Česko

S postupným rozvolňováním opatření se začínají na českou scénu vracet i turnaje go. Již v červnu nás čeká finále České ligy družstev. V červenci se můžeme těšit na odložený turnaj v Písku či tradiční Grygovský turnájek u vody. Následně srpen bude ve znamení letních soustředění a v neposlední řadě v září zazáří oblíbený turnaj v Pardubicích. O všech turnajích Vás budeme průběžně informovat i zde.

Letní juniorské soustředění Go

Zveme všechny juniory ve věku od 8 do 20 let na letošní premiéru letního juniorského soustředění Go. Soustředění proběhne v malém rodinném kempu “Maják Slapy” přímo u vody v termínu  od 1. do 8. srpna 2020. Určeno je jak pro úplné začátečníky, tak i zkušené hráče. Junioři budou rozděleni do skupin podle výkonnostních tříd. Hlavní prioritou organizátorů je intenzivní trénink Go propojený se spoustou zábavy a sportovního vyžití. Všechny potřebné informace naleznete na těchto webových stránkách. Doporučujeme registrovat se co nejdříve pro levnější startovné i jistotu volné kapacity, která je omezena na 30 dětí.

Znovuotevření Karlovarského go klubu

Po více než deseti letech se začal opět pravidelně scházet go klub v Karlových Varech. Hráče zastihnete vždy v úterý od 18 hodin v go salonku společnosti Treygo, Sokolovská 178/73 Karlovy Vary. Tato radostná novinka nás velmi potěšila! Klubu přejeme, aby se rozrůstal a potichu doufáme, že se třeba podaří obnovit i často vzpomínaný karlovarský turnaj.

Finále České ligy družstev

Pro finále České ligy družstev se podařilo hlavnímu organizátorovi turnaje zajistit krásné prostory v Perlové Vodě. Akce proběhne o víkendu 27. – 28. června. Dvůr Perlová Voda se osvědčil jako ideální místo pro tento typ akce již minulý rok, když hostil kvalifikační turnaj pro finále Mistrovství Evropy týmů. Turnaj by nebylo možné uskutečnit bez štědrého sponzorského daru od bývalého předsedy České asociace Go Vladimíra Daňka. Čtyři postupová družstva se mohou také těšit v sobotu večer na fotbalový turnaj či posezení u táboráku. Hosté jsou vřele vítáni. Více informací zde.

Svět

Ve světě můžeme vidět již probíhající turnaje nyní, ale povětšinou jsou stále akce odkládány či překlopeny do jejich on-line verze. A o které turnaje se jedná?

Tatranský turnaj Go

K odvážnému kroku se odhodlali organizátoři tradičního Tatranského turnaje na Slovensku. Rozhodli se jej uspořádat bez odkladu již tento víkend 29.5. – 31. 5. s náležitými opatřeními ze strany vlády. Naším sousedům držíme palce, aby se turnaj vydařil bez větších komplikací.

Croatian Go Open

Následující víkend proběhne také otevřené Chorvatské mistrovství v go. Pro letošní rok bude ovšem vzhledem k okolnostem odehráno on-line. Turnaj je bez startovného a hlásit se můžete až do pátku. Ideální příležitost pro všechny z Vás, kdo máte o víkendu čas a chuť zahrát si několik seriózních partií.

Omikron Blitz Challenge

O víkendu 13 – 14. 6. proběhne on-line exhibiční turnaj v bleskové hře. Čtyři vybraní top hráči – Cho Seok-bin 8-dan, Kim Young-sam 8-dan, Benjamin Teuber 6-dan a Jonas Welticke 6-dan – budou hrát každý s každým dvakrát pro určení vítěze. Vše bude možné komentovat a sledovat on-line. Více informací o akci naleznete v této facebookové události. Informace jsou průběžně aktualizovány.

Online Pro League

První vydání nového projektu přímo od evropských profesionálů se uchýlil ke svému konci. O turnaji jsme Vás informovali zde. Vítězem turnaje se stal Artem Kachanovskyi 2-pro, který ve finále porazil Pavola Lisého 2-pro se skóre 3:0. Pro velký úspěch celé akce se profesionálové rozhodli v projektu pokračovat. Podrobnější informace o druhém vydání nám sdělí v nejbližší době. Slibují hned několik změn či vylepšení na které se můžeme těšit.

Polská on-line liga Go – IGLO

Polská asociace go zve všechny české hráče k účasti v další sezóně Polské on-line ligy. Registrace probíhá do 7. 6. 2020. Více informací o události naleznete v oficiálním vyjádření pořadatele. Jak probíhala předchozí sezóna je k dohledání zde.