Náš tým, který se nachází ve velice obtížné pozici, vyzve toto úterý vedoucí tým kvalifikace – Rusko.

Sice se ve výsledkové tabulce zatím nacházíme na rozumném 7. místě, ale soupeři, kteří nás ještě čekají, nejsou žádná ořezávátka (Rusko, Francie, Ukrajina, Polsko). Náš tým by určitě rád skončil mezi 5. a 8. místem, aby na rozhodujícím offline turnaji, který se odehraje na domácí půdě, mohl realněji bojovat o postup do finálové čtyřky.

Souboj s Ruskem bude náročný, na všech deskách jsme papírově téměř o celou třídu slabší než naši soupeři. Na druhou stranu mohou s tímto vědomím našinci hrát s lehkou hlavou a snažit se překvapit. Jan Prokop předehrává již za pár hodin, a to v 17:00 v neděli. Nezapomeňte fandit 🙂

Česko Rusko 12. 2.
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Ilya Shikshin 3-pro (Roln) W+1.5
2. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Alexander Dinerchtein 3-pro (breakfast) W+4,5
3. Ondřej Kruml 5-dan (scurge10) Timur Sankin 6-dan (SanKingTim) B+9.5
4. Vladimír Daněk 5-dan (Veedee) Anton Chernykh 6-dan (myway2) W+4.5