//ME týmů 2018/19 – 6. kolo – 12. 2. 19:00 – Rusko

ME týmů 2018/19 – 6. kolo – 12. 2. 19:00 – Rusko

Napsal |2019-02-12T22:22:42+00:00Únor 10, 2019|Nezařazené|4 komentáře

 

 

Náš tým, který se nachází ve velice obtížné pozici, vyzve toto úterý vedoucí tým kvalifikace – Rusko.

Sice se ve výsledkové tabulce zatím nacházíme na rozumném 7. místě, ale soupeři, kteří nás ještě čekají, nejsou žádná ořezávátka (Rusko, Francie, Ukrajina, Polsko). Náš tým by určitě rád skončil mezi 5. a 8. místem, aby na rozhodujícím offline turnaji, který se odehraje na domácí půdě, mohl realněji bojovat o postup do finálové čtyřky.

Souboj s Ruskem bude náročný, na všech deskách jsme papírově téměř o celou třídu slabší než naši soupeři. Na druhou stranu mohou s tímto vědomím našinci hrát s lehkou hlavou a snažit se překvapit. Jan Prokop předehrává již za pár hodin, a to v 17:00 v neděli. Nezapomeňte fandit 🙂

Česko Rusko 12. 2.
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Ilya Shikshin 3-pro (Roln) W+1.5
2. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Alexander Dinerchtein 3-pro (breakfast) W+4,5
3. Ondřej Kruml 5-dan (scurge10) Timur Sankin 6-dan (SanKingTim) B+9.5
4. Vladimír Daněk 5-dan (Veedee) Anton Chernykh 6-dan (myway2) W+4.5

4
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
kono
Člen
kono

Promýšlel jsem závěr partie krabicka-breakfast, abych zjistil, kde se výsledek otočil. Bod ztratil bílý na J3. Jeho teoretická hodnota je 1.33 bodu, zatímco teor. hodnota P19 je 1.5 bodu. Černý svůj půlbod realizoval tím, že získal bod na N6, zatímco bílý svou třetinku bodu ztratil když prohrál záverečné ko. Pak jsem si myslel, že chybou bílého bylo, když zahrál A1 za 4 body, místo aby zaplnil svůj prázdný trojúhelník na O6 a zabránil tak P7 a semedori. O6 jsem spočítal na teoretickou hodnotu 5 bodů (2.5 bodu v tempu: 1 bod za semedori+ 1.5 bodu za to, že z 3-bodového… Číst vice »

Lukan
Admin

Bohuzel bylo spatne nastavene komi (0,5 misto 6,5), takze prestoze Janek v koncovce opravdu hodne dotahoval, tak korektni vysledek je vyhra bileho (Dinersteina) o 4,5 bodu.

decros
Host
decros

wooow, Lukane mega gratulace!!! první? 🙂

Vlada
Host
Vlada

Všichni stáli dobře a mohli vyhrát, nakonec to dokázal jediný Lukan, a to proti jasně favorizovanému soupeři. Já jsem si po dlouhé době zahrál a (překvapivě) to vypadalo na výhru, ale Černoch měl jasně lepší koncovku (i bez kiksu 213 to mělo být o 1.5).