Zítra nás čeká předposlední kolo kvalifikační části Mistrovství Evropy týmů. Český tým si v této sezóně vede oproti předcházejícím vskutku výborně. Ačkoliv naši zaznamenali v minulém kole první porážku s Ruskem, nadále zůstávají bez větších obtíží mezi čtyřmi postupujícími týmy. Zaručený postup může být rozhodnut již v tomto kole. Zapotřebí je porazit silnou Ukrajinou, přičemž loňský výsledek 3:1 hraje našim do karet. I přesto to však nebude vůbec lehký úkol.

Souboje Lukáše Podpěry a Artema Kačanovského se v tomto turnaji odehrávají již mnoho let a skóre vyznívá překvapivě pozitivně pro našeho reprezentanta. Tento bod by se českému týmu náramně hodil, protože při rovnosti match-pointů i board-pointů mohou o pořadí rozhodovat i body na jednotlivých deskách. Těžký úkol čeká Jana Šimaru, který se pokusí znepříjemnit život druhému z ukrajinských profesionálů, který na druhé desce zaváhá málokdy. Jan Prokop by proti ukrajinskému kapitánovi Žurakovskému měl být mírným favoritem. Snad si do utkání přenese formu z českých turnajů. Jana Horu pro tento zápas nahradí Ondřej Kruml, který je do utkání řádně namotivován. Svého soupeře Bogackého ještě nikdy v turnajové partii neporazil, avšak zažil s ním hned několik těsných proher. Věříme, že tentokrát již nadešel čas odplaty a štěstí se pousměje na naši nedobytnou čtvrtou desku.

Český tým jistě udělá vše pro vítězství a potvrzení postupu mezi nejlepší čtyřku. Neváhejte tedy přijít naše hráče podpořit ve 20:00 na IGS!

Match 8 Česko Ukrajina 2:2
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Artem Kačanovskij 2-pro (artem9212) W+T
2. Jan Šimara 6-dan (flashback) Andrij Kravec 1-pro (Nighthawk) W+R
3. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Bogdan Žurakovskij 6-dan (Bohdan) B+R
4. Ondřej Kruml 5-dan (scurge10) Dmytro Bogackij 6-dan (Dika) B+10,5