Mistrovství republiky párů tento rok uspořádá pražský Weiqi klub a bude tedy probíhat v prostorech CK China Tours. Turnaj byl vyhlášen v čas a obvyklé páry byly dokonce e-mailem kontaktovány ohledně výběru vhodného termínu, a tak je v tuto chvíli zaregistrováno pěkných 9 párů (10., ať není licho, se stále hledá!!)

Startovní pole lze rozdělit do dvou skupin, které jsme pracovně pojmenovali draci a princezny. Draci budou mezi sebou urputně bojovat o titul a během toho pravděpodobně pojídat nebohé princezny. Od princezen se dá očekávat, že budou hrát především pro zábavu.

Draci:

Žaloudková-Hora (4D) – Nejostřílenější z párů, mistři republiky z minulého ročníku a favorité turnaje.
Tomšů-Podpěra (4D) – Mladý pár s pevným stylem, který loni porazil pár Ž-H, ale byl krátký na pomocná kriteria. Lukáš určitě nebude spokojen s ničím jiným než s 1. místem.
Bártová-Šilt (4D) – Nový pár a největší překvapení turnaje! Ondřej Šilt, který go v poslední době hraje velice sporadicky, nejspíše neodolal své celoživotní lásce k pair-go a domluvil se s milou Jitkou. Co od tohoto páru čekat, nedokážeme vůbec odhadnout. Je možné, že turnaj vyhrají, i že skončí mezi princeznami.
Kotowski-Prokop (3D) – Po důkladném zkoumání minulých ročníků redakce zjistila, že tento pár zatím nemá žádný „dračí“ skalp. Po konzultaci s Honzou jsme se však dozvěděli následující: „… ale matně si vzpomínám, že jsme měli všechny partie vyhraný“.
Šimunková-Kužela (2D) – Sympatický come-back páru Š-K určitě může zamotat pořadím na předních příčkách. Domníváme se, že tento pár je velice stylově sladěný, a že by tak měl mít lehkou pair-goovou výhodu nad ostatními (kromě páru T-P).

Princezny:

Bukovská-Jánsky (3k) – Nejúspěšnější z princezen z minulého roku. Silově sladěný pár, který se i v boji často vydává společnou cestou a pro ostatní bude težkým oříškem.
Vášová-Defer-(2k) – Opět nový pár. Z nám neznámého důvodu se pár Vášová-Šimara rozpadl a Tristan zkušeně situace okamžitě využil. Pokud se bude Ditě dařit svého partnera umírňovat, můžou být v budoucích letech velice nebezpeční!
Vlčková-Kruml (4k) – Tento pár jede hlavně za zábavou a bude se převážně soustředit na svoji hru než na soupeřovu.
Waczulíková-Kachyňa (5k) – Díky dvojímu občanství se Kristína již druhým rokem účastní českého mistrovství. Loni bohužel neuhráli ani bod, ale je nutno říci, že byli velice blízko (téměř půlbodová partie s párem V-K).

Na párech bývá příjemná atmosféra a večerní zábava je vždy velkolepá, tak se přijďte na turnaj podívat!

Konečné výsledky

Fotky od Jardy