup
Vrcholí přípravy pražského turnaje v go. Horkou novinkou pro tento rok bude zařazení turnaje do evropské Grand Prix, konkrétně jako Bonus Point C. Očekává se tedy příval hráčů z evropské špičky a s tím i zvýšení prestiže turnaje. Neméně žhavou informací je změna hracího místa! Turnaj se přesouvá na své původní místo do Dejvic. Doufejme tedy v osvědčení staronových prostorů a v přísun stejného nebo dokonce většího počtu účastníků. 

Česká liga družstev
Široké goistické veřejnosti neuniklo další kolo České ligy družstev, které proběhlo ve středu 9.11. na KGS. Letošního ročníku se účastní neuvěřitelných 12 týmů! Všem kapitánům gratulujeme k sestavení soupisek. Jsme velmi potěšeni z tak hojné účasti. Na začátku tohoto ročníku byla zvažována možnost přizvání Slovenska, a to z důvodu lichého počtu týmů, který by narušil vyhodnocování soutěže. Pražskému go klubu Můstek se však nakonec podařilo složit neskutečné tři týmy a přidání slovenského týmu tak zůstalo otevřeno pro diskuzi na další rok. Věříme, že i nadále bude Česká liga družstev rozkvétat!

MR žen
Nešťastnou zprávou je změna místa konání pro letošní Mistrovství republiky žen. Z původního Liberce bude přesunuto do Prahy. Termín zůstává neměnný. O něco pozitivnější je pak  zpráva o obnově Mistrovství světa žen. Součástí turnaje bude tedy i kvalifikace na tuto významnou akci. Zdali se bude konat samotný vánoční turnaj v Liberci zatím potvrzeno není. Jakmile se dostaneme k novým zprávám, budeme Vás informovat! (Update: Vánoční turnaj v Liberci se uskuteční, termín bude stejný )

MR párů
Bylo rozhodnuto o termínu konání Mistrovství republiky v párovém go. Turnaj se bude konat první víkend v únoru. Hracím místem bude stejně jako předešlý rok Česko-japonská společnost v Praze a hlavním organizátorem akce Jan Hora. I zde se můžeme těšit z nově vzniklé světové akce. Jde o amatérské handicapové mistrovství párů při olympiádě v Tokiu. Kvalifikace na tuto akci bude, stejně jako v případě MS párů, skrze bodový systém.

Evropa

Evropské týmové mistrovství juniorů
Tuto sobotu se odehraje první kolo internetového Evropského týmového mistrovství juniorů. Koučování se ujala pro tento rok Adriana Tomšů a sestavila tým čtrnácti českých nadějí. Detailní tabulku naleznete zde. Čelit budeme o víkendu sloučenému týmu Italů, Švýcarů, Rakušanů a Řeků, kde bychom měli hájit roli favoritů. Fandit můžete ve 14 hodin na KGS!

ME juniorů 2021
ČAGo se přihlásilo o organizaci Mistrovství Evropy juniorů v roce 2021. Jelikož se tento rok neodvratitelně blíží, počínají aktivity zaměřené na jeho organizování. Ačkoliv je tedy zatím vše na prvopočátku. Velký důraz je kladen na získání grantů pro tuto akci. Pokud by měl někdo z čtenářů zkušenosti, podklady či nabídky na pomoc s organizací, obraťte se prosím na náš e-mail: vybor@goweb.cz. Pořadatelé si cení jakékoliv pomoci.

EGC 2022
Jak jistě již víte z posledního zápisu výkonného výboru, nebylo jasné, zdali se ČR bude ucházet pro rok 2021 o pořádání Mistrovsví Evropy. Po bouřlivých a opakovaných debatách, došlo k usnesení, že rok 2022 bude tím vyvoleným. Nezbývá než počkat, zdali bude podána i oficiální žádost na EGF. Pokud se tak stane, pravidelní čtenáři zpráv Gowebu budou odměněni, protože se tuto informaci dozví mezi prvními. Následně se budou moci ucházet o jedinečnou příležitost stát se spoluorganizátory této velkolepé akce. 

Propagace

Kroužky na školách
Po delší etapě kroužků Go pouze v Praze se nám podařilo navázat kontakt s ředitelem ZŠ v Písku, který je nakloněn k provozu kroužku na škole. Komunikace probíhá s místními hráči i školou. Dále pracujeme na možnostech spolupráce se školami i v dalších městech. Více informací zveřejníme již brzy.

Reportáže z klubů
Po vzoru pražského a olomouckého klubu, nyní i brněnský Imba klub uvažuje o pravidelné reportáži ze schůzek pomocí fotodokumentace. Reportáže můžete sledovat na Facebookových stránkách klubů. Tato propagační aktivita zprostředkovává atmosféru v klubech a nabádá tak k zvyšovaní účasti. Zároveň informuje o aktivitách mezi kluby. Začít můžete i Vy!

Teach the teachers
Výprava v podobě Jany Hricové, Adriany Tomšů a Dušana Jánského se zúčastnila evropského školení učitelů v Go. Zástupci Číny, Koreje a Japonska předávali zkušenosti a prezentovali metody výuky v Asii. Na závěr získali účastníci certifikát mezinárodního učitele a materiály pro učení začátečníků. Po vzoru tohoto semináře budou ve spolupráci Jana Hricová a Adriana Tomšů pořádat školení učitelů v Česku. Detailnější informace budou oznámeny co nejdříve.

Goweb
Dovolte nám na závěr nabídnout menší spolupráci. Rádi bychom vedli blog s více redaktory. Pokud rádi píšete a byli byste ochotni přispět článkem z turnaje nebo jiné akce go i Vy, neváhejte a napište nám. Příspěvek zkonzultujeme a následně zveřejníme Vaším jménem.