Výkladní skříň českého go pokračuje svým hlavním vyzývatelským turnajem, který se znovu odehraje v prostorách Ďáblické knihovny. Na scéně uvidíme tři postupující z B-Barona a nyní již také hráče síly 5-6. danu. Představí se Jan Prokop, Ondřej Kruml, Jan Šimara a Martin Jurek. Hlavní pořadatel Vladimír Daněk se rozhodl zůstat v roli náhradníka, proto osmičku doplní Ivan Kostka, který dostal divokou kartu. S novou dekádou baronského turnaje přichází i změna pravidla ohledně loňského vyzyvatele jakožto nasazené jedničky. Startovní pole bude od letošního ročníku vždy seřazeno striktně podle ratingu, proto se vyzyvatel z posledních dvou let Ondřej Kruml nachází na startovní pozici číslo 2.

Vítěz turnaje získá právo vyzvat současného držitele baronského titulu Lukáše Podpěru. A samozřejmě si také zajistí výhru minimálně jedné unce zlata. I poražený finalista turnaje tentokrát získá hodnotnou finanční odměnu. Za štědré ceny bychom rádi poděkovali sponzorům Josefu Němcovi, Janu Gernerovi a Vladimíru Daňkovi. Společnost Pagoda poté tradičně věnuje cenu Baronova černého koně hráči, který porazí silnějšího soupeře s nejvyšším rozdílem ratingu.

Těšit se můžeme opět na spoustu krásných partií, které budeme moci sledovat na KGS v českém pokoji pod účty CZBaron1-4.

1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. (+ 6.) kolo vítěz Barona
1 Jan Prokop 6-dan Prokop
B+vzd
Prokop
Č+vzd
Kruml
B+vzd
Kruml
B+6,5
Ondřej Kruml 6-dan
B+vzd
8 Petr Cipra 3-dan
4 Martin Jurek 5-dan Jurek
Č+vzd
5 Ondřej Fidrmuc 4-dan
2 Ondřej Kruml 6-dan Kruml
B+vzd
Kruml
B+vzd
7 Ivan Kostka 4-dan
3 Jan Šimara 6-dan
Šimara
B+vzd
6 Zbyněk Dach 4-dan
Šimara Šimara
B+vzd
Cipra Cipra
Fidrmuc
Prokop Dach
Č+3,5
Jurek Dach
Č+vzd
Kostka Dach
B+6,5
Dach
1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. (+ 6.) kolo vítěz Barona

(Poražený pokračuje na místě označeném číslem u jeho prohrané partie. Po druhé prohře z turnaje vypadává. Pokud celkový vítěz zůstane bez prohry, 6. kolo se nehraje.)

Fotogalerie od Vládi