Vážení a milí hráči go,

chtěli bychom Vám všem ze srdce popřát šťastný a úspěšný vstup do roku 2023.

Jsme moc rádi, že můžeme rok 2022 považovat pro naši asociaci i přes náročnou dobu ve světě jako velmi úspěšný, a to hned v několika odvětvích. Podařilo se nám po dvou letech odkladů z důvodu covidových opatření uspořádat Mistrovství Evropy juniorů v Praze, které tento rok nebylo pouze o boji a budování na gobanech, ale také o velké dávce solidarity s našimi přáteli z Ukrajiny. Vzájemná pomoc nejen po dobu této akce byla z řad go hráčů obdivuhodná a můžeme být na naši komunitu patřičně pyšní. Radost nám zde také udělal Bartoloměj Dach, kterému se podařilo v rámci kategorie U12 kvalifikovat na Mistrovství světa. Po téměř dvaceti letech měl tak náš junior možnost reprezentovat v této kategorii na světovém šampionátu a jeho vítězství proti silnému soupeři z Taiwanu si budeme všichni pamatovat ještě hodně dlouho. Po delší covidové pauze opět vyjel také náš reprezentant Ondřej Kruml do Koreje na světový šampionát, kde obsadil úctyhodné 9. místo a náš čestný předseda Vladimír Daněk obohatil Česko o další zlato, když vyhrál Mistrovství Evropy seniorů.

Proměnilo se nám také z části obsazení výkonného výboru a spolu s tím se objevila spousta novinek jako například vytvoření nových propagačních materiálů, zveřejnění webových stránek zaměřených na nové zájemce o hru go nebo zavedení spousty nových výhod pro členy asociace. V neposlední řadě hospodářsky zakončíme tento rok v mírném plusu.

Poděkování patří Vám všem, kteří věnujete svůj čas k rozvoji naší komunity, ať už formou uspořádání turnaje, budováním členské a juniorské základny, finanční podporou či jinou aktivitou, která posunuje české go zase o kus dál. Především v této nejisté době jsme nadšeni, že se podařilo uspořádat několik turnajů a go akcí, což rozhodně nemůžeme považovat za samozřejmost. Zásluhy patří Vám všem goistům a Vaší lásce ke hře, která nás všechny spojuje.

Na viděnou v novém roce opět za gobany!

VV