Už potřetí se letos turnajový kolotoč roztočí na západě Čech. Po zbrusu novém turnaji v Sokolově a naopak jednom z nejstarších turnajů u nás v Plzni se o následujícím víkendu přesuneme do Bečova nad Teplou, kde hráči go potřetí změří síly ve zdejší botanické zahradě.

I když bychom na tomto místě měli pokračovat líčením největších favoritů, začněme od konce. Na turnaj je přihlášeno několik úplných začátečníků. To na menších českých turnajích v poslední době nebývá zvykem a začátečníci většinou musí hrát brutální hendikepy proti o mnoho a mnoho tříd silnějším hráčům. Takže pokud s go začínáte, je bečovský turnaj určen právě pro vás!

Zároveň se tento turnaj dá vzít i jako příjemný rodinný výlet. Bečovská botanická zahrada (mimochodem, za 1. republiky jedna z nejvýznamnějších u nás, pak ale na 60 let zapomenuta a v podstatě kompletně zničena) totiž není jen místem rozmanitého rostlinstva, ale také velkým volnočasovým areálem. Můžete si zde zkusit vylézt ferraty, projet se na lodičkách, zahrát si fotbal a mnoho dalšího. Nedaleko je hrad a zámek Bečov s proslulým, velmi cenným a tajemstvím opředeným relikviářem. A o výlety po okolí také není nouze. Počasí, zdá se, by mělo venkovním aktivitám letos konečně přát.

A teď už konečně k těm favoritům: Jasnou jedničkou zatím je předloňský vítěz Lukáš Podpěra. Zajímavostí je papírová dvojka – Habu Koichiro, 5. dan. Jedná se o původem Japonce dlouho žijícího v Polsku. U nás ho asi budou znát hlavně reprezentanti hrající evropskou ligu družstev. Ale jinak je to dvojnásobný mistr Polska a nejsilnější polský amatér. Proč se přihlásil zrovna na bečovský turnaj, je záhadou, jejíž rozluštění nezná ani jindy dokonale informovaný Lukáš Podpěra. Že svůj návrat na turnajová kolbiště myslí vážně, potvrzuje zatím třetí nejsilnější přihlášený Ivan Kostka.

Závěrem bychom rádi krátce zmínili ještě jednoho favorita, i když už nebude moct nastoupit – Radka Nechanického. Bohužel minulý ročník byl posledním turnajem z mnoha set, které odehrál. Jak asi víte, krátce nato zemřel. A i když zrovna Radek už nemusel nikomu nic dokazovat, určitou útěchou pro nás je, že svůj poslední turnaj bez jediného zaváhání vyhrál.

Propozice naleznete zde. Zaregistrovat je možné se tady. A informace o botanické zahradě naleznete tu.