Mistrovství Evropy týmů startuje další sezónu již v úterý 1. 10. a náš tým se v prvním kole utká s houževnatým Maďarskem.

Pravidla ME týmů se po roce vrací pouze k online kvalifikaci. Nebude se tedy vůbec hrát navazující offline turnaj a vše se rozhodne na internetu. Každý z hráčů musel organizátorům poslat čestné prohlášení, že nebude podvádět. Při podezřeních z využívání nedovolených pomůcek bude rozhodovat „anti-cheating“ komise ve složení Antti Törmänen, Yoon Young-sun, Zhao Baolong.

Složení českého týmu je pro tuto sezónu následující:

 1. Lukáš Podpěra
 2. Jan Hora
 3. Jan Šimara
 4. Jan Prokop
 5. Ondřej Kruml
 6. Martin Jurek
 7. Vladimír Daněk
 8. Vít Brunner
 9. Ivan Kostka
 10. Petr Kouba
 11. Bronislav Snídal
 12. Ondřej Kachyňa

Oproti minulému ročníku se tedy sestava lehce pozměnila. Jan Hora se po fenomenálním roce vyšvihl na druhou desku. Mezi třetí a pátou pozicí bylo dlouho nejasno. Ještě minulý týden byl 3. deska Ondřej Kruml o jeden ratingový bod před Janem Šimarou a o dva body před Janem Prokopem, ale neúspěšný turnaj v Apetlonu ho o toto prestižní místo připravil. Pro český tým je to však spíše dobře, protože Jan Šimara má s hrači síly evropské třetí desky více zkušeností. Jan Prokop na první kolo přenechal své místo právě Ondřejovi, a tak naše sestava bude následující:

Match 1 Česko Maďarsko 3:1
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Pál Balogh  6-dan (pogacsa) W+8.5
2. Jan Hora 6-dan (JanHora2) Dominik Bövíz 6-dan (BovDo) B+15.5
3. Jan Šimara 6-dan (flashback) Csaba Mérö 6-dan (merocsaba) B+R
4. Ondřej Kruml 5-dan (scurge10) Péter Markó 5-dan (mpepe) B+R

 

Výsledky 1. kola