Uplynulý víkend proběhl druhý ročník Bečovského turnaje, který se odehrává přímo v srdci botanické zahrady. Krásná lokalita, stany s podsadou, příroda všude kam oko dohlédne i klid vybízí nejednoho ke vzpomínkám na letní tábory a vše dohromady navozuje příjemnou atmosféru pro všechny účastníky. Není tedy divu, že se počet účastníků po referencích z loňska zvýšil pro tento rok dvojnásobně.

Ačkoliv pro tentokrát počasí příliš nepřálo a nad ránem bylo potřeba pevnou vůli k rozhodnutí opustit vyhřátý spacák, hráči si turnaj užili naplno. Hned první večer byly slyšet dlouho do noci všem dobře známé zvuky kamenů odrážející se o goban. Společné stravování po celý den, které bylo připravené po domácku v polní kuchyňce hrálo do karet debatám mezi všemi účastníky a zlatým hřebem byl poté skvěle zorganizovaný sobotní táborák, kde si každý mohl opéct špekáček či hermelín.

Hlavní program se odehrával v útulném domečku jen pár kroků od stanů. Turnaje o 43 hráčích se po delší době na české scéně účastnilo několik začátečníků, mezi nimiž byl také výherce kategorie nejmladšího účastníka turnaje – Martin Podpěra, 5 let. V turnaji se zadařilo hned několika českým talentovaným juniorům. Novou třídu si spolu s cenou za 4 body vysloužili Jan Komín 3k, 12 let & Bartoloměj Dach 5k, 9 let. Cenu pro nejlepší ženu získala zakladatelka jediné evropské go školy v Jeně Manja Marz z Německa, nejvzdálenějšími účastníky se staly ukrajinské hráčky Černovi a Vlasenkovi. V neposlední řadě cenu pro nejstaršího účastníka získal Petr Magula 9k. Vítězem samotného turnaje se stal legendární Radek Nechanický 5d, následován mistrem Evropy z roku 2012 Janem Šimarou 6d. Bronzovou medaili si poté odnesl Zbyněk Dach 4d. Martin Šmérek si pak za svůj výkon vysloužil uhrávku mistrovské třídy 1d!

Děkujeme všem organizátorům za uskutečnění takto úžasné akce a těšíme se na další vydání příští rok!

Fotogalerie
Konečné výsledky