Kompletní výsledky by EGC

Výsledky českých hráčů (Včetně víkendového turnaje)

Mistrovství Evropy v go je tradičně doprovázeno dvoutýdenním festivalem nazývaným go kongres. Letos se odehrává ve velice atraktivní Pise. Přihlášených účastníků (ne nutně hráčů) je v tuto chvíli neuvěřitelných 1367, což je pokud víme, evropský rekord.

Mimo jiné je přihlášených téměř 40 českých hráčů, kterým můžete v průběhu turnaje fandit. O titul mistra Evropy bude letos bojovat 32 nejlepších v „double-elimination“ pavouku. Naše reprezentace v něm bude zastoupena úřadujícím mistrem republiky Lukášem Podpěrou a nenápadným Ondřejem Krumlem. Oba čekají v prvním kole obtížní soupeři: Viktor Lin a Andrii Kravets.

Na kongrese se zpravidla hrává jedna vážná partie denně, doplněna možností různých vedlejších turnajů. Namátkou pár příkladů: týmový turnaj, turnaj v párovém go, koncovková soutěž a nebo soutěž v hádání šílených zahájení robota Leely. Účastníci se také mohou účastnit různých lekcí vedených profesionály nebo populárními amatéry. Také je zvykem, že někteří profesionálové jsou k dispozici pro individuální rozbor partií.