V minulém týdnu proběhl go kemp na již osvědčeném místě v hotelu Reoneo ve Vernířovicích nedaleko Velkých Losin. Na populární goistický týden v přírodě si nakonec našlo cestu přes 45 hráčů. 

I letos si kemp zachoval tradiční program, který byl složen z dopoledních a odpoledních lekcí. Ty byly různorodé: od analýz zajímavých světových partií (např Alphago vs Alphago), po rozbory partií jednotlivých účastníků či dokonce jak psychické rozpoložení ovlivňuje hru. Tento ročník doplnil lektorský tým složený ze zkušených trenérů Ondřeje Krumla, Ondřeje Kachyni, Jana Šimary a Jana Prokopa. Mezi lektory se představil i Vojtěch Váša a jednu lekci pro začínající goisty skvěle zvládla i Tereza Vlčková. Kika Waczulíková připravila pro zájemce Sparťanský go-běh a Pub Quiz. Dva večery byly věnovány opékání špekáčků, sýra a cukety. Při tomto táboráku všichni mohli ocenit zpěv a hru Martina Šmérka na kytaru, ke kterému se hned druhý večer připojil také Pepa Moudřík s ukulele, načež se hrálo i přes půlnoc. 

V go maratonu zvítězil Jan Šimara s 10 výhrami z 11 her, když podlehl pouze přeborníkovi bleskovky Janu Prokopovi. Druhé místo zaujal Martin Šmérek a třetí byl poté Yannick Pasquier. Týmový turnaj, který se uskutečnil ve středu, vyhrála sestava: Kachyňa, Šmérek, Poláček, následovaný: Šebela, Defer, Pasquier a pak triem: Kruml, Kratochvíl, Vlčková. Nemohlo chybět ani Relay Go, kdy se v týmu utkali Jan Šimara a Jan Prokop. Prokopovu týmu se nakonec podařilo zvítězit. Neortodoxní zahájení zajistilo, aby byla hra napínavá skutečně až do poslední minuty. Páteční odpoledne bylo věnováno simultánce a lektoři (Scurge, Písa, Omino) se tentokrát dost zapotili. Zvítězit se však nakonec podařilo pouze Kurtovi Paarovi a Terezee Vlčkové. Zdeněk Kratochvíl pak vybojoval remízu.

Večer vždy probíhala volná zábava občas i do ranních hodin, která byla vyplněna hraním go či různých deskových her. Počasí bylo přímo letní, tak mohli účastníci využívat zahradní bazén či přilehlé hřiště na tenis nebo nohejbal. Hladký průběh celé akce by se neobešel bez uklízecí čety především složené z Kiky, Terky, Ivči a Ádi, které se zasloužily o to, že další večer bylo vše připravené k zábavě. Díky patří i všem ostatním, kteří přiložili ruku k dílu!

Proto velké díky organizátorům: Ondrovi Krumlovi, Ondrovi Kachyňovi a Kice Waczulíkové!  Úspěšně zorganizovali go kemp již po deváté. Nejspíš i proto hlavní organizátor dopředu avizoval, že si dá pauzu a bude rád, když se pořádání ujme někdo další.

pro Goweb napsal Jaroslav Kotowski

Fotogalerie:

Jarda

Kachna