O víkendu 22.–⁠23. dubna se odehraje v Brně pro mnohé jeden z divácky i herně nejatraktivnějších turnajů, Mistrovství republiky párů. Po loňském organizačním úspěchu se pořadatelství opět ujal So-Imba Go klub, který v této sezóně zaštiťuje rekordní počet akcí. Organizátorské otěže tentokrát přebral Jan Prokop, místo zůstává stejné, v galerijních prostorech baru Oblast, ve kterém se každý čtvrtek schází členové českého nejpočetnějšího a nejaktivnějšího So-Imba Go klubu.

Startovní listina je podobně jako v posledních ročnících velmi útlá. Ani tentokrát se nezúčastní žádný nově vzniklý pár, bojovat mezi sebou budou opět tři smíšené dvojice.

Tereza Kotowski 1-dan a Jan Prokop 6-dan spolu tvoří goistický pár již devátý rok a na jejich zkušenostech je to znát, přestože na mistrovský párový titul stále čekají. Nejblíže mu byli v roce 2022, kdy se umístili na druhém místě. Výkonnostně by se rozhodně dali označit za favority šampionátu. Usměje se na ně štěstí tentokrát?

Tereza Vlčková 7-kyu a Ondřej Kruml 6-dan mají oproti ostatním účastníkům jako jediní zkušenosti z ME párů, na nichž Českou republiku už dvakrát reprezentovali. Podaří se jim zúročit všechno, co odpozorovali od zahraničních kolegů? Již v minulosti dokázali, že není v žádném případě radno je podceňovat a že jsou díky své sehranosti schopni porazit i o mnoho silnější soupeře.

Anežka Bukovská 1-kyu a Dušan Jánský 1-kyu bok po boku naposledy bojovali na MR párů v roce 2020, Tenkrát si celkem senzačně a bez dramatických zvratů poradili v jedné ze dvou partií jak s historicky nejúspěšnějším českým párem Žaloudková-Hora, tak také se silnějším soupeřem Bártová-Šilt a je tedy jasné, že jsou schopni zvítězit prakticky nad kýmkoli. Dočkáme se podobného překvapení i tentokrát?

Párové go je vždy plné zvratů, nečekaných sekvencí a dramatických dohrávání partií. Českého diváka tedy jistě potěší, že všechny partie budou přenášeny na OGS a z místa hraní bude zajištěn i video přenos. Kterému z dvojic se podaří vybojovat svůj první mistrovský titul?

Kromě titulu získá vítěz klání také finanční podporu na výjezd na ME párů, které se letos bude konat 16.–⁠18. srpna ve švédském Leksandu. Díky momentální vyrovnanosti bodů českých párů bude pro nominaci na nadcházející Mistrovství světa v Japonsku stěžejní účast právě na tomto evropském šampionátu, na kterém může nejlépe umístěný český pár získat počet bodů vysoce převyšující bodový zisk za první místo na mistrovství republiky.

Konečné pořadí:

1.-2. místo Tereza Kotowski 1d & Jan Prokop 6d
1.-2. místo Tereza Vlčková 7k & Onřej Kruml 6d
3. místo Anežka Bukovská 1k & Dušan Jánský 1k

Sobota, 22. 4.
1. kolo (10:15)
Bukovská, Dušan – Vlčková, Kruml W+R (OGS, video)

2. kolo (13:00)
Kotowski, Prokop – Bukovská, Jánský B+R (OGS, video)

3. kolo (14:50)
Vlčková, Kruml – Kotowski, Prokop W+4,5 (OGS, video)

4. kolo (16:30)
Vlčková, Kruml – Bukovská, Dušan B+R (OGS, video)

Neděle, 23. 4.
5. kolo (9:45)
Bukovská, Dušan – Kotowski, Prokop W+16,5 (OGS, video)

6. kolo (11:30)
Kotowski, Prokop – Vlčková, Kruml W+2,5 (OGS, video)