//5. ČAGo lekce: Jan Hora – Středa 24.1. 19:00

5. ČAGo lekce: Jan Hora – Středa 24.1. 19:00

Napsal |2018-01-25T00:05:08+00:00Leden 22, 2018|Nezařazené|3 komentáře

 

 

Youtube záznam lekce najdete zde. Doporučujeme především těm, kteří tápou ve střední hře. Pokaždé je potřeba mít plán, který je založený na pozičním úsudku. Ne vždy je potřeba útočit!

Tímto skončil první ročník lekcí vedené ČAGo. Pokud si myslíte, že to je užitečná iniciativa, dejte nám vědet!


Pátá veřejná lekce pod vlajkou české asociace proběhne ve středu 24.1. v 19:00 na KGS a bude vedena Janem Horou 6-dan.

Honza je jeden z legendárních hráčů, který hře go zcela propadl a kombinací talentu a píle dokázal do pouhých dvou let získat mistrovskou třídu 3-dan! Dlouhá léta bojuje v hlavní sestavě českého týmu a i díky jeho úspěchům jsme se stali v roce 2013 mistry Evropy.

Téma lekce, které si Honza vybral je: „Útok a obrana“. Na různých ukázkách z amatérských a profesionálních partií Vám ukáže, kdy je potřeba zaútočit nebo naopak situaci opustit pro jiný velký tah na desce. V obou případech musíte mít jasný plán!

Na lekci bude opět možné se připojit pomocí aplikace discord (návod zde) nebo ji sledovat s lehkým zpožděním na youtube kanále ČAGo.

3
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
cung-fou
Host
cung-fou

Dlouho očekávaný dýchánek se vydařil! 🙂 Přehrál jsem si ze záznamu a moc se mi to líbilo. Hezi má pedagogický talent. Lekce vlastně obsahovala velice málo příkladů, ale byly důkladně vysvětleny. Takže člověk neodchází s pocitem, že se naučil skvělé nové techniky, ale spíše s tím, že je možná zase o trochu blíže pochopení hry. A to je myslím správně. Nejvíce užitečná je lekce podle mého názoru pro hráče na přechodu mezi kyu a danem, kdy už nestačí ostatní všude vykmásat a je třeba mnohem více zapojit strategické myšlení. Ale své si v ní najde hráč každé amatérské síly. Zajímavost… Číst vice »

Decros
Host
Decros

super užitečná i zajímavá lekce 🙂 jinak díky za všechny, skvělý projekt

SImikin
Host
SImikin

Vždy útočit! Skvělá lekce! Díky 🙂