Už v pátek startuje letošní největší go-ová akce u nás – 52. pražský turnaj v go – O pohár Staré žitné myslivecké. Organizátorům se v posledních letech podařilo toto klání opět dostat mezi čtyři největší víkendové turnaje v Evropě (aktuálně spolu s Grenoblem, Paříží a Varšavou). A protože by bylo dobré, aby byl letos vůbec největší, ne až třetí jako vloni, neváhejte se ještě rychle přihlásit a hlavně přijet!

Jisté je, že co do kvality špičky nemá tento turnaj mezi „víkenďáky“ v Evropě konkurenci. Letos hned dvacítka ze 170 přihlášených hráčů má alespoň 6. dan, pět je dokonce s profesionální třídou. Tipovat vítěze je proto asi tak stejně těžké jako vrhnout se do joseki taisha. Určitě mezi největší favority musíme počítat vítěze předchozích tří ročníků – Yang Yaolinga z Číny, Kim Dohyupa z Koreje a Pavola Lisého ze Slovenska. Spolu s posledním jmenovaným má nejvyšší rating ze všech Mateusz Surma z Polska a přes 2700 bodů má v EGD také náš Lukáš Podpěra a Andrij Kravec z Ukrajiny. Ale nepřekvapí někdo další? Svůj tip můžete napsat do komentářů.

Ostatně motivace všech bude veliká. Organizátoři slibují, že do cenového fondu opět vloží přes 10000 euro. Pěkné ceny čekají i na hráče, kteří nebudou zrovna v top skupině. I když to z názvů sponzorujících firem nemusí být úplně patrné, turnaj je tak trochu akce „Národ sobě“, což je rozhodně skvělé. Hlavním sponzorem zůstala Palírna U Zeleného stromu, za níž stojí goista Milan Hagan. Za druhým největším sponzorem – společností Wube – se skrývá Michal Kovařík. A tak bychom mohli u většiny sponzorů pokračovat. Díky všem!

Pokud byste nějakým skutečně velkým nedopatřením nemohli na turnaj přijet, můžete tradičně sledovat stream a přenosy partii. Odkazy budou zveřejněny před turnajem, resp. vždy před daným kolem. 1. kolo začíná v pátek ve 14.00 hodin. Další harmonogram naleznete zde.

PS: Pokud jste silnější než 10. kjú vč. a máte české občanství, nezapomeňte si zaplatit členský příspěvek do ČAGo, ať zbytečně neplatíte přirážku ke startovnému.

1. kolo
Surma – Chen Tianyi
Jabarin – Boviz
Burzo – Kravets
Šimara – Welticke
Balogh – Prokop

2. kolo
Welticke – Surma
Podpěra – Jabarin
Kravets – Balogh
Dren-Guenaizia – Yang Yaoling
Kim Dohyup – Vazquez

3. kolo
Jabarin – Woo Ho Yeung
Dren-Guenaizia – Kim Dohyup
Kravets – Welticke
Xing Yuze – Surma
Podpěra – Z. Dach

4. kolo
Kim Dohyup – Jabarin
Surma – Kravets
Mitic – Drean-Guenaizia
Welticke – Qiu Zeyu
Balogh – Yang Yaoling

5. kolo
Kim Dohyup – Kravets
Krushelnytskyi – Jabarin
Drean-Guenaizia – Boviz
Yang Yaoling – Welticke
Surma – Kruml

6. kolo
Yang Yaoling – Kim Dohyup
Kravets – Vazquez
Jabarin – Drean-Guenaizia
Welticke – Xing Yuze
Boviz – Balogh

Konečné výsledky

Fotogalerie: Jaroslav Kotowski