V netradičním podzimním termínu se letos uskuteční světový amatérský šampionát. Čína byla vybrána jako hlavní pořadatel akce, nicméně tam stále panují silné kovidové restrikce a živé události se konají velmi zřídka. Proto se mistrovství odehraje online na Fox Go Serveru, což značně odradilo hráče nejen české absolutní špičky, ale z celé Evropy.

Českým reprezentantem bude Petr Cipra 3-dan, který se na Mistrovství světa představí přesně po třiceti letech. V roce 1991 totiž vyhrál Mistrovství Československa a v následujícím roce tak měl možnost vyrazit do japonské Čiby, kde skončil na 19. místě. Podobným umístěním by určitě nepohrdl ani tentokrát.

K akci nejsou k dispozici žádné webové stránky. Pouze informace od chaotických pořadatelů. Ti účastníky velmi svazují herními termíny, které příliš nereflektují časové zóny 45 účastníků. Náš reprezentant se měl v prvním kole utkat se stejně silným hráčem z Brazílie, který však nebyl spokojený s žádným určeným termínem partie vyjma evropského času ve 2:30 ráno. Organizátoři se tak místo nabídky jiného času, který vyhovuje hráčům a nikoliv pouze organizátorům rozhodli pro los mezi časem zvoleným Petrem a Brazilcem. Los dopadl šťastně pro našeho reprezentanta a z toho důvodu se Brazilec rozhodl pro automatickou kontumační prohru. Věříme, že v dalších kolech bude domluva s protihráčem i organizátory jednodušší. Partie se budou hrát až do 5. prosince. Držme palce Petrovi v následujících soubojích!

1. kolo:
Česko – Brazílie (Okawa Hiroki 3-dan)

2. kolo:
Česko – Čína (Bai Baoxiang 8-dan)

3. kolo:

Česko – Turecko (Tugkan Eren 3-dan)