Mistrovství republiky párů se sehraje tento víkend (9. – 10. 3.) v Praze, konkrétně v Česko-japonské společnosti na Můstku. Děkujeme Janu Horovi za zajištění prostorů a organizaci.

MR párů je jeden z nejzábavnějších turnajů, který se během roku hraje. Všichni se samozřejmě snaží na 100%, ale i přesto na gobanech často vznikají formace, které by člověk ve hře go neočekával. Páry musí na své křehké lodičce manévrovat skrze močály polomrtvých skupin a neustále myslet na to, že nikdo nesmí pádlem zabrat dvakrát za sebou. Když se výjimečně partie ustálí a naši námořnící konečně vydechnou, objeví se za nimi démon Náhlá Smrt, který partii znovu rozvíří. Není tedy divu, že v párovém go nastávají překvapení o dost častěji než obvykle.

Na letošním vydání turnaje je zatím přihlášeno sedm párů, což je obecně vzato velice pěkné číslo a nedá se mu příliš mnoho vyčítat. Je rozhodně lepší než například číslo tři nebo dokonce pět. Z hlediska párového go je však o dosti horší než taková šestka či osmička. Doufáme tedy, že se pražským organizátorům podaří ještě jeden pár vykřesat a že se na turnaji nebude muset pauzírovat. Letos máme obzvláště radost ze zrození páru Salajková-Váša a přejeme jim hodně zdaru při jejich premiéře.

Startovní pole lze jinak velice čistě rozdělit do dvou skupin: Páry Žaloudková-Hora a Tomšů-Podpěra se poperou o první dvě místa, zatímco zbytek startovního pole se bude prát o pozici vicemistra vicemistra.

Všem přejeme krásný víkend a hlavně žádné párové krize. 😉

Fotky: Adriana Tomšů

Výsledky:

startovní č. B-B Ž-H V-K T-P W-K S-V body pořadí
1 Anežka Bukovská, Tadeáš Berkman X Č+ X Č+ B+ 3 3.
2 Klára Žaloudková, Jan Hora Č+ B+ Č+ B+ B+ 5 1.
3 Tereza Vlčková, Ondřej Kruml X X X Č+ B+kont. 2 4.
4 Adriana Tomšů, Lukáš Podpěra Č+ X Č+ B+ Č+ 4 2.
5 Kristina Waczulíková, Ondřej Kachyňa X X X X Č+kont. 1 5.
6 Amálie Salajková, Vojtěch Váša X X X X X 0 6.