První tři listopadové víkendy budou jistě zajímavé pro většinu goistů, ať už hráčů nebo diváků.

Ve slovenských Trenčianských Teplicích se, ve dnech 4. – 6. listopadu, uskuteční Otevřené mistrovství Slovenska seniorů, které má ambici se prosadit jako ME seniorů, jelikož přiláká i opravdu silné hráče. Poslední akci v roce 2020 vyhrál slavný Rob van Zeist před Viktorem Bogdanovem a rok předtím i náš český hráč Vladimír Daněk. Letos je zatím přihlášeno celkově 30 hráčů, z nichž 10 je z Česka. Turnaj je příjemný a víceméně odpočinkový, hraje se v pěkném lázeňském hotelu a hodně času se stráví koupelemi v přírodních horkých pramenech.

České hráče budou nejspíše více zajímat následující dva víkendy. Ve dnech 11. – 13. listopadu se uskuteční 1. ročník turnaje B-Baron, předkolo Go Barona. Bylo naplánováno pro 8 hráčů o síle 4. a 3. danu, protože se (skoro) všichni 4. dani přihlásili, tak hodně 3. danů lituje, že na ně nezbylo místo. Pořadatelé v reakci na vysoce žádanou akci pravděpodobně příští rok rozšíří startovní listinu pro 16 hráčů.

B-Baron má velmi hodnotný cenofond. Cihličky stříbra 500g a 250g, titul Stříbrný rytíř pro vítěze a postup do hlavního Go Barona pro několik předních míst. O titul se letos poperou následující borci: Ondřej Fidrmuc, Richard Knecht, Zbyněk Dach, Petr Kouba, Petr Valášek, Petr Cipra, Ondřej Kachyňa a Jakub Mírka, náhradníkem je Ivan Kostka. Všechny partie budou přenášeny na go serveru KGS a skvělý komentátor Ondřej Kruml je bude rozebírat na svém youtube kanále OhMyGo, tak si to nenechte ujít.

A jeden z hitů české go scény „Turnaj o titul Go Baron a 3 unce zlata“ se uskuteční hned další víkend 18 .- 20. listopadu, kde si to 8 top hráčů rozdá o právo vyzvat současného Go barona Lukáše Podpěru na souboj o titul.

pro goweb napsal Vladimír Daněk