Po úvodní části letošní Pro-kvalifikace ve Vídni zbylo již jen osm hráčů, kteří mohou aspirovat na titul 1 Pro. Bude to náš Lukáš Podpěra? Nebo potvrdí roli papírového favorita Andrii Kravets? Bude to některý z dvojice zkušených matadorů Cornel Burzo a Rob van Zeijst, pro které je go již dávno obživou a pro něž získání statusu profesionála by jen formálně potvrdilo jejich celoživotní angažmá na poli go? A co Viktor Lin? Velice houževnatý a pracovitý 6 dan, který se neskutečným způsobem popral s úskalími, jež mu do cesty postavil život. Dnes patří k nejsilnějším evropským hráčům. Nelze podceňovat ani Csabu Mero, bývalého japonského inseie, který se sice na nějakou dobu tak trochu stáhl ze světa aktivního go, nicméně teď ve Vídní všem ukázal, že go se nezapomíná a že se s ním musí počítat. A pak tu ještě máme dvojici mladých nadějných hráčů. Uspěje Jonas Welticke se svým neortodoxním stylem fuseki? Uvidíme zrcadlové go v přímém přenosu Pro-kvalifikace? Nebo dotáhne svou spanilou jízdu do úspěšného konce teprve 14-letý Oscar Vazquez, který se do Pro-kvalifikace dostal na divokou kartu CEGO. Postavil by tak na hlavu všechny papírové předpoklady.

Výsledek budeme znát již brzy. V Pardubicích totiž bude od 13. do 14.7. ukončena závěrečná část letošní Pro kvalifikace.

Všechny partie budou přenášené na KGS pod nicky EGF1ProQ, EGF2ProQ, EGF3ProQ a EGF4ProQ. Pro kvalifikaci bude rovněž možné sledovat na streamu. Pevně doufáme, že se nám ho podaří v Pardubicích rozchodit. Pokud ano, tak streamovat začneme již s předstihem.
Partie budou naživo komentovat Pavol Lisý 1p a Mateusz Surma 1p.

Harmonogram Pro-kvalifikace je následující:
Čtvrtek, 13.7. 15:00 – čtvrtfinále
Pátek, 14.7. 09:00 – semifinále
14:00 – finále

Čtvrtfinále:
1) Csaba Mero – Viktor Lin
2) Rob van Zeijst – Oscar Vazquez
3) Cornel Burzo – Andrii Kravets
4) Lukáš Podpěra – Jonas Welticke

Semifinále:
1) Lin – van Zeijst
2) Kravets – Welticke

Finále:
1) Lin – Kravets 1-pro

Po skončení kvalifikace v pátek večer se uskuteční malé společenské posezení, které bude zakončeno v 19:30 promítáním filmu „The Surrounding game“ za přítomnosti autorů – Willa Lockharta a Cola Pruitta. Goistická veřejnost je srdečně zvána.

Informace budeme průběžně aktualizovat.

Na kvalifikaci bude bezprostředně navazovat již 16. ročník mezinárodního turnaje Moyo Open, který je letos zařazen do série Bonus Point turnajů v kategorii C. Turnaj bude letos díky Pro-kvalifikaci velice silně obsazený. Čeká nás tak nepochybně hodně zajímavých partií. Přenosy na KGS budou pod nicky Moyo1Open a Moyo2Open. Vše zajímavé se na KGS nedostane, tak kdo budete moct, přijeďte osobně nejlépe si zahrát nebo alespoň se podívat. Registrace je pořád ještě možná.
Další změna vynucená kvalifikací je, že letos bude turnaj jen 5-kolový a začne až v sobotu ráno.

 

Výsledky hlavního turnaje.

Napsala Jana Hricová