//Go Baron 2018

Go Baron 2018

Napsal |2018-12-24T13:50:37+00:00Listopad 22, 2018|Nezařazené|21 komentářů

 

 

Jeden z velkých tuzemských goistických svátků je tady! V následujících dnech 23. – 25. listopadu se utká 12 hráčů v dvojitém knockoutu. Vítěz tohoto turnaje získá 1 zlatou unci a možnost zabojovat o druhou v prosincovém finále. Žádný z vybraných hráčů to nebude mít jednoduché, i když kvalifikaci vyhraje. Následně se musí utkat s úřadujícím Baronem, kterým je Lukáš Podpěra.

Letos se turnaje zúčastní tito hráči: Jan Prokop,  Jan Šimara, Ondřej Kruml, Jan Hora, Radek Nechanický, Vladimír Daněk, Tomáš Koranda, Petr Kouba, Martin Kužela, Ondřej Kachyňa, Petr Cipra, Jakub Mírka. Roli přenašeče/náhradníka plní Ivan Kostka.

Turnaj se vždy odehrává ve velice příjemných a klidných prostorech. Letos turnaj proběhne v kavárně Double B coffee & tea nedaleko od Náměstí Míru a jste více než vítáni turnaj navštívit. Nenajdete-li si však čas, nezoufejte! Partie budou přenášeny online (pravděpodobně na KGS).

A kdo si myslíme, že letos vyzve Lukáše Podpěru? V takto vyrovnaném startovním poli si lze jen těžko vybrat jednoho šampiona. Prvních 6 hráčů je silově téměř nastejno a stát se může opravdu cokoli. Něco nám však našeptává, že zkušenost Radka a Vládi jim přijde vhod!

Fotky od Jardy

Vyzývatelský turnaj

1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo 7. kolo vítěz kvalifikace
1 Jan Šimara 6-dan Šimara
B+vzd
Šimara
Č+vzd
Šimara
Č+vzd
Hora
B+vzd
Jan Hora 6-dan
B+0,5
12 Ondřej Kachyňa 3-dan
6 Vladimír Daněk 5-dan Koranda
Č+3,5
7 Tomáš Koranda 4-dan
2 Jan Prokop 6-dan Prokop
B+vzd
Prokop
Č+vzd
Prokop
B+vzd
11 Jakub Mírka 3-dan
5 Radek Nechanický 5-dan Nechanický
8 Petr Kouba 4-dan
3 Ondřej Kruml 5-dan Kruml Kruml
Č+9,5
10 Petr Cipra 3-dan
4 Jan Hora 6-dan Hora
B+26,5
9 Martin Kužela 4-dan
Koranda Cipra
B+vzd
Hora
Č+vzd
Kužela Cipra
B+vzd
Cipra
Hora Hora
Č+vzd
Kouba Mírka
B+12,5
Mírka
Šimara Šimara
B+vzd
Prokop Prokop
Č+čas
Kruml Daněk
B+2,5
Nechanický Daněk
B+0,5
Daněk Daněk
Kachyňa
2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. kolo 6. kolo 7. kolo vítěz kvalifikace

 

21
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Vlada
Host

Partie budou přenášeny na kgs pod nicky CZBaron1 až 4

Decros
Host
Decros

wow, komplet česká špička, to vypadá hodně zajímavě 🙂

SIscurge
Host
SIscurge

Vyhrali Prokop Simara Kruml Hezi Nechi Koranda. Proti Mirka, Kachyna, Cipra, Kuzela, Kouba, Danek

Hidoshito
Admin

Na 2. kolo se přidal „czbaron5“. Bohužel mi tady strašně blbne wifi připojení, takže každou chvíli vypadávám. 🙁 Až začnou kluci na obou deskách honit čas, jednu partii určitě ztratím.

Brona
Host
Brona

At vyhraje ten nejlepsi. Moje palce patri finale Simara – Kruml , ktere rozhodne lepsi aktualni karma!

Tappaiyok
Host

Cipra – Koranda – 3. kolo

Hidoshito
Admin

Sluší se napsat, že i letos potvrdil Baronský turnaj svou prvotřídní kvalitu! Jednoznačně nejlepší turnaj u nás hostil 12+1 pozvaných hráčů z české špičky a můžu osobně dosvědčit, že v pravdě královsky. 🙂 Menší kavárna v centru města s výbornou dostupností pojmula všechny účastníky tak nějak akorát a poskytla jim veškerý komfort. Výbornou kávu a čaj, což zrovna já nedokážu plně posoudit, ale ostatní chválili, takže určitě super (navíc snad Fair trade), a další drobné věci k zakousnutí. V této oblasti už jsem povolaný hodnotit, jeden z dortíků, který jsem ochutnal, byl opravdu lahodný. 😉 Hlavní turnajové partie se přenášely… Číst vice »

Hidoshito
Admin

Ehm, Honzové o půl…, že by si to tu kluci před partií stihli přečíst? 😀 Každopádně gratulace Hezimu! A to měl před finále ještě starost, jestli jsem tam náhodou nezapomněl šálu. 😉

LeeCho
Člen
LeeCho

Působivý comeback do partie, absolutně jsem netušil, k čemu bílému ta zídka proti (na KGS) levé straně bude.
Ke konci se na serveru dost probírala pravidla, jiná než japonská neznám, zeptám se tedy ještě: Byl by tam v případě, že by se nehrála AGA, nějaký rozdíl?

Vlada
Host

Finálová partie byla hodně napínavá. Poté co se černému nepovedlo fuseki a bílý totálně zkazil první ko, se oba hráči vzepjali k velkému výkonu. Zvlášť tedy Honza Hora, na něm vždy obdivuju, jak hrozné pozice ještě dokáže vybojovat.

Vlada
Host

Finálový zápas o titul Go Baron na 3 vítězné partie se bude hrát od pátku 16. prosince.

Vlada
Host

Cenu pro černého koně turnaje si odnáší Petr Cipra za výhru nad Tomášem Korandou ( rozdíl ratingu 98 bodů činí 1470 Kč ).

cung-fou
Host
Cung-fou

Tak to byla finálová partie, jak má být! Gratulace novému vyzývateli. Po tom ko jsem nevěřil, že s tím může ještě něco udělat.

Turnaj byl výborný!

Brona
Host
Brona

Gratulace Hezimu! Pri psani sveho prispevku jsem si ani nevsimnul,ze hraje 🙂 partie si hned tak neprehraju, ale co ctu takstaly za to! A reportpro poradatele vyzniva skvele jako vzdycky. Ve starem IGU by urcite dostali plny pocet koblizku! (pokud si pamatuju spravne hodnoceni a nesali me snidanova fata morgana 🙂 )

Vlada
Host

Na eurogofed.org je ted rozebraná finálová partie o evropský titul Lisý-Šikšin za pomoci Galaxy. Skóre osciluje neuvěřitelně ( pro běžného smrtelníka ) od mínus 10 do +25 bodů (skončila +2). Doporučuji zhlédnout. Tato naše finálová partie by asi měla -30 až +30. 😉 Kdo ji projede Leelou?

Petr Kouba
Host
Petr Kouba

Velké díky Pepovi a Vláďovi za parádní turnaj!

Petr Kouba

Vlada
Host

Díky za vaše díky. Trochu to upřesním: Největší díky patří Pepovi, tj. ing. Josefu Němcovi, který je hlavním sponzorem a bez něhož by to nešlo. Věnuje 3 zlaté unce a i ceny za vedlejší turnaj. To jen že letos tu v článku ještě nepadlo jeho jméno.
Dalším sponzorem je Pagoda, která platila kavárnu s občerstvením a cenu černého koně. Pagoda je sponzorována Milošem Podpěrou a mnou.

flashback
Člen
flashback

po tom ko o kterem si vsichni mysleli, vcetne me, ze dopadlo dobre pro cerneho, jsme u omina zjistili ze leela dava bilemu kolem 70% na vyhru :), mel jsem odpovedel na hrozbu a nechat bileho vyhrat ko a dat jen atari na 3 lince od tech kamenu ktere by umirali az bych ko prohral a pak vyuzit tempo na pruskok do prostoru kde v partii bily udelal ten obri roh, dalsi ukazka jak tomu vlastne vubec nerozumime 😉

Vlada
Host

flashback: A před tím ko dávala Leela bílému na výhru kolik? 95% ?
Jinak s tebou souhlasím, že tomu nerozumím (e).

flashback
Člen
flashback

ted nevim jak to myslis, pred tim prvnim ko, mel bily kolem 80% :), ale hned se to dostalo na 50% kdyz jsem mu sebral ty kameny ktere vznikly z hrozby, pak dal hezi takovou tu overplay prikladacku a strihacku coz me dostalo na chvilku k 70%, pak vzniklo to hlavni ko a to ze jsem neodpovedel na hrozbu byl drop 35% v jednom tahu …