Volby do Výkonného výboru ČAGo
  • 17

By Hidoshito

Dne 22. října 2016, během pražského turnaje Deskohraní, se uskuteční volby do Výkonného výboru ČAGo. Všichni členové České asociace go jsou zváni, aby si zvolili své zástupce, kteří budou řídit *české go* po následující 3 roky. V této souvislosti se sluší poděkovat dosavadnímu výboru pod vedením Vladimíra Daňka za obětavou práci a řádný chod našeho spolku, dříve občanského sdružení. Dle platného volebního řádu, v němž jsou zahrnuty všechny důležité pokyny, byla ustanovena tříčlenná komise ve složení: Irena Hrbková, Ivan Kostka a předseda Aleš Cieplý, která bude dohlížet na přípravu a řádný průběh voleb. Seznam kandidátů s jejich projevy bude průběžně aktualizován na stránce k tomu vytvořené – Volby 2016. Kandidáty (se souhlasem) může navrhnout kterýkoliv člen asociace, stačí k tomu oslovit někoho z volební komise.

Foto: shutterstock

Odpověď

17 Komentáře(ů) u "Volby do Výkonného výboru ČAGo"

avatar
Seřazeno dle:   Nejnovější | Nejstarší | Nejvíce hlasů
Thierry Tenuki
Host

Ahojte, mam otazky na volebni komise:
1) Clenove jsou zvane pouze pres Goweb.cz nebo jinou formou? ( email/posta) Muze se volit na dalkou? jake zpusobem?
2) Co se stane kdyz je mene kandidatu nez pozice v vyboru?

Thierry Tenuki
Host

No nestrasim 🙂 jen vidim pouze 2 kandidaty, so far… Pravda je ze to bude az za mesic ale stejne se myslim ze by bylo dobre znovu po dlouhy letni prazdniny probudit clenove aby nevolili pouze ty ktere budou na deskohrani 🙂

Tomáš Kruml
Host

Rád bych vysoce ocenil všechny, kteří obětují část svého volného času pro práci ve výboru (nebo i jinak ve prospěch naší komunity). Bez těchto nadšenců by to nešlo. A pokud někdo váhá s kandidaturou třeba s pocitem, že nemá dost znalostí nebo zkušeností, řekl bych mu, že hlavním předpokladem je ochota pracovat. Jak říká jeden můj kolega: Lepší jeden pracant než čtyři géniové.

Michal Nemčok
Host

ten seznam je čím dál zajímavější 🙂 (inb4 “Scurge for president” :D)

Jarek
Editor

Drazí přátelé, několik lidí se mi ozvalo s dotazem, zda budu opět kandidovat, že na seznamu chybím. Tímto tedy všem potvrzuji, že opravdu nebudu.

Důvody jsou zejména dva. Za prvé, situace v práci se natolik zbláznila, že opravdu nemám potřebný dostatek času, který by si práce ve výboru žádala. Asociace by si zasloužila více. Za druhé, máme tu škálu mladých a nadějných, kteří by si měli vyhrnout rukávy a pustit se do toho. Jen tak vnesou do go nový a přitažlivý styl.

Když bych měl zhodnotit svou práci za těch 6 let, tak myslím, že si mi dařilo celkem slušně sestavovat turnajový kalendář, rovnat spory, udržovat pravidla, postrkovat podhodnocené třídy nahoru a vrcholem bylo asi vypracování Soutěžního řádu a Pravidel turnajové partie. Skromnější sponzoring a dotace se taky podařilo sehnat. Tímto bych chtěl poděkovat všem spolupracovníkům, kteří byli ochotni s něčím pomoci. Zejména je nutno zmínit všechny kolegy z výboru a mimo něj pak ještě Davida Žáčka, který počítá celoroční soutěže, Ivana Kostku, který mě neúnavně píše reportáže a pohotově mě zaskočil v poslední době, Lukáše Podpěru, který jako ostříž hlídá vývoj tříd, a jeho předchůdce Davida Holečka. Můj dík patří i souputníkům z blanenského klubu, se kterými jsem pořádal mistrovství republiky.

Go se budu nadále věnovat jakožto pořadatel blanenského turnaje a pokusím se oživit místní go klub, který dost bojuje s odlivem hráčů. Novému výboru budu samozřejmě aspoň v prvním období ku pomoci a můžu působit v nějakých komisích dle potřeby. Ovšem být tím člověkem v první linii, který žádá o pomoc druhé a jinak to visí na něm, na to už bohužel nemám čas.

Mějte se fajn
Jarek

Vlada
Host

Ahoj goisti, jak jste už jistě postřehli, nekandiduji do výboru, 6 let mi stačilo ( a 8 roků v 90. letech ). Jsem rád, že máme tolik zájemců o tuto práci a z nich je většina mladých. Supr, nová krev je vždycky lepší.
Výbor má jen 5 členů, ale spolupracujících nadšenců může být neomezeně. Proto zaprvé doufám, že ti 3 nezvolení nezahořknou a přihlásí se ke stejné práci, jakou by vykonávali ve výboru ( krásný příklad je Jana Hricová a její práce s mládeží ). Zadruhé doufám, že se v případě potřeby najdou i další, kteří výboru pomůžou.
Nehodlám nikomu radit, koho volit, ani by to nebylo fér. Ale snad se neproviním proti etice příliš, když vám sdělím, že za svého nejlepšího nástupce pokládám Thierryho Defera. Tak doufám, že ho do výboru zvolíte.
Zhodnocení mé práce a práce výboru za těch 6 dlouhých let nechám na vás. Určitě jsem si představoval, že dokážeme posunout české go dál. Držím proto novému výboru všechny palce, ať se jim daří lépe.

wpDiscuz
Volby do Výkonného výboru ČAGo