Prázdniny jsou v plném proudu a k nim neodmyslitelně patří letní juniorské soustředění. Nejinak je tomu i v tomto roce. Stejně jako vloni se děti sjely do Mariánské u Jáchymova v Krušných horách. Potěšující je, že se oproti loňsku počet účastníků rozrostl. Tentokrát jde u o akci minimálně středoevropského významu, protože kromě tradičních Čechů a Slováků přijeli i čtyři juniorští zástupci Rakouska.

1. den

První den tradičně patřil příjezdu všech účastníků. A také zformování týmů do celotáborové hry. Ta tentokrát bude na téma samurajové (a nindžové).

2. den

Druhý den soustředění byl tradičně věnován turnajům. Zkušenější si zahráli tři kola na desce 19×19, začínající hráli na desce 13×13. Výsledky nejsou zase tak důležité. Podstatné je, že si všichni dobře zahráli.
Ráno nemohla chybět rozcvička, která také patří k pevným součástem soustředění. Po večeři pak proběhla první týmová soutěž – šarády.
S tím také souvisí to, že se začaly rozdávat zlaté a stříbrné kameny, a to jak za turnaje, tak za týmovou soutěž. Kameny na konci soustředění určí vítěze celotáborové hry. A i když se jich dnes rozdalo mnoho a mnoho, průběžný stav je těžké byť jen tipovat. Jejich stav jednotlivé týmy drží jako velké tajemství.

3. den

Dnes začal regulérní trénink. Děti se rozdělily do pěti skupin podle výkonnosti a během dopoledne i odpoledne se věnovaly hlavně go.
Počasí nám bohužel zatím moc nepřálo. V podstatě celý den propršelo. Takže i vedlejší aktivity se odehrávaly vevnitř. Děti vyráběly samurajské meče. Naštěstí jen z kartonu. Další dny by se počasí mělo zlepšovat, tak snad bude možné být i více venku.

4. den

Lekce go pokračovaly i dnes dopoledním a odpoledním blokem školení. Počasí se nám mírně zlepšilo a děti tak stihly venku odehrát hned dvě celotáborové hry. První z nich zahrnovala několik stanovišť, kde se naši samurajové potýkali z nejrůznějšími úkoly a ve druhou hrou bylo všem velmi dobře známé hledání bludišťáků. 🙂 Kromě daného programu se hrálo také několik deskovek a venku kluci hráli k večeru i zápas ve fotbale.
Rozsáhlou fotogalerii naleznete zde.

5. den

Původně avizovaná expedice Fudži se z důvodu nepříznivé předpovědi počasí odsunula na čtvrtek a také středa byla tedy ve znamení tréninku go. Po lekcích si poté animátoři připravili pro děti ekvivalent vlajkované – lištičky. Odpoledne se nám po deštivém ránu počasí konečně definitivně udobřilo a čeká nás už snad jenom slunečno. 🙂 Foto z dne zde.

6. den

Čtvrtek začal pro naše Samuraje brzkým budíčkem. Důvodem byla očekávaná expedice na horu Fudži, v českém prostředí známou spíše jako Plešivec. Po cestě navíc týmy hledaly útržky partií, které následně slepily a v pátek je budou moci obchodníkovi prodat za drahocenné stříbrňáky a zlaťáky. V cíli čekala všechny lanová dráha. V druhé části dne proběhla ukázka etikety go v podobě show partie Tomáše se Zuzkou. Samurajové správně odhalili jakoukoliv známku špatného chování. Po večeři si ještě všichni zahráli pár her na hřišti – molekuly, evoluci a další. Závěr dne poté patřil obávané stezce odvahy. Děti šly po dvojicích a všechny zachránily ze spárů ninjů oblíbené bludišťáky. Grétku sice ninjové unesli, ale průběh únosu nabral jinou cestou než si zřejmě představovali. Grétka se zapojila do strašení a stala se dokonce tím nejobávanějším strašidlem… 🙂 Fotogalerie zde.

7. den

Slunečný pátek strávili samurajové naposledy výcvikem go ve dvou blocích. Třetí skupinka se dostala v průběhu týdne ve své výkonnosti na 90.1% ze 100%, což stálo jejich lektora Tomáše spolu s jeho učedníky přebarvení na růžovo. Růžová barva na vlasech však nadchla i několik kolemjdoucích, a tak se značná část našeho kempu proměnila. Odpoledne bylo na programu Sparťan GO a po večeři přijel až z hlavního města obchodník, kterému Samurajové prodávali staré vzácné partie. Každý tým dokázal využít své obchodní dovednosti jinak, nejvyšší cena za kterou se partii podařilo prodat byly 2 zlaťáky a 9 stříbrňáků. Fotogalerie ZDE