ME týmů 2016/17 – 6. kolo – 14.2. 19:00 – Rusko
  • 7

By SIscurge

14.2. v 19:00 hrajeme na IGS proti Rusku.

Po smutné prohře nad Ukrajinou (0:4) se českému týmu staví do cesty další z titánů, Rusko. Pro zajímavost jsme si dali práci vyhledat, jak se našemu týmu proti Rusům dařilo v minulosti.  Je nutné podotknout, že v dřívějších ročnících byl český tým posílen o duo špílmachrů Ondřeje Šilta a Jana Šimaru.

2010/2011 1:3 (výhra Šimary nad S. Shikshinou)

2011/2012 1:3 (výhra Hory nad O. Mezhovem)

2012/2013 2:2 (výhry Hory a Podpěry nad S. Shikshinou a O. Mezhovem)

2013/2014 3:1 (výhry Šimary, Hory, Podpěry nad Dinerchteinem, Shikshinou a Dmitrievem)

2014/2015 2:2 (výhry Hory, Šimary nad Sankinem a Fioninem)

2015/2016 1:3 (výhra Hory nad Dinerchteinem)

Celkové skóre proti Rusku máme tedy 1 výhra, 2 remízy a 3 prohry (žádná však nebyla 0:4!). Toto nepříznivé skóre má na svědomí především první deska ruského týmu Ilya Shikshin. Za posledních šest let klukům nedopřál jediný bod a dle výsledků profesionálního turnaje z minulého víkendu je teď ve fantastické formě. Na druhé desce hraje v ČR nepopulární Alexander Dinerchstein. Je těžké soudit, jestli jsou nesympatie k jeho osobě oprávněné, ale jeho go je v posledních letech obdivuhodné. Alexander byl dříve znám betonováním území na druhé lince a těsnými výhrami v koncovce. Před několika lety však došlo k renesanci jeho go a rozletu ke středu gobanu. V tuto chvíli je jeho hra velice originální a plna chytrých plánů. Navíc jeho solidní umístění na výše zmíněném pro-turnaji poukazuje, že rozhodně ještě nepatří do starého železa.  Třetí a čtvrtá deska Ruska budou nejpravděpodobněji Gregory Fionin a Timur Sankin. Gregory je 18 letý hráč, který se v posledních měsících vyhoupl až na neuvěřitelných 2629 bodů ratingu. Na posledním turnaji porazil Pavla Lisého a zdá se, že je žíznivý po dalších úspěších. Timur je dobrý kamarád „SI klanu“ a jednoznačně nejsympatičtější z ruské sestavy – možná také proto, že s ratingem 2560 je nejhratelnější ze soupeřů.

Náš tým zůstává na tento zápas ve stejné sestavě jako minule. Doufejme, že se kluci nechají inspirovat Janem Horou, který má proti Rusku neuvěřitelné skóre 5:1. Je škoda, že se náš „Russian Slayer“ nemůže utkat s Ilyou Shikshinem a sebrat mu jeho neporazitelnost. Tato práce spadne na Lukáše. O jeho formě vládly po turnaji v Olomouci pochybnosti, ale jeho rychlý nástup na go serveru specializovaném na 9*9 „GoQuest“, mu do jisté míry navrátil kredit.

Ondřej Kruml (5-dan) se pokusí udělat online komentovaný stream. Více na glogu.

Pojďte kluci!

Česko Rusko 0:4
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Ilya Shikshin 1-pro ( Roln) B+R
2. Jan Hora 6-dan (JanHora) Alexander Dinerchtein (breakfast) W+R
3. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Gregory Fionin  6-dan (grisharoot) B+R
4. Martin Jurek 5-dan (FieldMouse) Timur Sankin  6-dan (SanKingTim) W+R

 

Odpověď

7 Komentáře(ů) u "ME týmů 2016/17 – 6. kolo – 14.2. 19:00 – Rusko"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Laman
Editor

Scurgův stream má velký potenciál

KS
Člen

Tak nakonec 0:4 a nejpozitivnější zprávou dne byl online stream 🙂

Vlada
Host

Komentář scurge byl dobrý, určitě by si zasloužil více diváků. Jeho části jsem teď zkouknul.
Sám jsem včera náš match komentoval pro juniory na zimním go kempu. Výsledek nikoho nepotěšil, ale zažili jsme si mnoho veselých okamžiků, největší asi v partii Janek – Fionin. Partii jsem pochválil jako hezkou bez chyb (do tahu 42), tah 43 jako první chybu Rusa (špatný směr hry a snaha chytit bezcenné 2 kameny) a hned nato je Janek začal zachraňovat (a vyrobil si rychlou prohru).

SImikin
Host

Fakt supr, ze se na to da mrknout i zpetne. Zas*any IGS, i v GoQuestu se da editovat partie… SIscurge uz si asi za repre nezahraje, kdyz tak dobre komentuje, haha 🙂

Ondřej Kachyňa
Člen

I přes poslední 2 kanáry naši chlapcí nesmí ztrácet hlavu a házet flintu do žita. Existuje ještě reálná šance na postup do finále. Rumuni, Francouzi i Maďaři jsou hratelní. Pravděpodobně bude stačit na postup jedna výhra a 2 plichty.

Off topic: Dnes se objevili již propozice na letošní frydecký turnaj, přičemž některé části ještě nebyli zřejmě správně updatovány na letošek (… 200 Kč –pro hráče se zaplacenými členskými příspěvky do ČAGO na rok 2016…) – ano, někdo ještě čte propozice 😎

wpDiscuz
ME týmů 2016/17 – 6. kolo – 14.2. 19:00 – Rusko