Letošní kvalifikace na ME týmů se blíží ke konci. Po sehrání online kvalifikace byly týmy rozděleny do tří košů a z nich se vytvořily dvě skupiny po šesti týmech. Šestičlená skupina obsahuje vždy dva týmy z první čtyřky z online kvalifikace, dva týmy ze středního pole (5. -8. místo) a dva z konce tabulky a nejlepšich z druhé ligy. Dle výsledku online kvalifikace týmy začínají turnaj se dvěmi, jedním nebo žádným bodem. Dva nejúspěšnější týmy se kvalifikují na finále turnaje v Bruselu, nejhorší tým sestoupí do B-ligy. Náš tým skončil v kvalifikaci na osmé příčce, takže startuje s jedním bodem a turnaj bude pěkné drama. S jedním bodem je totiž možné turnaj vyhrát, ale i sestoupit.

První skupina se již sehrála v Srbsku a (překvapivé) výsledky najdete zde. Všimněte si, že rumunský tým se s jednobodovým deficitem popral ukázkově (především díky bezchybnému výkonu Cristiana Popa) !

Díky organizátorovi a sponzorovi Miloši Podpěrovi nemusí náš tým jezdit daleko. Turnaj se totiž sehraje na nádherném statku Perlová voda v Kostelci nad Ohří, kde se utkají týmy Ruska, Ukrajiny, Polska, Česka, Německa a Itálie. Za normálních okolností by pro náš tým bylo velice obtížné překonat jednobodový náskok Ruska a Ukrajiny, ale z důvodu kolize turnaje s čínskou C-ligou nebudou na turnaji přítomni profesionálové Ilya Shikshin, Artem Kachanovskyi a Mateusz Surma. Bez těchto opor se najednou neporazitelné týmy stávají porazitelné a naši v sestavě Podpěra, Prokop, Šimara, Kruml, Hora vidí světlo na konci tunelu!

Na IGS bude možné sledovat přenos prvních desek z každého utkání.

Průběžné výsledky

Fotky od Jardy