Vrchol kvalifikace na Mistroství Evropy týmů je tady! Prestižní souboj Česka proti Rusku. Náš tým se stále vyhřívá na první příčce, nicméně nadcházející soupeř zaostává pouze o jediný bod. Jen jednou v historii odešel ruský tým z tohoto souboje poražen, a to v sezóně 2013/2014. Tentokrát by měla ovšem i remíza cenu zlata, jelikož právě ta by nejspíše český tým definitivně ukotvila ve finálové čtyřce.

Jan Šimara ve čtvrtek předehrával svou partii s Antonem Černychem, kterému boohužel podlehl a Češi tak zítra nastoupí již s jednobodovým mankem. Nejlepší vyhlídky má ve formě hrající Jan Prokop, na kterého budou naši proti juniorovi Vjačeslavu Kajminovi hodně spoléhat. Lukáše Podpěru a Jana Horu čeká přetěžký úkol přemoci dva profesionály, kteří dohromady drží třináct titulů z Mistrovství Evropy. I přesto věříme, že proti Iljovi Šikšinovi a Alexandru Dinersteinovi nebudou bez šancí.

Zápas budou komentovat na youtube kanálu „Oh my Go!“ další dva členové týmu, přičemž začátek partií bude netradičně již v 19:00. Přijďte na IGS podpořit český tým v tomto veledůležitém utkání!

Match 7 Česko Rusko 0:4
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Ilja Šikšin 3-pro (Roln) W+R
2. Jan Hora 6-dan (JanHora2) Alexandr Dinerstein 3-pro (breakfast) B+T
3. Jan Šimara 6-dan (flashback) Anton Černych 6-dan (myway2) W+R
4. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Vjačeslav Kajmin 6-dan (albatros) B+T