//ME týmů 2017/18 – 5. kolo – 16. 1. 20:00 – Polsko

ME týmů 2017/18 – 5. kolo – 16. 1. 20:00 – Polsko

Napsal |2018-01-17T12:20:12+00:00Leden 12, 2018|Nezařazené|14 komentářů

 

 

Po vánoční přestávce se goistická pomyslná lokomotiva opět rozjíždí na plné otáčky. Příští týden nás čekají hned tři dvě příjemné akce, match ME týmů proti Polákům,(ve středu) a turnaj v Olomouci o víkendu. Příští středu (24. 1.) pak lekce tajuplného Jana Hory.

Po úspěšném 4. kole proti Srbsku, kde výborně zaskočili Vladimír Daněk, Martin Jurek a Petr Kouba, se český tým opět vrací ke své tradiční sestavě. Polsko rozhodně nebude snadný oříšek a v tomto zápase musíme nutně vycházet z bodů na 3. a 4. desce.

Jan Hora se utká s Leszkem Soldanem, o kterém Vít Brunner 4-dan (momentálně na výzvědách v Polsku) hovoří uznale. I přes ratingový rozdíl, který přeje našemu kapitánovi, musíme být ostražití: skóre vzájemných partii z turnajů je vyrovnané (1:1) a Leszek je zkušený harcovník.

Ondrův soupeř Habu Koichiro je sympatický hráč, který se v go-komunitě také pohybuje spoustu let. Jeho ratingový vývoj našeptává, že se jeho go za posledních 20 let příliš neposunulo, a tak by měl být Ondra favoritem. Na druhou stranu by měl mít Ondra na paměti Koichirův skvělý výkon z loňského Korea Prime Minister Cupu, kde porazil Lukáše Podpěru.

Jan Prokop bude mít před sebou Stanislawa Frejlaka (předehrávají v neděli 18:00), který nejenže se go věnuje a rating mu v posledních dvou letech lineárně vystoupal z 2400 na 2625, ale také ve vzájemných partiích nad Jankem vede 2:0. Hra obou hráčů je velice silně založena na propočtu, a tak můžeme očekávat celopartiový boj „tělo na tělo“. Když je Janek ve formě, tak může rivalizovat nejlepším evropským hráčům a rozhodně se jako náš Mistr republiky nikoho nemusí bát, tak mu pořádně zafanděme.

Nejobtížnější úkol má před sebou již tradičně Lukáš Podpěra. Polský titán Mateusz Surma vede ve vzájemných partích nad Lukášem 9:5 a jeho rating v posledním roce vystoupal nad amatérská oblaka do výše 2753 metrů. Lukášovi však bije srdíčko pro český tým a kromě prohry s Dai Junfuem, kterou těžce nesl, nás ve všech zápasech podržel. Především jeho trošičku šťastlivá výhra nad Ali Jabarinem vzkřísila naše naděje na postup a můžeme se spolehnout, že dá i do této partie všechno!

Když přijdete v úterý fandit, určitě zažijete dechberoucí podívánou a klukům to dodá na odvaze!

Česko Polsko 3:1
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Mateusz Surma 1-pro (drakula95) W+R
2. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Stanisław Frejlak 6-dan (Siasio2) W+5.5
3. Ondrej Kruml 5-dan (scurge10) Koichiro Habu 5-dan (HabuK) B+R
4. Jan Hora 6-dan (JanHora) Leszek Soldan 4-dan (Lesio) W+32.5

14
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Hidoshito
Admin

Koukám, že je Scurge po přestávce hodně nažhavený, když sepsal takovou esej a ještě pro mě objevil zcela nové slovo „rivalizovat“. 🙂 Tak ať vám to hraje, chlapci!

Brona
Host
Brona

By me zajimalo dalsi uziti tohoto slova. Treba Coca Cola rivalizuje Pepsi cole na britskem trhu? Nebo Barcelona a Banik se rivalizuji uz od nepameti?
Asi se to neda oznacit za synonymum konkurovat. Jinak by sla pouzit formulace: Ten druhy chlap na baru mi rivalizuje v baleni holek 🙂

Hidoshito
Admin

Google našel jen 204 výsledků (přičemž mi vnucoval slovo moralizovat), takže fakt smekám, jak lze rivalizovat se slovem konkurovat. 😀

Ondřej Kachyňa
Host

Janek pěkně. Ikdyž jsem partii už viděl bledě, nakonec Omino příjemně překvapil a našel sekvenci. Nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby soupeř pojistil skupinu na středu misto ožití v levém horním rohu, partie by byla obtížná…

cung-fou
Host
Cung-fou

Na stránkách EGTC se mi nějak nedaří najít partii ke stažení. Nemáte odkaz? Díky!

Michal Zubalík
Admin

Cung-fou: partii jsem přidal nahoru k výsledku ke stažení

Hidoshito
Admin

Dai Junfu se zase nějak rozehrál, když porazil Surmu a teď i Šíšu. Když si vzpomenu, jak ho nedávno hodnotil Lukan, tak je to docela srandovní. 😀

SImikin
Host
SImikin

Dobra prace borci! Na Pandanetu aktualizuji vysledky rychlosti reakce silnicaru na padajici snih, ale uz sme top 4 ne?

cung-fou
Host
Cung-fou

Paráda!

Brona
Host
Brona

Pěkné hry, gratulace k výsledku. To byla radost, reklama na go. 🙂
U Jankovy hry je špatný link, resp partie Lukana.

Vlada
Host

Solidní drama? To se mi ani nezdálo, všichni jsme vám důvěřovali, vypadalo to dobře od začátku, zvlášť 3. a 4. deska. Lukan taky nevypadal špatně, ale tam bylo „drama“, jak mu nevyšlo nic, do čeho se pustil. Surma je opravdu silný! (a to ještě Lukanovi povolně odpovídal).
U Scurge jsme jen nechápali, proč se rozhodl pro sežrání soupeřova ponuki místo zabití skupiny vlevo, výhra by byla hned jasná. (drama jen na chvilku). Heziho jsem sice zkritizoval za brzkou invazi (tah 24), ale vyšel z toho krásně a partie byla prakticky rozhodnutá. Asi změním názor na předčasné invaze. 😉