Už potřetí v tomto roce se goistický ansámbl stěhuje na západ Čech. Po Sokolově a Plzni je nyní na řadě Bečov nad Teplou, kde se už počtvrté hráči go sejdou v místní botanické zahradě.

Ta byla před 2. světovou válkou jednou z nejvýznamnějších u nás, následně ale byla na šedesát let v podstatě vymazána z map a zapomenuta. Nyní však již opět slouží svému původnímu účelu. A navíc je také místem celé řady společenských akcí, mj. i turnajů v go.

Obligátní výčet favoritů nelze nezahájit Lukášem Podpěrou. Ten spíš na turnaj přiletí, než přijede, protože momentálně teprve dohrál na mistrovství světa v Tokiu. A je možné, že z letiště nabere přímý směr Bečov. Nechť mu všechno klapne.

Goisté se většinou označení „legenda“ brání, ale snad to nebudou brát jako příliš velké nactiutrhání, když další tři adepty na nejvyšší příčky jako legendy označíme – Petr Cipra, David Holeček a Zbyněk Dach, všichni 4. danové.

A ještě jedno jméno zmiňme: Poprvé se třídou 3. dan zde bude hrát teprve jedenáctiletý Bártík Dach. I ten teď určitě pošilhává, jestli konečně bude zařazen mezi spolufavority. A právem. Hlavně však s jeho potenciálními soupeři třese takové to stigma vznášející se kolem: Porazit malého kluka – to je pohoda. Prohrát s malým klukem – to je ostuda! Jenže ono už to tak vůbec není a Bártík nejenže může každému zatopit, ale i ho regulérně porazit, aniž by to bylo velké překvapení.

Obraťme ještě pozornost na druhý konec listiny přihlášených. Je zde spousta začínajících hráčů, což mnohde nebývá pravidlem a nesmělá 20. kjú tam jsou nemilosrdně drcena starými silnými harcovníky. Pokud tedy děláte v go teprve první krůčky, je bečovský turnaj určen právě vám! Podobných hráčů, hlavně dětí, bude na místě víc.

A poslední věc: Tento turnaj lze pojmout také turisticky a rodinně. Botanický zahrada nabízí celou škálu volnočasového vyžití. Navíc v blízkém i vzdálenějším okolí je mnoho věcí, které stojí za to vidět.

1. kolo:

J. Georgiev – L. Podpěra
Z. Dach – M. Marz
F. Marz – D. Holeček
F. Čáha – B. Dach

2. kolo:

M. Marz – L. Podpěra
B. Dach – D. Holeček
Z. Dach – F. Marz
F. Čáha – M. Kovařík

3. kolo:

L. Podpěra – B. Dach
M. Marz – O. Dlouhý
D. Holeček – J. Georgiev
Z. Dach – F. Čáha

4. kolo:

L. Podpěra – F. Čáha
F. Marz – B. Dach
D. Holeček – M. Marz
J. Georgiev – Z. Dach

5. kolo:

L. Podpěra – Z. Dach
B. Dach – M. Marz
F. Čáha – D. Holeček
J. Georgiev – M. Szychowiak

Konečné pořadí:

1. Lukáš Podpěra
2. Manja Marz
3. Bártík Dach
4. František Čáha
5. Zbyněk Dach

Kompletní výsledky zde: https://goweb.cz/turnaj/4-becovsky-turnaj-ve-hre-go/

Stream: https://www.youtube.com/watch?v=LBj70THNNos
Stream – den 2 – https://www.youtube.com/watch?v=SHPhdOFrqLk