//Spolupráce ČAGo s Konfuciovým Institutem na go-kroužcích

Spolupráce ČAGo s Konfuciovým Institutem na go-kroužcích

Napsal |2019-04-08T20:05:05+00:00Březen 19, 2019|Nezařazené|19 komentářů

 

 

Registrační formulář do lektorského programu


Vážení členové,

na Valné hromadě v Blansku jsme Vás informovali o navázání spolupráce s Konfuciovým Institutem. Nový vedoucí institutu Chen Zhong je vášnivý hráč go a rád by nám pomohl s vytvořením kroužků pro mládež. Má již zkušenosti z jeho minulého působiště v Malajsii, kde byl velice úspěšný. Cílem této iniciativy je tedy rozšířit povědomí o hře a vybudovat následující generaci hráčů. V ideálním případě bychom chtěli mezi stávajícími členy ČAGo najít potenciální učitele a otevřít go-kroužky v co nejvíce městech po republice. Když se zadaří, tak by ČAGo rádo podporovalo mezi-školní ligu či turnaje.

V tuto chvíli tedy hledáme kandidáty, kteří by měli zájem se na projektu podílet.

  1. Níže naleznete kandidátský profil. Zvažte účast pokud splňujete naše požadavky.
  2. Na go soustředění v srpnu proběhne 8-10 hodinový workshop na téma „Jak učit go“ vedený Lui Fanem 4p, který přiletí z Číny. Zde je uvedeno Fanovo goové CV.
  3. Vybraní kandidáti budou mít možnost se vypravit na konci roku do Číny a okoukat přímo na místě, jak výuka go probíhá. Plánovaný pobyt by byl přibližně týden. Konfuciův Institut plánuje uhradit veškeré náklady na místě, takže by si kandidát musel uhradit pouze letenku.

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Profil kandidáta:
Vhodná go úroveň: ~5kyu a výše.
Alespoň jedno odpoledne týdně volné.
Měl by to umět s dětmi ve věku 8-12 let. (láska k dětem výhodou ;)) !

Jeho úkoly:
Identifikovat školy, kde by v jeho městě mohla probíhat výuka.
Udělat nábor a vést jednou týdně přibližně hodinový kroužek.

ČAGo oplátkou nabízí:
Členství ČAGo zdarma.
Výpomoc s materiálem.
Finanční ohodnocení za vedení kroužku (TBD)
Workshop o tom „Jak učit go“ na soustředění v srpnu.
Možnost navštívit Čínu pouze za cenu letenky na konci roku 2019.

19
Odpověď

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
SImikin
Host
SImikin

Dobrá práce! Kroužky budou zaštítěny ČAGO nebo bude někde v podtitulku i Institut? Ten se bude kromě dovalení profíka na soustřeďko a zaplacení nákladů na týden v Číně (běžné) podílet při tomto projektu na čem? Díky

Thierry Tenuki
Host

Ahoj Mikine, bude to pod CAGem. Zatim podporu je jak pises, nam poskytnout workshop “ jak ucit“ s moznost s divat jak to delaji na miste v Cine.

SImikin
Host
SImikin

Dík! Škoda že nezaplatí i tu letenku, takhle je to týden neplacené volno + zaplatit letenku (do Pekingu?), ale i tak úspěch! btw Rádi podobné akce organizují na vánoce nebo na silvestra, to by asi nikdo nejel 🙂

cung-fou
Host
cung-fou

Hmm, tak jsem trochu zagoogloval a nevím, jestli z této spolupráce mám mít zrovna radost. Ale možná příliš podléhám protičínské propagandě. 🙂

Lukan
Admin

O Cine si muzeme pravem myslet sve, nicmene zrovna Konfuciuv institut je z hlediska propagandy celkem neskodny. 🙂

cung-fou
Host
cung-fou

Njn, z toho, co jsem četl z různých zdrojů, jsem nakonec nabyl dojmu, že je to něco mezi neškodnou čínskou obdobou British Council a prodlouženou rukou čínských tajných služeb. To je dost široké rozpětí a těžko říct, co je blíže pravdě. Ale nakonec by to možná nebylo špatný PR, kdybychom se jednou v budoucnu o ČAWČ dočetli ve veřejné části výroční zprávy BIS. 🙂

Laman
Admin
Laman

Čína je Čína a Konfuciův institut je Čína. uvidíme, co z té spolupráce bude.

Thierry Tenuki
Host

Jen pridam par slov: smysl tu je hledat ucitele pro dalsi generace goistu. CAGo je apoliticke spolek. Nazor vsem respektuji jen se tu moc nehodi. Mejte se vsechny fajn.

cung-fou
Host
cung-fou

Já si myslím, že by nás to mělo zajímat právě proto, že je ČAGo apolitické. Osobně ze své zkušenosti rodiče mohu říci, že rozhodně přemýšlím nad tím, kdo zaštiťuje akce, kterých se mé děti účastní. Možná nejsem jediný, kdo takto přemýšlí. Každopádně s ČAGo nemám problém. 🙂 Ale ok, to by asi bylo na dlouhou diskuzi a nechci ČAGo šlapat po štěstí, zvláště když asi ani nejsem členem, protože jsem nejspíš loni nezaplatil příspěvky. Klidně můžeš mnou založené vlákno smazat, máš-li pocit, že se to nehodí a můj osamělý hlas by mohl něčemu uškodit (já osobně pochybuji, že to tady… Číst vice »

Thierry Tenuki
Host

Vse v poho 🙂

Ortenix
Člen
Ortenix

Ahoj, dovoluji si nabídnout pohled člověka, který svého času založil a vedl kroužek go. Předně si myslím, že tuto iniciativu může ČAGo dělat i bez Konfuciova institutu (kdyby byly pochybnosti o politické rovině celé záležitosti). Aby někdo založil kroužek go, potřebuje mít především nadšení pro věc a také čas. Btw, proč je v současné době tak málo kroužků v celé ČR? Protože se potenciálním vedoucím kroužků nedostává buď jedno nebo druhé. Dále: K vedení kroužku úplně stačí, aby měl kandidát jednociferné kjú a trochu inteligence. 8-10ti hodinový workshop opravdu netřeba. A nyní podrobně k výhodám, které ČAGo nabízí: 1) Členství… Číst vice »

Ortenix
Člen
Ortenix

A protože jsem člověk od přírody pochybující, zajímalo by mě ještě toto: „Má již zkušenosti z jeho minulého působiště v Malajsii, kde byl velice úspěšný.“ Kolik kroužků se podařilo za jeho působení v Malajsii založit? Přesněji kolik jich vzniklo ze spolupráce mezi Konfuciovým institutem a Malajskou go asociací? Kolik nových hráčů se podařilo nalákat na go? Kolik jich je nadále aktivních? Fungují stále tyto kroužky? Odkud pochází informace, že „byl velice úspěšný“? Přímo od něj? Podařilo se ji nějak nezávisle ověřit? Na stránkách Malajské go asociace jsem našel, že pořádají nějaké turnaje, kde je The Association of Confucianism Malaysia SPOLUorganizátorem,… Číst vice »

SImikin
Host
SImikin

CAGo aktivne spolupracuje s trojuhelnikem topem weiqi baduk go zemi sveta. V Cine dostava gocec v mediich opravdu velky prostor a deti jsou motivovany go studovat a hrat. Mastri go jsou respektovani. Weiqi kolebkou je Cajna. Na co si stezovat?? Nepochopim…

Ondřej Oňďa Bláha
Host
Ondra

Ahoj, myslím si že každý učitel se má stále co učit. nejde jenom o hru vlastní ale i to jak případné znalosti žákovi dávkovat. Osobně se třeba bojím, že naučím zlozvyky (diskutrabilní Atari-Go, kdy pak hráči mohou mít tak nějak podvědomně vsugerované balení skupinek a neumí budovat) Kde jsou hranice při učením striktních pravidel (po přiložení se ohni) nebo nechat žáky na to přijít (ale mohou tím přijít o čas a zájem) vykládáním principů (velmi zajímavé ale zdlouhavé a může odradit zdánlivou složitostí) nebo žáky opět nechat ať si na to přijdou (co je pak vlastně učím?) Podle mne je… Číst vice »