Nejprestižnější česká akce „O tři unce zlata a titul Go Baron“ vstupuje do svého druhého desetiletí. A zároveň přichází s novinkou v podobě předkola baronského turnaje, tzv. B-Barona. Ten je určen pro hráče síly 3.-4. danu a jak již bylo uvedeno v článku před dvěma týdny, po rozeslání pozvánek se po všech osmi místech jen zaprášilo. O titul se letos poperou následující hráči: Ondřej Fidrmuc, Zbyněk Dach, Richard Knecht, Petr Kouba, Petr Valášek, Petr Cipra, Ondřej Kachyňa a Jakub Mírka. Náhradníkem je pak Ivan Kostka.

Samotný B-Baron má velmi hodnotný cenofond, za který můžeme poděkovat štědrým sponzorům Josefu Němcovi, Janu Gernerovi a Vladimíru Daňkovi. Dvě cihličky stříbra 500 g + 250 g, titul Stříbrný rytíř pro vítěze a postup do hlavního Go Barona pro tři nejlepší.

Všechny partie budou přenášeny na serveru KGS a Ondřej Kruml bude partie rozebírat na svém kanále OhMyGo. Pokud byste rádi přišli podpořit své favority naživo, tak nové hrací místo se nachází v Ďáblické knihovně na adrese Osinalecká 30, Praha 8. Nenechte si tuto akci ujít!

Fotogalerie od Jardy

1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. (+ 6.) kolo vítěz B-Barona
1 Ondřej Fidrmuc 4-dan Fidrmuc
B+2,5
Fidrmuc
Č+vzd
Fidrmuc
Č+vzd
Fidrmuc
B+16,5
Ondřej Fidrmuc 4-dan
B+4,5
8 Jakub Mírka 3-dan
4 Petr Kouba 4-dan Kouba
Č+vzd
5 Petr Valášek 3-dan
2 Zbyněk Dach 4-dan Dach
Č+vzd
Dach
B+vzd
7 Ondřej Kachyňa 3-dan
3 Richard Knecht 4-dan
Cipra
Č+čas
6 Petr Cipra 3-dan
Cipra Cipra
Č+vzd
Mírka Mírka
Valášek
Dach Dach
B+vzd
Kouba Kouba
Č+vzd
Kachyňa Knecht
B+vzd
Knecht
1. kolo 2. kolo 3. kolo 4. kolo 5. (+ 6.) kolo vítěz B-Barona

(Poražený pokračuje na místě označeném číslem u jeho prohrané partie. Po druhé prohře z turnaje vypadává. Pokud celkový vítěz zůstane bez prohry, 6. kolo se nehraje.)

Fotogalerie od Vládi