//ME týmů 2018/19 – 3. kolo – 13. 11. 20:00 – Izrael

ME týmů 2018/19 – 3. kolo – 13. 11. 20:00 – Izrael

Napsal |2018-11-15T11:02:44+00:00Listopad 10, 2018|Nezařazené|5 komentářů

 

 

Český tým se ve třetím kole kvalifikace na ME týmů stejně jako loni utká s Izraelem.

V minulém ročníku si náš tým v tomto zápase vybral veškeré štěstí a slavně zvítězil 3:1. Kromě solidní výhry Jana Prokopa nad Amirem (o 28,5 bodů) byly výhry nezasloužené. Ali Jabarin neubral svobodu v klíčovém semeai (místo toho zahrál tah, který si myslel, že je sente) a Ondrův soupeř v dominantní pozici šikovnou kombinací zabil svou vlastní obří skupinu.

Letošní utkání proběhne téměř ve stejném složení jako minulý rok (nepoučili se?). Pouze v utkání Jana Šimary se setkáme s novou tváří Tala Michaeliho. O Talovi toho mnoho nevíme, ale Honza zatím v týmech působí soustředěně, tak snad se zde není nutno o bod příliš bát. Jan a Ondra by měli hrát s (papírově) slabšími soupeři, ale Amir (jak na potvoru) v posledních dvou turnajích slavil velké úspěchy (v Leksandu dokonce porazil našeho kapitána) a Ondra hraje na internetu dost pochybně, takže je potřeba do partií nastoupit již od začátku. Klíčem k poražení Izraele jsou jednoznačně 2. – 4. deska, nemůžeme se neustále spoléhat, že nás z toho Lukáš vytáhne. Na první desce bojuje Lukáš opravdu s „démony“ a ten, který ho čeká tentokrát porazil v minulosti profesionální hráče (japonské) a má momentálně rating 2744. S Alim to Lukáš rozhodně bude mít velice obtížné, neb i v offline zápasech Ali vede 10:2.

Přijďte fandit a pomozte tak našemu týmu k výhře v dalším důležitém utkání. 🙂

Česko Izreal 1:3
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Ali Jabarin 2-pro  (AliJ93) W+R
2. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Amir Fragman 5-dan (Wade) B+R
3. Jan Šimara 6-dan (flashback) Tal Michaeli  4-dan (iHoldKiesi) B+R
4. Ondřej Kruml 5-dan (scurge10) Reem Ben David 4-dan (gerushka) B+7.5

 

5
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
cung-fou
Člen
cung-fou

Výborně Písa! Pojďme pro výhru. 🙂

Hidoshito
Admin

I tentokrát to vidím na 2:2. 🙂 Nevím, jestli Omino pořád umí lousknout Fragmana o 30, ale ten Reem je nebezpečný a o Alim není třeba mluvit.

cung-fou
Člen
cung-fou

Waterloo 🙁

Vlada
Host

Není vždycky posvícení, týmů naší síly je teď hodně. Jsem realista. Ale bylo to veselejší v minulých letech, když jsme hráli o 1. místo.

hidoshito: Pobavils mě výrokem „lousknout Fragmana o 30“ 😉 Loni se Fragman porazil sám přehnaným útokem, stál předtím líp.

Hidoshito
Admin

Orgové PGETC už rezignovali na vkládání výsledků (a SGF)?