Jedenáctá sezóna Mistrovství Evropy týmů se přehoupla do závěrečné třetiny. Náš tým se momentálně nachází na šesté nepostupové příčce, avšak s pouhým jednobodovým odstupem za čtvrtou Francii. Navíc v posledních třech zápasech čekají české reprezentanty velmi hratelní soupeři. Prvním z nich bude Rumunsko, které si pamatujeme z minulých sezón jako jeden z nejsilnějších týmů plný legendárních hráčů. To však je již minulostí a rumunský tým prochází generační obměnou. Ze soupisky úplně zmizel například Cristian Pop. Další ikony Catalin Taranu či Dragos Bajenaru sice stále ještě na soupisce figurují, nicméně letos neodehráli ani jeden zápas. Ze starší generace tak v týmu zbyl již pouze kapitán Cornel Burzo, který začal dávat příležitost hráčům z juniorské reprezentace, a to především Elianovi Grigoriu a sourozencům Dobranisovým, kteří se zlepšují pod vedením známého korejského hráče Kim Young-sama. Pro tento zápas se však na scéně objevuje již poněkud zapomenutý matador Lucian Corlan, a tak rumunský tým stále disponuje slušnou silou. Přesto by měli být čeští hráči favority na všech deskách.  Jan Šimara svoji partii předehraje již v neděli od 15:30 hod.  Fandit našim můžete také na kanále OhMyGo , kde bude komentovat další člen z našeho týmu – Ondřej Kruml – v úterý od 20h.

Match 7
Česko Rumunsko 3:1
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Cornel Burzo 6-dan (Cornel) B+vzd
2. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Elian Grigoriu 6-dan (elianovici) B+8,5
3. Jan Hora 6-dan (JanHora2) Lucian Corlan 5-dan (LucianC) B+vzd
4. Jan Šimara 6-dan (flashback) Denis Dobranis 4-dan (Denis2202) Č+vzd