Český tým vstoupil úspěšně do nové sezóny výhrou nad Nizozemskem, na kterou by rád navázal i ve druhém kole proti Rakousku. Nováček souteže v úvodním kole obral o body mistrovskou Francii a podobné plány jistě spřádá i proti dalšímu favorizovanému soupeři. Z české sestavy pro tentokrát vypadl Ondřej Kruml, který se zhostí role komentátora na svém kanále OhMyGo. Místo něj usedne na čtvrtou desku spolehlivý Martin Jurek, což posune Jana Šimaru o pozici výše. Rakušanům bude ze základní sestavy scházet pro změnu Lothar Spiegel. Mistryně Rakouska Lisa Mayer by neměla být pro našeho hráče obtížnou překážkou. I na ostatních deskách by měli být naši hráči papírovými favority, nicméně… Nevalná bilance Lukáše Podpěry proti Viktoru Linovi je dobře známá, rozdíl mezi Janem Prokopem a Schayanem Hamrahem je pouze 50 ratingových bodů a Bojan Cvjetković již zaskočil ne jednoho silnějšího soupeře. Naši hráči tedy budou potřebovat i podporu „z hlediště“, aby se dopracovali ke kýženému vítězství. Přijďte podpořit naše borce v úterý večer na IGS! Ještě doplňme, že první deska se bude předehrávat již o den dříve.

Match 2 Česko Rakousko 3:1
1. Lukáš Podpěra 7-dan (Lukan) Viktor Lin 6-dan (Sandmann) B+vzd.
2. Jan Prokop 6-dan (krabicka) Schayan Hamrah 5-dan (schayan3535) B+3,5
3. Jan Šimara 6-dan (flashback) Bojan Cvjetković 4-dan (Geas) Č+vzd.
4. Martin Jurek 5-dan (FieldMouse) Lisa Mayer 1-dan (Senffarbe) B+vzd.