Goweb detailně sleduje domácí goovou scénu, nicméně čeští hráči se hlásí o slovo i na zahraničních turnajích. Zde nabízíme krátké shrnutí, jak se jim za hranicemi vedlo v posledních měsících:
Apetlon je malebné městečko v Rakousku u Neziderského jezera a již mnoho let je tamní zářijový turnaj Seewinkel hojně navštěvován především hráči z Moravy. Nejinak tomu bylo i tentokrát, mezi účastníky jsme jich mohli nalézt hned osm. Nejvýše se umístil v konkurenci hráčů z rakouské a maďarské špičky Ondřej Kruml 5-dan na čtvrtém místě. Čtyřikrát se podařilo zvítězit olomouckému Jakubu Fridrichovi 12-kyu.
V Rakousku ještě zůstaneme. Ve stínu turnaje Hedvábné stezky se totiž ocitl vídeňský Austrian Open. I kvůli limitované kapacitě hracího místa v Go7 zažívá tato akce bohužel ústup ze slávy. To však neodradilo téměř kompletní rakouskou špičku v účasti. V její těžké konkurenci uhrál pravidelný účastník rakouských turnajů Jan Šebela 3-dan se dvěma výhrami 7. místo.
Koncem října se konal taktéž německý tradiční turnaj Mannheimer Aji, který byl již tradičně zařazen do Evropské Grand Prix. Lenka Daňková 6-kyu zvítězila dvakrát ze čtyř partií. Vladimír Daněk nakonec naskočil jen do jednoho kola, ve kterém uspěl.
O víkendu 17. listopadu se v Budapešti konal Hungarian Open. Letošní zařazení turnaje do Evropské Grand Prix přilákalo hned šest evropských profesionálů, se kterými měl v plánu vyjet změřit síly Lukáš Podpěra 7-dan, ale na turnaj nakonec nedorazil. Zúčastnil se ho tedy jen brněnský Jakub Čajka 12-kyu, jenž zvítězil dvakrát.
Berlínské listopadové turnaje jsou velmi populární mezi českými hráči. Bohužel Go to Innovation se svým bizarním hracím systémem a štědrým cenofondem již zanikla, a proto zbyl pouze legendární Kranich, který se letos konal již počtyřicáté. Nepříjemná kolize s kvalifikací Go Barona však způsobila, že se na turnaj vypravilo jen frýdecké duo Robin Popov 1-kyu a Jan Adámek 7-kyu. Oba zmínění hráči uhráli solidní tři vítězství.
Několik českých hráčů ještě budete moci sledovat na slavném silvestrovském turnaji v Londýně hraném na sedm kol, který letos láká svým zařazením do Evropské Grand Prix. Zde se definitivně uzavře turnajová sezóna roku 2019.

Podrobnosti